Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s., SmVaK a španělsko-japonské duo AQUALIA

Hospodaření s vodou je ze 99% v rukou cizinců, konkrétně španělko-japonkého koncernu AQUALIA.


CENA VODY, VODNÉ A STOČNÉ, CENA KUBÍKU VODY

OPAVA, NOVÝ JIČÍN, KARVINÁ, FRÝDEK - MÍSTEK


Prodej vody a celý obchod s vodou v Severomoravském kraji ovládá šp. koncern Aqualia, který stanoví lidem cenu vody i kolik mu lidé zaplatí zisk.

V lepším případě díky hlouposti politiků z let 1998-1999,  vlastní dnes vodárnu SmVak španělská společnost AQUALIA CZECH S.L., s 98,68 % podílem. FCC AQUALIA S.A. vlastní podíl 51% a 49% vlastní společnost MIT INFRASTRUCTURE EUROPE LIMITED se sídlem v daňovém ráji. Obě tyto společnosti jsou součástí španělského koncernu FCC.

O ceně kubíku vody tak NE rozhodují města a obce, ale koncern. Cenu vody pro okresy Frýdek-Místek, Opava, Karviná, město Ostrava, Havířov, Studénku a Hlučín navrhuje vedení SmVaKu. Vodárenský management pracuje pro zahraniční koncern. Vodárenští odborníci jsou v rukou koncernu a mají vůči němu tuto povinnost:

"Jsme v rukách soukromých vlastníků, kterým jsme odpovědni za to, abychom vytvářeli zisk." M. Kincl, dlouholetý ředitel SmVak.

Kalkulace vodného a stočného obsahuje ziskovou marži provozovatele. Ta je k dispozici výhradně koncernu, jenž si ji také v nemalé výši každý rok z SmVaku vyplácí. Společnost záměrně tvoří vysoké zisky. Svou činnost zaměřila na výplatu dividend a ne do investování a do obnovy infrastruktury v regionu.  Míra inflace je přírůstek průměrného ročního indexu spotřebitelských cen a dá se  s ní porovnat růst ceny vody.

SmVak
vodné
stočné
celkem
růst v
inflace
     
rok
Kč/m3
Kč/m3
Kč/m3
%
%
201640,7037,1877,882,18
201539.5636.6676,224.28
201438.0435.0573.0940.4

ZDARMA

Kolik a komu za vodu platím a kde mé peníze končí?

  1. Výše vodného a stočného za poslední 3 roky
  2. Zisky z "vody" dosažené vodárnou v rukách zahr. koncernů za 4 roky
  3. Výroční zprávy, rozvahy a účetní závěrky za 3 roky
  4. Jak se stanoví zisk z vodného a stočného a kde zjistíte jeho výši?

Nemám rád SPAM, e-mail můžete vždy odhlásit!


INICIATIVA VODA 300

Hospodaření s vodou patří do rukou státu nebo samospráv, ne do rukou cizinců, kteří si národního bohatství dělají kšeft.

UKONČETE NEUSTÁLÉ ZDRAŽOVÁNÍ VODYNaše peníze patří do obnovy trubek, nikoliv na účty cizinců v zahraničí