Pravda o vodě v Kladně a Mělníku

Hospodaření s vodou je 100% v rukou fr. koncernu Veolia

Středočeské vodárny, a.s., koncern Veolia a
Vodárny a kanalizace Kladno - Mělník, a.s., VKM

INFORMACE O VODÁRNĚ, KTERÁ DODÁVÁ VODU NA KLADENSKU

KLADNO, MĚLNÍK, NERATOVICE, KRALUPY NAD VLTAVOU


Prodej vody i cenu vody určuje v Kladně a Mělníku fr. koncern Veolia, který inkasuje z vody vysoké zisky od roku 2004. Veolia je prodejce vody a VKM "pouze" vlastní vodárenské sítě, které Veolii pronajímá. Dle názoru mnohých došlo k protiprávnímu vytunelování VKM.

O tom, jak funguje "spolupráce" koncernu s obcemi poté, co koncern ovládne monopol a zisky z vody vypovídá i toto video z pořadu REPORTÉŘI ČT:

Vodárenskou infrastrukturu VKM a infrastrukturu měst a obcí Kladenského a Mělnického okresu provozuje od roku 2004 francouzský koncern Veolia přes společnost Středočeské vodárny, Veolia má 34%, SčVak 33% a SVS 33%.

1)  Veolia VKM před rozdělením a uzavřením provozních smluv mezi VKM a Veolií ovládla i když to stanovy VKM neumožňovaly!

2) Poté na základě smlouvy o prodeji provozní části podniku ze dne 16.9.2004 uzavřené mezi společností Vodárny Kladno - Mělník, a.s. jako prodávající a společností Středočeské vodárny, a.s. jako kupující byla prodána část podniku společnosti Vodárny Kladno - Mělník, a.s. označená jako Provozní divize, která představuje samostatnou organizační složku podniku společnosti Vodárny Kladno - Mělník, a.s. ve smyslu ust. § 487 obchodního zákoníku, společnosti Středočeské vodárny, a.s.

3) Osoby odpovědné za stav v okrese Kladno a Mělník www.volby.cz

Zastupitelstvo města Kladna, Kralup n. Vltav., Mělník, Neratovice, Mšeno, Hořín, Všetaty, Velvary,  Unhošť 1998-2002, 2002-2006, 2006-20102010-2014 2014-2018

4) V roce 2004 „připravilo“ představenstvo VKM, a.s.  lidé z Veolie zavedení „provozního modelu“ a předložilo ho k schválení akcionářům na valné hromadě konané dne 15.9.04. Zmanipulovaní a někteří „motivovaní“ akcionáři zavedení provozního modelu odsouhlasili. Provozní model byl do VKM zaveden dne 30.11.2004.

5) VKM přišel o možnost získat dotace z EU, slibovaný inflační růst cen není dodržován, naopak cena je jedna z nejdražších v ČR. VKM přišel o monopolní pozici a realizoval ztrátou 110 mil. Kč. Naopak Veolia vydělala na vodě za 10 let téměř půl miliardy Kč.

Požadujeme garantovat právo lidí na vodu a vodu spravovat jako veřejnou službu a ne podnikání za účelem dobývání zisku!

Voda je dar a s darem se nekšeftuje. Souhlasíte? Pak podepište petici požadující toto respektovat.

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

[php function=1]

Nakolik je obchod s vodou výhodný a pro koho ?

Odpovědi na řadu otázeky o vodě, její ceně a dění kolem vodáren si můžete zdarma stáhnout:

czechindustry-pravdaovode

Uložit

%%_op_gdpr_consent_%%

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit