Voda je život a život občanů České republiky do rukou zahraničních koncernů rozhodně nepatří

Zde je vaše Analýza

Downloads

  • icon
    TIC_vodarenstvi_cz.pdf

    V analýze je popsán proces privatizace státních podniků v letech 93—94, přes bezúplatný převod majetku na města a obce, včetně mechanismů zachování vlivu státu na chod obecních vodáren (zlatá akcie a omezení změny vlastníků vodáren ve stanovách). Analýza ukazuje způsob atomizace vodního hospodářství.

    Popisuje několik příkladů pokoutné privatizace městských vodárn v České republice, konkrétně v Praze, na severu Moravy) a protiprávní prodeje akcionářských práv (Zlín). Dále dokládá pokus nemravné "privatizace"přes tzv. "akcionářské" dohody (Kroměříž).

    Důsledky popisuje závěrečná kapitola.

Ing. Radek Novotný

"Privatizace" voda je zajímavá pro pár "politiků" v den, kdy se kasírují provize za předání monopolu vody cizincům. Dalších 20-30 let je zajímavá jen pro koncerny, ty inkasují mnohem více, než investovaly. Obce přitom jin na nic nemají reálný vliv.


Více než 17 let pomáhám rozumným lidem bránit českou vodu, i díky tomu se podařilo před nájezdy naháněčů koncernů polovinu vodáren zachovat v rukou měst a existuje jasný důkaz, že pro prodej vody žádné koncerny ani Trautenberky nepotřebujeme. Posledních 20 let ovšem znamená, že se ČR stává se územím pro dobývání renty.

Ing. Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ

Přidejte se k lidem, kteří požadují nápravu.

Chci podepsat Výzvu voda 2018