Cena vody a její vývoj v Ostravě

Ostravské vodárny a kanalizace, a.s., OVAK a francouzský koncern SUEZ

Cena vody v Ostravě aneb kde končí naše peníze

I v Ostravě zastupitelé souhlasili, že fr. koncern ovládne na 20-30 let zisky z vody. V 90. letech, kdy nikdo nevěděl co jsou koncerny zač, se to dá "pochopit", ale to, že se prodlužují smlouvy opět je velmi podivné.

Místostarostka Paříže má na prodej vody přes cizince, zcela jiný názor než "politici" v Ostravě

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte video kanál a šiřte, co vás zaujme. I tím můžete pomoct s nápravou.

Prodej vody je v Ostavě majoritně v rukou cizinců díky politikům a to od roku 1998-99

Pravda o vodě v Ostravě. Prodej vody a peněžní toky z vodného a stočného ovládá fr. koncern Suez

OVAK, jako dodavatel vody, dodává vodu prostřednictvím infrastruktury města Ostrava, kterou si pronajímá. Je řízena českými vodárenskými odborníky, kteří pracují pro fr. koncern SUEZ, jenž má v OVAKU 50% podíl a má prioritou na vodě podnikat = inkasovat z vody zisk.

Cenu vody navrhuje představenstvo OVAK, které kontoluje SUEZ. O ceně vody tak rozhoduje především koncern. Cena obsahuje i ziskovou marži, ta je z velké části vyplácená v dividendách.

Městu z vyplacených dividend náleží cca 28%, fr. koncernu SUEZ 50%. OVAK má léta srovnatelnou cenu vodného a stočného, jako další velká města v ČR.

Míra inflace je přírůstek průměrného ročního indexu spotřebitelských cen a dá porovnat růstem ceny vody. Jiná Fr. koncern Veolia sliboval růst cen o inflaci - což vlastně nikde nedodržuje.

Vodaři pracují pro koncern, jeho hlavní priorita je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty do zahraničí. Vodáři plní zadání majitelů koncernu.

V Ostravě platí to, co na severní Moravě. Dlouholetý ředitel SmVaku, ovládaného od roku 1999 různými koncerny, řekl:

"Jsme v rukách soukromých vlastníků, kterým jsme odpovědni za to, abychom vytvářeli zisk." M. Kincl, dlouholetý ředitel SmVak.

S Smvakem (s lidmi) si koncerny navíc "hrají" takto:

Obří zdlužení SmVaku 5,4 miliard druhé největší vodárenské společnosti v Česku

DÁVÁ VÁM SMYSL INFORMOVAT LIDI A UKONČIT KŠEFTOVÁNÍ S ČESKOU VODOU? PAK SE PŘIDEJTE

Převod na transparentní účet u ČSOB

966665/0300

nebo

 

Děkujeme🐬

Názory lidí, kteří se k obraně vody přidali a cíle NFPOV podpořili

 • Dobrý den, každá taková informace na mne působí jako adrenalin a přesvědčuje mne, že stojí za to proti propojení politické moci a peněz bojovat každý den. Nemusí každý vyhrát a pojmout boj jako celoživotní cíl, stačí zaujmout otevřený postoj a tak se chovat a jednat. Podle pravidla že v tomto světě už nikdo není sám, může každý jedinec být právě tím spouštěcím mechanismem, který v konečném důsledku způsobí potřebnou změnu, jenž těm dalším poté pomůže. Mějte se moc hezky, ať se Vám daří
  Petr Zapletal Petr Zapletal https://www.darujme.cz/projekt/1202560
 • Děkuji Vám za Vaše úsilí v souvislosti s vodou!
  Václav Kanta 150 Kč Václav Kanta 150 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Měla by být dána všem starostům a hejtmanům povinnost, aby se seznámili se současně platným smluvním stavem vodáren s překupníky z Veolie. Ono je lepší, když "nevědí a jen se diví", když na to přijde řeč. A např. v SVK a SčVaku byla podepsána smlouva o prodloužení spolupráce s Veolií. Kdopak to zařídil? Zeptejte se, koho má město Liberec v dozorčí radě Veolie, a je jasno.
  Zdeňka Mandlová 500 Kč Zdeňka Mandlová 500 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Vzhledem k tomu, že mi není lhostejné, co se kolem mě děje, rozhodl jsem se aktivně podílel na tomto projektu. Podle mě zaslouží podporu a jsem ze srdce rád, že problematiku našeho "tekutého zlata" někdo takto důsledně sleduje a řeší! Mé velké díky panu Ing. Radku Novotnému a všem lidem dobré vůle, kteří se také aktivně na pravdě o vodě účastní. Snad se náš národ probudí a bude bojovat za to, co má smysl a co by jako dědictví mělo zůstat i našim dětem! Ne jen naše voda se stala předmětem kupčení a předání zahraničním společnostem! Byl to a bohužel stále je trend určitých zájmových skupin! Bohužel jsme svědky toho, že něco zvrátit v této jinak naší krásné vlasti je nadlidský úkol,ale pokud se právo a spravedlnost neaplikuje shora, musí přijít zdola, nevím zda tu není politická vůle věci měnit směrem od jednotlivců k většinové společnosti, tím myslím občany této země, nebo snad je to záměr? Ještě jednou vám tedy děkuji a mrzí mě , že jsem se nezapojil již dříve.
  Bohdan Klapka 100 Kč Bohdan Klapka 100 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Přeji si/nám a věřím, že se lidé probudí a uvědomí si, co je pro život podstatné a nezbytné, a zapojí se do dění. Práce pana Radka Novotného k tomu přispívá. Děkuji za ni, děkuji všem, kteří se zapojili.
  Jan Dědík 1000 Kč Jan Dědík 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Zdravím,není to moc korunek,ale aspoň něco... Držím palce
  Bronislava Růžičková 300 Kč Bronislava Růžičková 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Moře se skládá z kapek, jednu posílám.
  Vladimír Falc 1000 Kč Vladimír Falc 1000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Obdivuji Vás, a stojím při Vás. Je neskutečné, co vše nám přinesl rok 1989. Ale moji rodiče na to tehdy upozorňovali a měli pravdu.
  Vladimír Kočí Vladimír Kočí https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • V první řadě by měli být potrestáni lidé na magistrátech, kteří v důsledku korupce odhlasovali prodej naší vody do cizích rukou...
  Josef Kňazovčík Josef Kňazovčík https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Děkuji.Voda je strategická surovina mnohem cennější než jiné, a je potřeba, aby si to lidé uvědomili. Doufám, že i taková malá měsíční částka pomůže. S pozdravem
  Martin Ermis - 50 Kč Martin Ermis - 50 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
 • Přeji hodně sil ve spravedlivě vedeném zápase o vodu. Sleduji tyto aktivity již mnoho roků a věřím, že odpovědní pochopí, moudří budou rozhodovat moudře a tyto aktivity budou korunovány úspěchem.
  Roman Cach - 3000 Kč Roman Cach - 3000 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1200860
 • To co děláte kvůli vodě je velmi důležité pro nás a naše děti a pro celou Zemi. Děkuji.
  Daniel Suk 300 Kč Daniel Suk 300 Kč https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Je potřeba to rozšířit mezi co nejvíce lidí nejen kvůli podpoře vaší práce a snažení ale i pro volební dotazování. Musí to být palba ze všech stran, jinak se nic nepohne.
  Jiří Zíka Jiří Zíka https://www.darujme.cz/projekt/1201498
 • Vážím si Vaší iniciativy v těchto aktivitách vedoucí k lepším zítřkům a spravedlnosti vůči lidem. Ať se Vám daří probourávat mýty, že něco nejde, věřím, že s Vaší pomocí dosáhneme spravedlnosti a voda tak nebude věcí obchodu, držím palce ve vytrvalosti řešení těchto problémů za nás za všechny.👍
  Radek Sluka Radek Sluka
 • Pořád nám nedochází, o jak životně důležitou tekutinu jde? Snad vám to dojde po otevření a přečtení stránek Radka Novotného PRAVDA O VODĚ www.pravdaovode.cz  Ti, kteří tento stav u nás připustili, jsou zločinci a my se musíme o vodu konečně začít prát. Bez ní nebude nic...
  Jana Lorencová Jana Lorencová Pření česká investigativní novinářka, která rozkryla např. kauzu LTO