HADI V OBLECÍCH A HADI NA RADNICÍCH

Had v obleku - Korporátní psychopat

Kniha: Hadi v obleku. Psychopat jde do práce.

V knize "Hadi v oblecích" přišli psychologové Robert Hear a Paul Baiak s provokativním termínem "korporátní psychopat". Psychopaté mají poruchu osobnosti, ale jsou schopni fungovat ve firmě nebo organizaci. Vůbec nepřipomínají masové vrahy z našich představ. Ti lidé sice mají podobné povahové rysy, ale díky vzdělání a svému okolí jsou schopni proniknout do velkých firem, kde se jim pak dobře daří. Psychopat je někdo, kdo nemá svědomí. Ne proto, že není schopen pochopit rozdíl mezi dobrem a zlem. Je to tím, že jejich vnímání a myšlenky nejsou propojeny s emocemi. Vyznačují se nedostatkem empatie, nedostatkem starosti o jiné. Na lidi se dívají jako na předměty.

Had na radnici - Komunální psychopat

Had na radnici pracující pro korporátní psychopaty

Jde o poddruh "korporátního psychopata". Jeho jednání popisuj e-kniha: PRAVDA O VODĚ: FAKTA. Umí vystupovat, mnoha slovy neříct nic a vyhnout se odpovědi. Chápe systém nakládání s majetkem obcí. Umí manipulovat lidi,  aby prosadili jeho myšlenku jako svůj záměr. Na lidi se také dívá výhradně jako na předměty a majetek města je pro něj prostředkem k zbohatnutí, bez ohledu na lidi a dopady pro město. Rád se nechá namotivovat, aby jednal ve prospěch Hada v obleku. Je schopen ročně schválit 90 miliónů zisku koncernu, i když městská společnost (např. vodárna) vytvoří zisk stěží 5 mil., a je mu jedno, že díky tomu přišel okres o dotace z EU.

S psychopaty máme co dočinění i v ČR

Komu nevyhovují rozsudky a informovaní lidé?

Posledních 20 let ukazuje, že se dějí věci, které vydají na americký akční film. Bohužel reálně zažívané v České republice.

Zapálení auta, fyzické napadení, vyhrožování, anonymy, hanopisy, „zaručené“ PR články, sledování, dokonce i křivá obvinění a na to navázaná mediální kampaň, haterské praktiky, hoaxy a žalobní útoky

Vše, co zpochybňuje a odvádí pozornost od toho, co kolem vody a vodáren páchá. Vše, aby lidi a zastupitele nebyli informováni a voda, resp. zisky z ní končily v zahraničí.

Příběh zakladatele NFPOVKOLEM PRAVDY O VODĚ

Komu nevyhovuje, že chceme správu vody v podobě veřejné služby, v rukou vodáren, které vlastní samosprávy/stát a děláme kroky k ukončení tunelů vodáren přes soudy, informování lidí, politiků i vlád?

Vždyť jen ze zisku z vodného a stočného odteklo v roce 2016 v podobě dividend do zahraničí 2,1 miliard korun a nechceme toto financovat a nechceme, aby toto financovaly naše děti a jejich děti.

V demokratické společnosti má člověk právo se bránit a to, co se děje, lumpárna je a všichni na ni doplácíme. Proto vznikl projekt PRAVDA O VODĚ.

p. Koukolík o psychopatech v politice a ve společnosti

 • Děkuji za Vaši snahu o řešení problému, jehož závažnost si naši občané většinou neuvědomují nebo uvědomují příliš pozdě - v krizové situaci, Zdravím Vás.
  Ladislav Hinner
 • Děkuji Vám za Vaši odvahu i Váš čas a chuť upozorňovat na věci, na které my ostatní neměli nápad, ani sílu a ani jsme je nikde nehledali. Jen tupě nechápavě přikyvujeme...
  Věra Pilsová
 • "Jste hrdina !!! Myslím si že strategické suroviny a komodity by měl bez vyjímky kontrolovat stát, aby se nestal občan rukojmím nějakých obchodníků s deštem."
  Tomáš Coubal

Správa vody musí být služba vodáren v rukou měst/krajů, ne kšeft koncernů

DÁVÁ VÁM TO SMYSL? PAK TO, CO DĚLÁME PODPOŘTE

Názor osobností na to, co se děje

 • Jan Tesař Jan Tesař Historik a signatář charty 77
  Přišla opravdu totální a globální moc finančního kapitálu, jehož metodou je zatlačování, až naprosté znehodnocení státu. Dnes jsou zprivatizované nejen průmyslové giganty, banky a pojišťovny, ale i infrastruktura, doprava, voda, lázně, nemocnice, školy ba dokonce privatizovány budou i věznice, fakticky dávno jsou zprivatizovány tajné služby a čeká to i armádu. Vrací se temný středověk, ale s tím rozdílem, že všechno je podrobeno zákonu hmotného zisku. To je ten nejdokonalejší totalitarismus.
 • Jana Lorencová Jana Lorencová investigativní novinářka, která rozkryla kauzy LTO a OKD

  Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.

  Doufám, že Vaše práce nebude oceněna až v daleké budoucnosti. Věřím, že přibudou lidé, kteří pochopí, jak moc pro nás všechny děláte.

 • Doc. Ilona Švihlíková Doc. Ilona Švihlíková Působí na Institutu globálních studií UJAK Praha. Jejím hlavním oborem jsou mezinárodní ekonomické vztahy, aspekty globalizace a souvislosti mezi ekonomikou a politikou
  Veřejný zájem a schopnost ho prosadit mizí z vodárenského odvětví. Stát a jeho občané se ocitají v rukou zájmových skupin, které skrytě pracují pro zahraniční koncerny. Model funguje na vysokém stupni systémové korupce, ve které zástupci soukromých zájmů obsadili pozice, kdy vytváří pravidla na míru koncernů a pro ochranu jejich zájmů. Zdroje z veřejných rozpočtů či z různých opatření hospodářské povahy jsou využívány ve prospěch zájmových skupin na úkor občanů a daňových poplatníků, měst a vodárenského odvětví.
 • Noam Chomský Noam Chomský Americký filozof, lingvista, logik, společenský kritik a aktivista
  Běžná populace nemá ponětí o tom, co se děje a nemá ani ponětí, že nemá ponětí.

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Obranu vody financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků od lidí, kteří na vodu mají stejný názor jako my.

Převodem na transparentní účet u ČSOB:

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá🍀, i moře se skládá z kapek. Děkujeme