Níže máte návod, jak postupovat, když chcete zjistit, kdo ve vašem regionu zaprodal zisky z vody do rukou cizinců. Další zdroj informací, které dokládá konkrétní jména, jsou rozsudky, které NFPOV zpřístupňuje zdarma na stránkách www.pravdaovodě v menu ROZSUDKY.
Doporučujeme krok za krokem
Podívejte se na složení zastupitelstva a jména lidí ve vedení radnice největšího města v dané době 2-3 roky před instalací koncernu ke studnám. Vždy šlo a jde o lidi z představenstva a dozorčí rady městské vodárny a z 2-3 největších měst v regionu. Ti nesou největší odpovědnost, protože:
- Nejdříve svým hlasováním na zastupitelstvu města, instalovali do vedení městské vodárny lidi ochotné lumpárnu zevnitř městské vodárny realizovat.
- Poté svým hlasováním na zastupitelstvu města pověřili svého zástupce jít na valnou hromadu vodárny a tam hlasoval PRO uzavření smluv s koncernem. Tím ovlivnili rozhodování malých obcí, které nemají právní a ekonomické zázemí jako velké město
- Představenstvo městské vodárny poté svolalo valnou hromadu vodárny. Na ní předložilo akcionářům (starostům) lživé informace, aby je přimělo hlasovat pro smlouvy s koncernem = podvedlo je.
- Nakonec zástupci 2-3 největších města svým hlasováním na valné hromadě městské vodárny, prohlasovali instalaci koncernu mezi lidi a vodu, část z nich byla koupena, finančně namotivována (zkorumpována), část byla zastrašena , část byla podvedena a část tomu vůbec nerozuměla a hlasovala jako velké město.
Kdo z města hlasoval PRO smlouvy s koncernem a kdo za město hlasoval PRO koncern na valné hromadě vodárny?
Požádejte o tyto informace město na základě zákona o svobodném přístupu k informacím:
Příklad návrhu textu žádosti:
„Žádám tímto dle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím o sdělení jména pověřeného zástupce akcionáře Město Prostějov, který jeho jménem dne 10.1.2006 rozhodoval na valné hromadě společnosti Vodovody a kanalizace Prostějov a.s. o návrhu smlouvy o prodeji části podniku společnosti Středomoravská vodárenská a.s. a o návrhu smlouvy o nájmu a provozování vodárenské infrastruktury s nájemcem Středomoravská vodárenská a.s.
Současně žádám o zaslání příslušného usnesení rady a zastupitelstva (včetně důvodové zprávy), kterými byl tento zástupce k účasti na valné hromadě navržen a pověřen a o výsledky hlasování rady města a zastupitelstva o této věci.“
Konkrétní příklad odpovědi města PROSTĚJOV
Jak vidíte, zde v tom jely všechny strany. ODS, ČSSD A KDU, ale i US, NEZÁVISLÍ a KSČM.
Lidé, kteří vás měli bráni a seděli ve vedení vodárny a ve vedení města, min. 2 roky předtím než byla uzavřená smlouva o prodeji vody s koncernem, spustili hanebný proces kolaborace s nájezdníky a hráli role Trojských koňů . Za cca 2 roky komplot vyvrcholil nemravnou valnou hromadou vodárny.
Na ní několik darebáků „politiků i vodařů“, předložilo zastupitelům lživé informace, zatajili pravdivé, s cílem starosty podvést, uvést v omyl a tím je přimět k provedení majetkové dispozice s městskou vodárnou – souhlasit s uzavřením smluv s koncernem. Díky nim se koncern následně desetiletí na vodě obohacuje a platí to lidé, města i stát.
Starostové byli povedení a zmanipulováni, proto hlasovali pro uzavření smluv s koncernem. Proto schválili prodej části podniku a pronájem a provozování vodárenské infrastruktury koncernu.
O koho jde, zjistíte ze složení zastupitelstev a rad největších 2-3 měst.
Kdo výše uvedené páchal zevnitř městské vodárny?
Zjistíte z výročních zpráv městské vodárny. Je v ní jmenovitý seznam lidí působících v představenstvu a dozorčí radě městské vodárny. Tito lidé:
- Svolali valnou hromadu, na které podvedli starosty.
- Na ní předložili akcionářům lživé informace.
- Na ní manipulovali s akcionáři, aby je přiměli hlasovat pro návrhy smluv s koncerny.
Trojské koně a největší darebáky hledejte v průsečíku – člověk sedící ve vrcholné politické funkci ve vedení velkého města a současně v představenstvu anebo dozorčí radě vodárny. Nebo je jeho jméno nejdříve ve vedení města, městské vodárny a poté v orgánech koncernové vodárny.
Kde najdete výroční zprávy vodáren?
Výroční zprávy vodáren z dob, kdy se toto realizovalo, zpřístupnil datový portál PRAVDAOVODE.CZ a co nenajdete zde najdete na www.justice.cz
VODÁRNY
Najděte na svůj region, vyberete sloupec Výroční zprávy a volbu informace
Pokud zde vaše vodárna není, použijte portál www.justice.cz
- krok zadáte jméno vodárny
2. krok – vyberete sbírku listin založených na soud
3. krok – vyhledáte výroční zprávu vodárny 1 a 2 roky předtím než byly uzavřeny smlouvy s koncernem
4. krok – Kliknete na stažení Výroční zprávy vodárny a stáhnete si PDF dokument, který otevřete
5. krok – prolistujete výroční zprávu a najdete složení PŘEDSTAVENSTVA a DOZORČÍ RADY
Osoby za tunely vodáren odpovědné jsou podepsané pod důvodovými zprávami pro zastupitele, starosty a akcionáře. Lživý obsah těchto zpráv a srovnání reality, vypovídá o těchto lidech vše. Tím máte jasno o jménech konkrétních lidí, kteří v tom jeli nebo manipulovali a podváděli zastupitele a starosty.
Příklad Zlín:
Chcete-li mít úplnou jistotu, přečtěte si, co o nich říkají soudci – př. Krajský soud Brno .
Je možné, ale málo pravděpodobné, že jsou mezi nimi i lidé, kteří s tím nesouhlasili a byli přehlasováni, ale to je velmi málo pravděpodobné, protože Hadi na radnicích se lidí, kteří vodu bránili, co nejrychleji z orgánů vodáren nebo z vrcholných postů ve městě zbavili a místo nich dosadili přímo lidi z koncernu nebo poslušné loutky.
Bez ochoty politiků a vodařů kolaborovat s nájezdníky by žádný koncern monopol vody v regionu nikdy neovládl
Nadační fond dokládá hlavní aktéry, kteří jsou za řadu věcí přímo odpovědní a neustále je přitom lidé vidí v médiích, které ovšem nepochopitelně o tom, co dělali občany neinformují: