Voda vydělává aneb jak zahraniční korporace bohatnou na vodě

Zapomeňte na levnou a čistou vodu i opravené trubky, dokud toto neuvidíte

Francouzský dokument odhaluje praktiky korporací. Odhaluje, jak koncerny pracují s náklady, s „motivací politiků“, díky čemuž lidé platí za vodu čím dál víc a vodárny přesto stále nemají dost peněz. Ukazuje  proč se  správa  těchto  zdrojů ve Francii vrací  pod  veřejnou kontrolu.


Před 20 léty začala "privatizace" zisků z vody. Mnoha komunitám hrozí, že je podvedou velké korporátní skupiny. Tento dokument vypráví o největších vodárenských společnostech světa a o odporu proti nim. Ukazuje, jak fungují „tiskárny na peníze" těchto firem především ve Francii a v Německu včetně řady příkladů korupčních praktik na  regionální i národní úrovni.

Film pomáhá pochopit vztahy a princip prodeje vody, před a po privatizaci zisků okresní vodárny. Byl vysílán také v České republice na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů s tématikou zemědělských a potravinářských filmů - ZA ROK 2013. Jeho kvalita byla oceněna i v České republice Cenou děkana Provozně ekonomické  fakulty.Jak zahraniční korporace bohatnou na vodě v České republice?

PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ


PRAVDA O VODĚ V PRAZE

Těm, co chtějí nápravu ve vodě, ve prospěch lidí,