Kolonizace ČR Lobbisti a naháněči koncernů Veolie Zisky z vody

Zdražování vody: České domácnosti čeká největší zdražení vody za posledních několik let

V roce 2020 stoupne cena vodného a stočného v některých městech až o 12 procent. A to může znamenat pro běžnou rodinu ročně až tisíc korun navíc.

Vodárenské společnosti si od toho prý slibují finance na opravy zastaralých vodovodů a další infrastruktury a koncerny také, zachování svých ziskových marží, které končí v zahraničí. Zdražování elektřiny, růst platů, inflace. A údajně potřeba nových investic. To jsou prý důvody, proč si obyvatelé řady měst a obcí sáhnou příští rok hlouběji do kapsy.

Voda zdraží například obyvatelům Kladna od roku 2004 – zde díky protiprávnímu jednání “politiků” prodává lidem vodu koncern Veolia, který z prodej inkasuje stamiliónové zisky. Za kubík zaplatí až o 12 korun víc než letos. Metr krychlový tak vyjde na 105 korun. 12 korun navíc dají za vodné a stočné také v Plzni zde vodu díky pochybnému jednání “politiků” prodával ještě do nedávna také koncern Veolia a inkasoval stamiliónové zisky. Zdražovat bude voda i v dalších velkých městech – Ostravě, Brně i Praze.

Vodárenské firmy přiznávají, že do renovace sítě v posledních letech příliš neinvestovaly. Téměř tři miliony Čechů jsou napojeny na nevyhovující kanalizaci nebo na vodovod, který potřebuje modernizaci. Třeba v Praze jsou potrubí stará i sto let.

70% prodeje vody v ČR mají v rukou koncerny! Jejichž jedinou prioritou je inkaso zisku z vody!

Jak se u nás “privatizovala” voda? Zrada politiků a komplot s nájezdníky. Děly se tu věci, které neprošly ani v Rusku či na Ukrajině

Vláda prý “vyrazila do boje” za levnější vodu

Ve skutečnosti vláda vyrazila do boje za nižší příjmy státu z vody na obnovu trubek a pokračuje neřešení systému cedník. Ví, že z odvětví, kde schází peníze na investice, odtékají miliardy do ciziny, ale to ji nevadí. Než řešit protiprávní instalace koncernů k české vodě, tak raději sníží vlastní příjem z vody 🙁 .  Od května 2020 sníží sice vláda DPH na vodné a stočné z 15 na 10 procent, ale koncerny v řadě případů toto využijí a cenu vody o 5% nesníží. Prostě jen někde se to promítne do cen pro domácnosti.

Za posledních pět let zdražila voda už o pětinu. Voda zdražuje dlouhodobě takovým tempem, že spousta rodin má problém poplatky vůbec uhradit. Dlouhodobá statistika ukazuje, že cena za vodu se stane jednou z nejvyšších položek za provoz domácnosti.

Politiky na to, co se páchá ve vodárenství,  upozorňujeme od roku 2002. Naposledy Nadační fond PRAVDA O VODĚ V ROCE 2016 v rámci CHARTY VODA 300 osobně všechny poslance, senátory a členy vlády.

 

 

 

Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE