Pravda o vodě v Havlíčkově Brodu

Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s., Vak Havlíčkův Brod

Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.

INFORMACE O FIRMĚ DODÁVAJÍCÍ LIDEM VODU V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ

Vodárna i prodej vody je zcela v rukou měst a obcí

Vak Havlíčkův Brod je smíšení okresní vodárna, to znamená, že vlastní vodárenskou infrastrukturu a tu sama provozuje. Je řízená českými vodárenskými odborníky, pracujícími pro města a obce, nikoliv pro zahraniční koncern. Je pod plnou kontrolou měst a obcí okresu Havlíčkův Brod. I v Havlíčkově Brodě proběhlo několik pokusů vyvést zisky z vody na zahraniční koncerny a ve společnosti Vodovody a kanalizace Havlíčků Brod nechat pouze trubky a povinnost je financovat. Důsledným postupem se podařilo služným zástupcům měst a obcí, toto odhalit a zastavit.

1) Provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu zajišťuje v okrese Havlíčkův Brod společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s., se sídlem, Havlíčkův Brod, Žižkova 832, PSČ 58001. Společnost byla založena podle par. 172 obchodního zákoníku. Jediným zakladatelem společnosti je Fond národního majetku ČR se sídlem v Praze 2, Rašínovo nábřeží 42, na který přešel majetek státního podniku ve smyslu par. 11 odst. 2 zák. č. 92/1991 Sb., o podmínkách převodu majetku státu na jiné osoby, ve znění zákona č. 210/1993 Sb. Do obchodního rejstříku byla akciová společnost zapsána 1.11.1993.

2) Společnost je smíšená, v jejím majetku je tedy infrastrukturní i provozní majetek. Hlavním předmětem podnikání společnosti je provozování vodovodů a kanalizací pro veřejnou potřebu. Většinovým vlastníkem společnosti jsou města  a obce z regionu, které drží cca 89 % akcií. Největší akcionáři jsou města Havlíčkův Brod, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Golčův Jeníkov a Ždírec nad Doubravou.

3) Společnost má dominantní postavení v zásobování vodou a odkanalizování na Havlíčkobrodsku. Společnost provozuje, udržuje a opravuje vodohospodářská zařízení ve více než 70 městech a obcích. V roce 2014 činil základní kapitál společnosti 797 076 000,- Kč.

4) Osoby odpovědné za stav v okrese Havlíčkův Brod www.volby.cz

Zastupitelstva měst Havlíčkův Brod, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Světlá nad Sázavou, Golčův Jeníkov 1998-2002, 2002-2006, 2006-20102010-2014 2014-2018

5) Vak Havlíčkův Brod je v postavení okresní vodárny pod plnou kontrolou měst a obcí. Financuje obnovu a rozvoj vodárenské infrastruktury, obce vkládají svou infrastrukturu do společnosti a ta ji provozuje a dokonce rozvíjí další podnikatelské aktivity.

6) Jde o společnost, která přes investice má dlouhodobě nejnižší cenu vodného a stočného v kraji Vysočina. V sousedící Chrudimi, jen 55 km vzdálené, má v roce 2006 zprivatizovaný Vak Chrudim V/S o 20 Kč/m3 dražší. Zde působí rakouský koncern Energie AG.

Požadujeme garantovat právo lidí na vodu a vodu spravovat jako veřejnou službu a ne podnikání za účelem dobývání zisku!

Voda je dar a s darem se nekšeftuje. Souhlasíte? Pak podepište petici požadující toto respektovat.

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

[php function=1]

  • Když budu s vodou šetřit, budu platit méně?
  • Proč je vlastně voda tak drahá?
  • Reguluje stát zahraničním firmám zisk z vodného a stočného?
  • Jsou soukromé firmy zainteresovány na snižování nákladů, a tím na nízké ceně vody?
  • Přišly zahraniční firmy do ČR řešit problémy našeho vodárenství?
  • Je možné porovnat ceny městských a soukromých vodáren?
  • Lze někde najít odpovědi na otázky k vodě, jejím cenám, vodárnám?
  • Dá se situace napravit? Co lze udělat k nápravě?
  • Co mohu pro zlepšení situace udělat já?


e-book nejen o ceně vody ZDARMA

%%_op_gdpr_consent_%%

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-maiI můžete vždy odhlásit