Co dělám a proč?

Z toho, co si myslím plyne to, co dělám

 1. Voda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří.
 2. Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků. Lidé, města, stát i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou, pitnou a nezávadnou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody. Cizince pro prodej české vody nepotřebujeme.
 3. Je-li voda veřejnou službou a ne kšeft, pak to, co za vodu zaplatíme, slouží k obnově a rozvoji vodárenských sítí a nekončí v zahraničí, kde žádné trubky nemáme.

Co dělám?

Jsem vodárenský konzultant, odborník na praktiky zahraničních koncernů, které se etablují nejen v ČR. Jsem konzultant zastupitelů a vodařů, kteří chtějí zachovat vliv města na vodu a na to, aby peníze od lidí vybrané za vodu končily v obnově trubek a ne v zahraničí, kde města žádné trubky nemají.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který poskytuje lidem a politikům kvalitní datový a informační kanál o vodě, vodárnách, prioritách a fungování obchodu s vodou, o skutečném dění ve vodárnách. To přivádí pozornost občanů, politiků k dění kolem vody a spouští proces převzetí kontroly nad vodou a obchodu s ní, zpět do rukou měst a jejich vodáren. Obdobný proces již probíhá ve Francii, Německu či Itálii.

Pomáhám pochopit podstatu

Z kohoutků poteče čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat. Investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. Peníze vybrané od lidí musí sloužit prioritně k obnově vodárenské infrastruktury. Pak obce nebudou muset dotovat obnovu trubek z veřejných rozpočtů na místo vodáren, které dnes často na místo trubek financují jachty majitelů koncernů.

Jsem dlouholetý konzultant zástupců měst a městských vodáren, kteří chtějí, aby peníze od lidí vybrané za vodu končily v obnově trubek a ne v zahraničí, kde města žádné trubky nemají. Jsem expert na praktiky Hadů v oblecích a Hadů na radnicích. Podporuji rozumné politiky, kteří brání vodárny proti koncernům a nebojí se říct:

CIZINCE ANI TRAUTENBERKY U NAŠICH STUDNÍ NEPOTŘEBUJEME!

Cíle mé práce

 • 1. Zastavit nevýhodné "privatizace/tunely" vodáren a odliv zisků z vody. Od roku 2002 pomáhám bránit okresní vodárny proti tunelování.
 • 2. Dostat informace o dění kolem vody a vodáren k lidem a slušným politikům. Informuji vlády i zástupce krajů a obcí.
 • 3. Umocnit veřejné mínění: K prodeji české vody žádné koncerny ani překupníky nepotřebujeme. Voda patří do rukou měst a obcí, ne cizinců.
 • 4. Spustit proces vrácení monopolu vody do rukou obcí nebo státu a odinstalovat koncerny z vodáren, např. přes soudy.
Jde to, naštvaných lidí je dost, ale je třeba také něco dělat.

Rozhodně to má smysl. Voda se týká se nás všech a lidí, kteří to chápou přibývá 🙂

CO MŮŽETE UDĚLAT?

"Vše, co člověk zavedl jde napravit, pokud se pro nápravu člověk rozhodne." R. Novotný


Detail, co dělám proto, aby se do hospodaření s vodou vrátily priority občanů ČR a správa vody se stala zpět službou a jaké dosahuji výsledky

Přes 16 let bráním českou vodu a městské vodárny před nájezdníky a Trautneberky především přes soudy a informování politiků.

Dokládám a vysvětluji lidem a politikům, že v České republice poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat. Investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí.

Dokládám a vysvětluji, že peníze vybrané od lidí musí sloužit prioritně k obnově vodárenské infrastruktury. Pak obce nebudou muset dotovat obnovu trubek z veřejných rozpočtů na místo vodáren, které dnes často na místo trubek financují jachty majitelů koncernů nebo zkorumpovaných anti-politiků.

Vrátit vodu a hospodaření s ní zpět do rukou městských nebo krajských vodáren a odsunout zahraniční koncerny od vody a z České republiky stejně jako byla odsunuta armáda SSSR, u které to vypadalo také tak, že u nás bude na věčné časy a nikdy jinak.

 • 1. Zastavit nevýhodné "privatizace/tunelizace" vodáren a odliv zisků z vody do ciziny.
 • 2. Dostat informace o dění kolem vody a drancování vodáren k lidem a slušným politikům.
 • 3. Probudit veřejné mínění: K prodeji české vody žádné koncerny ani překupníky nepotřebujeme. Voda nepatří do rukou cizinců.
 • 4. Přes soudy vytvořit precedens a vrátit monopol vody do rukou obcí nebo státu a ukončit protiprávní působení koncernu u monopolu vody.

V roce 2001 jsem organizoval soutěže na vstup strategického investora pro vodárnu Prostějov. Nabídky údajných investorů byly odmítnuty, protože byly pro města nevýhodné. Zjistil, že koncerny žádní strategičtí investoři nejsou. "Koncernofilové" tvrdí, že soutěž byla neúspěšná. Mají pravdu, pro koncerny rozhodně neúspěšná byla. Voda zůstaly v rukou Vaku Prostějov a měst.

Od roku 2001 vím, že koncernům jde o ovládnutí monopolu, zisků z vody a likvidaci přímého konkurenta - okresní vodárny.

Co dělám pro nápravu

Přes soudy bráním sebe, svou rodinu, vodárny a díky charakteru vody i občany, měst a stát, proti moderní formě kolonizace. Jsem expert na jednání a praktiky Hadů v oblecích a na radnicích.

Spustil jsem CHARTU VODA 300, tj. informování 300 vrcholových politiků ve sněmovně, v senátu a ve vládě ČR o tom, jaké nemravnosti proběhly a probíhají ve vodárnách v ČR. Součástí toho bylo předání důkazů a také francouzského dokumentu dokládajícího rozsáhlé korupční praktiky koncernů a napojení vrcholných politiků na koncernový tok peněz.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

CHARTA VODA 300Požaduje zakotvit právo na vodu do Listin práv a svobod

Co se mi podařilo a jaké mám výsledky?

Úspěch přišel nenápadně. V roce 2005 mi zavolala starostka malého města, že se u nich zbláznil starosta největšího města v okrese a chce VODU prodat. Jestli prý přijedu vysvětlit lidem a zastupitelům, že to je hloupost. Zkrátím to. Situace v regionu vypadala tak, že obce o vodu přijdou. „Udělaní“ politici papouškovali - privatizovat Veolii, privatizovat Veolii …

Rozdělili jsme si úkoly. Já rozesílal informace a postup obrany konzultoval. Ona a její kolegové informovali ve městech a obcích, o co jde koncernu a pro něj pracujícím "politikům". Obětovali politickou kariéru, protože politické špičky v ODS, by v tu dobu "zprivatizovali" klidně i vlastní rodinu.

Když přišlo na lámání chleba, většina zastupitelů měst a obcí řekla NE. Bylo to poprvé v České republice, kdy města odmítla VODU prodat, a to spustilo dominový efekt v dalších okresech, kde jsem zastupitelům pomáhal – Pardubice, Boleslav, Přerov, Kroměříž, Břeclav ... Soudy nově potvrdily protiprávní stav ve Zlíně a prodej vody se zde může vrátit zpět do rukou obcí!

PRAVDA O VODĚ

I v České republice má člově právo se bránit. Dle mého názoru to, co se děje,  je lumpárna a všichni na ni doplácíme. Proto jsem se obrátil na soudy, proto jsem v roce 2002 spustil projekt PRAVDA O VODĚ.

Jehož vznik spadá do roku 2002, kdy jsem poprvé zaslal ministerstvům a ministrům ROZBOR dění kolem vodáren a vody v České republice.


Není důvod se nechat okrádat.

Těší mne, že se řada lidí začíná dění kolem vody pozorně sledovat a vidět, co dělají rozumní politici a co Hadi na radnicích.

 • „Děkuji Vám za Vaši odvahu i Váš čas a chuť upozorňovat na věci, na které my ostatní nemáme sílu a které by nás vůbec ani nenapadly. Jen tupě a nechápavě přikyvujeme…“ V.Pilsová

 • Děkuji za Vaši snahu o řešení  problému, jehož závažnost si naši občané ve většině  neuvědomují nebo uvědomí příliš pozdě – v krizové situaci.   Zdravím Vás, Ladislav Hinner.

Reakce lidí na mé informace, konzultace a společné výsledky vedoucí k zachování vody v rukou obcí v řadě okresů jsou pro mne velkou podporou. Gangsterské praktiky je třeba vydržet, i když někdy to rozhodně není jednoduché!


Logicky tomu, kdo na systému instalovaném do okresních vodáren vydělává a komu vadí, že informuji o tom, jak to celé "(NE)funguje".

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň a haterské praktiky. Vše, co odvádí pozornost od toho, co říkám, dělám a dokládám. Vše, aby lidi a zastupitelé nepřemýšleli, neověřovali si informace, měli strach a tupě hlasovali a voda, resp. zisk z ní končil v rukou koncernů.

Zde je přehled, co léta dělám

 1. Již v roce 2002 jsem shromáždil data o vodárnách v ČR a zpracoval Analýzu českého vodárenství. Doložil jsem v ní, že dochází k protiprávnímu skupování vodáren a příprava jejich vytunelování. Analýzu jsem zaslal ministrům financí, zemědělství a vnitra.
 2. Obeslal jsem velká města v ČR a doložil, že Česká spořitelna, pracující skrytě pro koncern, nabízí obcím "koupi" akcií vodáren, ale ve skutečnosti, jde o to vyvést z vodáren zisky na koncern a skrytě ovládnout monopol vody. Začala má spolupráce s rozumnými politiky při obraně vodáren. Pomohla zabránit pokoutnému vytunelování městských vodáren např. v M.Boleslavi, Chrudimi, Kroměříži, Přerově...
 3. Od roku 2002 se účastním valných hromad vodáren, tvořím důkazy o podvodném jednání některých "politiků" a informuji zástupce obcí, co pro obce a občany znamenají smlouvy a koncerny.
 4. V letech 2002 - 2006 jsem pomohl ubránit Vak Kroměříž, Vak Přerov, Vak M. Boleslav, Vak Chrudim,... když některé malé obce podlehly a "prodaly" akcie vodáren. Velká města, která jsem informoval, odmítla akcie vodáren prodat a vodárny zůstaly v rukou měst.
 5. Tam, kde byly uzavřeny pochybné smlouvy, jsem podal žaloby na obranu vodáren a prohlášení smluv za neplatné a protiprávní.
 6. Obrátil jsem se na Komisi pro cenné papíry např. v kauze Vaku Zlín, která konstatovala, že mám pravdu. Dochází k celospolečensky nebezpečnému porušování zákonů, ze strany statutárního  města a soukromé firmy. Kauza se táhla 2 roky a to již byl Vak Zlín vytunelován.
 7. Pomohl jsem malým obcím na Břeclavsku v době, kdy bylo na spadnutí vyvedení zisků z vody na koncern Internatinal water. Zde naopak zástupci velkých měst Břeclav, Hustopeče a Mikulov skrytě pracovali v zájmu koncernu. I zde voda nakonec zůstala v rukou obcí.
 8. V roce 2003 jsem byl jmenován do Meziresortní komise 5 ministerstev pro zpracování Analýzy českého vodárenství. Doložil jsem, že koncerny žádní strategičtí investoři nejsou. Jde jim o ovládnutí monopolu a likvidaci obchodního postavení okresních vodáren.  To se naháněčům koncernům nelíbilo.
 9. V roce 2004 jsem podal žalobu na protiprávní vytunelování Vaku Zlín a Vaku Kladno-Mělník. Soudce Krajského soudu v Brně v roce 2010 a znovu v r. 2014, prohlásil, že jde o protiprávní a nemravný tunel. Spustil jsem projekt PRAVDA O VODĚ s cílem informovat zastupitele, přivést k "vodě" jejich pozornost a tím zastavit instalaci překupníků mezi vodu a lidi.
 10. V roce 2005! mne zkusili zdiskreditovat advokáti zahr. koncernu. Křivě mne nařkli, že jsem jim v roce 2003 nabídl, že jim meziresortní komise půjde na ruku. Státní zástupce jejich zoufalý pokus pochopil a obvinění jako neoprávněné a protiprávní zrušil. Postup policie označil za podivně vstřícný. Megareference
 11. V roce 2005 jsem vyhrál soud. Vedení městské vodárny mi muselo vydat dokumenty, které odmítalo vydat akcionářům, přestože na ně měli právo. Šlo o důkazy pro následnou obranu Vaku, vedoucí k ukončení tunelování Vaku. Dokládaly kolaboraci vedení vodárny.
 12. Také vedení Vaku H.Králové, kooperující s koncernem, na mne podalo trestní oznámení. Stejní lidé působící na radnici města H. Králové podali žalobu na poslankyni Orgoníkovou, která bránila Vak H. Králové a informovala o dopadech vyvedení zisků z vody na koncern. V mém případě policie rovnou oznámení odmítla, v případě paní Orgoníkové žalobu jako neoprávněnou zamítl soud. Co se v Hradci skutečně dělo, popsala jako protiprávní Komise pro cenné papíry, které na základě mých důkazů rozhodla, že vedení vodárny H.Králové porušuje zákony a udělila Vaku H. Králové pokutu 700 tis. Kč.
 13. V roce 2006 jsem pomohl ubránit obcím Vak Náchod, z pozice, kdy jeho vykuchání ve prospěch koncernu vypadalo jako nezvratitelné. V roce 2016 jsem dokázal, jak politici a vedení Vaku Zlín pracují léta pro koncern nikoliv pro občany a města.
Eva Mücková, starostka města Meziměstí - Vak Náchod

"Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velice cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Na společných schůzkách přímo v Meziměstí jsme probírali situaci do detailů, dívali se na hospodaření společností před vstupem a po vstupu údajného ,,strategického partnera“, zabývali se investicemi do vodárenské infrastruktury, problematikou dotací atd. Kromě toho jsem od něj měla k dispozici i tabulky různých porovnání společností se ,,strategickým partnerem". Velmi cenné byly i kontakty na starosty, kteří již v té době s Veolií ,,válčili“. Díky informacím získaným od pana Ing. Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup ,,strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod - hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti."

Eva Mücková, starostka města Meziměstí - Vak Náchod

14. Rozšířil jsem cíl projektu PRAVDA O VODĚ o odinstalování protiprávně zavedených soukromých penězovodů z vodáren a informování o "vodě" nejen zastupitele, ale také občany. Cílem je odinstalovat různé překupníky a koncerny mezi vodou a lidmi a vytvořit VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ: "Česká voda patří do rukou měst, nikoliv koncernů. Koncerny, neděkujeme - odejděte."

15. V roce 2007 jsem vyhrál další soud, který znemožnil vyvedení zisků z vody z Vaku Pardubice na koncern. Soudce prokázal nezákonné manipulace s výsledky hlasování na valné hromadě. Naháněči koncernu a část s nimi "sympatizujících" členů vedení vodárny, po ukončení valné hromady, pokoutně a protiprávně měnili výsledky hlasování ve prospěch koncernu.

16. Zdokumentoval jsem a zveřejnil příklady, jak probíhá pokoutný proces vykuchání vodárny a předání zisků z vody koncernu ve Vak Zlín a v Praze

17. V roce 2009 jsem zpracoval pro Transparency International analýzu: Kam odtékají zisky? Lidé platí jako mourovatí a sytém je nastaven tak, že obce přicházejí o miliardy, které pak schází na investice.

18. V roce 2010 potvrdil soudce Krajského soudu v Brně v kauze Vaku Zlín to, co říkám od roku 2002. Jde o pokoutný, nemravný a nezákonný proces.

19. Drahá voda a tunely ve vodárnách souvisí s tím, že lidé a zastupitelé nemají informace. Proto jsem vytvořil stránky www.pravdaovode.cz, kde vše o "vodě, její ceně a to, kdo z ní profituje" vysvětluji a dokládám.

20. Zažívám neuvěřitelné jednání Nejvyššího soudu, kdy Ústavní soud toto jednání označil za soudní zvůli, porušování práv občana a neplnění zákonem daných povinností.

21. Pochopil jsem, že náprava je možná jen přes VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ. Připravil jsem Výzvu politikům a vládě, kde vysvětluji, co se děje, jaké to má důsledky a žádám nápravu. Můžete se k ní přidat.

Voda je život a náš život rozhodně do rukou koncernů nepatří!

21. Publikuji články o vodě na blogu idnes, které četlo přes 118 tis. lidí. Videa na YOU TUBE vidělo přes 230 tis. lidí, stránky www.pravdaovode.cz navštívilo za rok 2015 230 tis. lidí. Za první čtvrtletí 2016 již 513 tis. lidí. Vytvořila se komunita cca 2.900 lidí, kteří sdílí informace na facebooku VODALIDEM. Pořádám semináře pro zastupitele.   

22. Vyhrál jsem zásadní soud o hodnotu akcií vodáren v ČR. Soudy a znalecké posudky potvrdily, že hodnota akcií vodáren byla v roce 2002 min. na úrovni 1.234 Kč /akcii a nikoliv 160 Kč/akcii, jak se presentovala v letech 2002-2003 ČS a naháněči koncernu, zástupcům měst a obcí.

23. Pomáhal jsem s pořadem ČT 2 NEDEJ SE +. Informuji o vodě ve Zpravodajství ČT i v TV Nova.  Jsem zván do debat a rádií - ČR2, RÁDIOFÓRŮM. Představil jsem projekt PRAVDA O VODĚ na největším vodárenském veletrhu AQUA THERM.

24. 15 let financuji obranu vodárny u soudů s cílem ukončení tunelu a odinstalování koncernů z Vaku Zlína a Kladno – Mělník.

25. Zažil jsem zastrašování, vydírání a reálné gangsterské praktiky, jen abych informace neposkytoval a tunely vodáren jely potichu dál = Svou práci dělám dobře.

To vše jsem zažil za posledních 15 let kvůli svým názorům a projektu PRAVDA O VODĚ, kterým informuji lidi a politiky o vodě, vodárnách, cenách vody a dopadech instalace soukromých penězovodů mezi občany a vodu a také o protiprávním vyvádění zisků z vodáren na koncerny. Vydá to na americký akční film, reálně prožitý v České republice.

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň a haterské praktiky. Vše, co odvádí pozornost od toho, co říkám, dělám a dokládám. Vše, aby lidi a zastupitelé nepřemýšleli, neověřovali si informace, měli strach a tupě hlasovali a voda, resp. zisk z ní končil v rukou koncernů.

Někdo vše výše uvedené organizuje a financuje.

 • 1. V roce 2002 jsem zaslal ministrům informace o protiprávním skupování vodáren pro koncerny. Zapálili mi u domu auto.
 • 2. V roce 2003 jsem předal Komisi ministerstev rozbor.Dokládal, že údajní strategičtí investoři - koncerny - peníze do vodárenství nepřinášejí, ale přichází si pro zisky. Přišel fyzický útok na mě a mou ženu, po kterém jsem skončil v nemocnici.
 • 3. Dva týdny poté, co mi sundali sádru, přišlo vyhrožování. Cizí muž mi na parkovišti popsal, kde vozí má žena děti, a otcovským tónem mi radil, abych se stáhl z Komise.
 • 4. Po valné hromadě Vaku Zlín 30.4.2004 mi při odchodu právník koncernu zastoupil cestu a vyhrožoval, že zase budu chodit do práce pěšky.
 • 5. Dva roky poté, v roce 2005, přišlo dokonce 2x křivé obvinění. Právníci koncernu tvrdili, že jsem jim v roce 2003 nabízel, že Komise půjde koncernům na ruku. Neuspěli. Nikdy jsem se s nimi nesešel a státní zástupce pochopil, že jde o pokus mne zdiskreditovat.
 • 6. V době, kdy jsem údajně nabízel jednání ve prospěch koncernů, někdo zaplatil dva borce, kteří mě zmlátili u domu. Na mou otázku, proč by někdo platil gangstery, když mě mohl předat spravedlnosti, státní zástupce řekl, že si položil stejnou otázku. https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/hanopisy/
 • 7. Zloděj křičí: okradli mne. "Novinář" mě líčí jako škodiče a korupčníka. "Hadi na radnici" milující koncern jeho článek rozešlou zastupitelům a dají na židle akcionářům na valné hromadě vodárny místo doložení, že smlouvy s koncern povedou k drahé vodě a ztrátě dotací.
 • 8. Vedení tunelovaného Vaku Zlín mi vyhrožovalo trestním oznámením, pokud nepřestanu informovat o dění ve Vaku Zlín. Vyzval jsem je: Konejte, trestní oznámení podejte ... Nepodali.
 • ...

Komu vadí pravda o vodě?

To vše jsem zažil za posledních 15 let kvůli svým názorům a projektu PRAVDA O VODĚ, kterým informuji lidi a politiky o vodě, vodárnách, cenách vody a dopadech instalace soukromých penězovodů mezi občany a vodu a také o protiprávním vyvádění zisků z vodáren na koncerny. Vydá to na americký akční film, reálně prožitý v České republice.

Někdo vše výše uvedené organizuje a financuje.

Komu vadí pravda o vodě?

Logicky tomu, kdo na systému instalovaném do okresních vodáren vydělává a komu vadí, že informuji o tom, jak to celé "(NE)funguje".

Těší mne, že se řada lidí začíná dění kolem vody pozorně sledovat a vidět, co dělají rozumní politici a co Hadi na radnicích.

Reakce lidí na mé informace, konzultace a společné výsledky vedoucí k zachování vody v rukou obcí v řadě okresů jsou pro mne velkou podporou. Gangsterské praktiky je třeba vydržet, i když někdy to rozhodně není jednoduché!

 • „Děkuji Vám za Vaši odvahu i Váš čas a chuť upozorňovat na věci, na které my ostatní nemáme sílu a které by nás vůbec ani nenapadly. Jen tupě a nechápavě přikyvujeme…“ V.Pilsová

 • Děkuji za Vaši snahu o řešení  problému, jehož závažnost si naši občané ve většině  neuvědomují nebo uvědomí příliš pozdě – v krizové situaci.   Zdravím Vás, Ladislav Hinner.

Chcete levnou vodu a pomoct poslat koncerny domů?

Chci
arrow

Ve vodárnách Náchod, Pardubice, Přerov, Kroměříž.... se nám to s rozumnými lidmi podařilo vodu ubránit a dolování zisků z ní nenastao!

Dobrý večer Radku, narazil jsem na Váš WEB a musím říct, že děláte sakra dobrou práci! Víc takových a naše krásná země vč. veškerých přírodních pokladů může zůstat skutečně naše a ne v otroctví zahraničních korporací! Držím vám moc palce! Musím si Váš web ještě důkladněji nastudovat 🙂

- Aleš Ridl

Voda je život, proto máte právo, aby stát garantoval právo lidí na vodu i zákonem!

DÁVÁ VÁM TO SMYSL? PAK TENTO CÍL PODPOŘTE

Názor osobností na to, co se děje

[op_testimonial_slider testimonial_title_font_font="Open Sans" font_font="Open Sans" style="1" animation_type="fade" animation_loop="y" slideshow_autostart="y" animation_speed="700" slideshow_speed="7000" title="" subtitle="" title_color="#0c6e7b" background_color="#F2F9FF" columns="1"][op_testimonial_slide title="Jan Tesař" company="Historik a signatář charty 77" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/10/tasař-j-1.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Přišla opravdu totální a globální moc finančního kapitálu, jehož metodou je zatlačování, až naprosté znehodnocení státu. Dnes jsou zprivatizované nejen průmyslové giganty, banky a pojišťovny, ale i infrastruktura, doprava, voda, lázně, nemocnice, školy ba dokonce privatizovány budou i věznice, fakticky dávno jsou zprivatizovány tajné služby a čeká to i armádu. Vrací se temný středověk, ale s tím rozdílem, že všechno je podrobeno zákonu hmotného zisku. To je ten nejdokonalejší totalitarismus.[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Jana Lorencová" company="investigativní novinářka, která rozkryla kauzy LTO a OKD" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/09/jana-lorencova.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]

Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.

Doufám, že Vaše práce nebude oceněna až v daleké budoucnosti. Věřím, že přibudou lidé, kteří pochopí, jak moc pro nás všechny děláte.

[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Doc. Ilona Švihlíková" company="Působí na Institutu globálních studií UJAK Praha. Jejím hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, aspekty globalizace a souvislosti mezi ekonomikou a politikou" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2016/10/svihlikova.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]
Veřejný zájem a schopnost ho prosadit mizí z vodárenského odvětví. Stát a jeho občané se ocitají v rukou zájmových skupin, které skrytě pracují pro zahraniční koncerny. Model funguje na vysokém stupni systémové korupce, ve které zástupci soukromých zájmů obsadili pozice, kdy vytváří pravidla na míru koncernů a pro ochranu jejich zájmů. Zdroje z veřejných rozpočtů či z různých opatření hospodářské povahy jsou využívány ve prospěch zájmových skupin na úkor občanů a daňových poplatníků, měst a vodárenského odvětví.
[/op_testimonial_slide][op_testimonial_slide title="Noam Chomský" company="Americký filozof, lingvista, logik, společenský kritik a aktivista" image="https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2018/10/Noam-Chomský-f.jpg" button_color="#4881F5" button_text="Read story" href="" header_color="#00b7e2" background_color="" columns="1" ]Běžná populace nemá ponětí o tom, co se děje a nemá ani ponětí, že nemá ponětí.[/op_testimonial_slide][/op_testimonial_slider]

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků od lidí, kteří na vodu mají stejný názor jako my.

Převodem na transparentní účet u ČSOB:

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme