Zisky z vody na sev. Moravy
Historie a Výroční zprávy SmVaK
Cena vody na sev. Moravy
Obří dluh SmVaKu a peníze v cizině

Cena vody 2022 v Moravskoslezském kraji

Kolik stojí kubík vody? Vodné stočné? Kde končí peníze, které platíte za vodu? Kubík vody cena?

Zdroj: Data o vodném a stočném vychází z Výročních zpráv SmVaKu. Ty najdete na www.pravdaovode.cz/smvak-vz , www.smvak.cz, nebo v obchodním rejstříku. Informace získáváme také dle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Projekt: Zdokumentování  procesu, jak koncern ovládl prodej vody v našem městě otevírá veřejnou diskusi o odkupu vodáren zpět do rukou měst, podobně jako v Plzni.

Cíle projektu: Výsledek poslouží jako know-how k „základnímu projektu“, kde chceme zmapovat kauzu jedné vodárny na Moravě a ukázat všem cestu k nápravě. Její realizaci prosadíme s občany cestou petice nebo referenda, příp. vyšetřování policie.

  • Finacování projektu proběhlo přes darcovskou výzvy - občanů
  • délku projektu: 15.5. 2021 - 30.6.2022
  • člověk odpovědný za projekt: Ing. Radek Novotný MBA
  • „Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.“
  • The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.”

Kdo o ceně rozhoduje? Jak se vyvíjí cena vody od roku 2000? Kde končí peníze, které platíte za vodu?

Na severu Moravy rozprodali politici bez posudků akcie vodárny SmVaku překupníkům a koncernům - Anglian water, ONDEO, Penta, Aqualia. Nyní zisk z vody doluje šp. koncern Aqualia, který vlastnil 51% a 49% měla MIT INFRASTRUCTURE EUROPE LIMITED se sídlem v daňovém ráji. Nyní Aqualia vlastní 100% SmVaKu.

Odebírejte video kanál, i tím pomáhate s nápravou.

Na sev. Moravy jen minimum politiků přemýšlí ... jako politici např. z Paříže. Proto je voda na sev. Moravy zdroj dolování zisků.

Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme.

Vodaři pracují pro koncern, jehož hlavní priorita je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty do zahraničí

"Jsme v rukách soukromých vlastníků, kterým jsme odpovědni za to, abychom vytvářeli zisk." M. Kincl, dlouholetý ředitel SmVak.

Obří zdlužení SmVaku 5,4 miliard druhé největší vodárenské společnosti v Česku

Pod peticí VODA JE ŽIVOT se spojují lidí, kteří prosazují prodej vody bez zahraničních firem a ukončení dolování zisků z vody.

Voda, její prodej ani život našich dětí do rukou cizích korporací NEPATŘÍ!

My, občané podepsaní pod peticí VODA JE ŽIVOT požadujeme vyšetřit, kdo protiprávně instaloval Veolii a spol. k naší vodě. Aby Ústava garantovala právo občanů na vodu. Aby peníze, které platíme za vodu, končily v zajištění dostatku čisté vody a ne v cizině. Aby se prodej vrátil do podoby služby nám, protože jako jediní vše kolem vody platíme.

SOUHLASÍŠ? PAK SE PŘIDEJ.

ZOBRAZIT VYSVĚTLENÍbodů petice

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT A PROSAZOVAT, ABY PRODEJ VODY BYL SLUŽBA OBČANŮM A NE BYZNYS SOUKROMÝCH FIREM? PAK SE PŘIDEJTE.

Převodem na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

přes darujme.cz

 

Děkujeme🐬