Cena vody

Ptáte se, zda mi při obraně vody pomíhají protikorupční organizace, např. TI nebo D. Ondráčka či politici…

Ptáte se, zda mi při obraně vody pomíhají protikorupční organizace, např. TI nebo D. Ondráčka či politici…

Nejdříve chci  říct toto:

 1. Jsem důkaz, že bránit vodu může každý a nemusí být protikorupční organizace ani v politik

Sebe a vodu bráním od roku 2002 a výsledky mám. Navíc se ke mně a nadaci PRVADA O VODĚ, kterou jsem založil, přidávají lidé, kteří chápou, že vodu potřebujeme všichni. To, co dělám 20 let, ušetřilo lidem miliardy a městům to navíc miliardy z EU na investice do infrastruktury přineslo. Potvrzuje to vývoj ceny vody v regionech, kde se mi podařilo pomoct ubránit vodárnu před nájezdníky ceny. Investice do infrastruktury. Rozsudky, které jsem dosáhl. Politici, kterým jsem pomohl. I útoky koncernofilů, žalobní koncernu a gangsterské praktiky páchané na mě.

Politici, stát, ministerstva, státní orgány, soukromé firmy ani protikorupční organizace na obranu vody, soudy, dokumentování kauz, zajištění důkazů mi za 20 let nedali korunu a ani korunu do tohoto nikdy sami neinvestovali. Stejně tak neinvestovali ani čas či práci.  

 

2. Politikům v ČR se nedá věřit. V každé straně určité procento „politiků“ hájí zájmy koncernů

Za 20 let vyinkasovaly politické strany od státu (o nás občanů) miliardy, ale žádná strana vodu, vodárny ani občany přes soudy nebrání. Na obranu vody a městských vodáren nedaly strany z vlastního ani korunu a ani korunou nepomohly financovat obranu vody přes soudy nám.

Žádná politická strana za 20 let nečinila nic k prosazení dodržování zákonů ČR a vymahatelnosti práva ve vodárenství. A to ani poté, co jsem  jim předal ústavní nálezy  a rozsudky Nejvyššího soudu, které jsem dosáhl. Soudy mi daly za pravdu a potvrdily, co politikům o protiprávním jednání stavu říkám od roku 2002. (vyhrál jsem 4x Ústavní soud a 2x Nejvyšší soud). Dodržování zákonů neprosazuje ani žádné ministerstv, ÚHOS, či KCP.  Na soudy se neobrátila ani žádná města (kromě se mnou spolupracujících měst Fryštáku a Otrokovic – ve Zlíně), ani žádný kraj a ani žádná Vláda ČR.

Politici mají k vodě bez prominutí jen plnou hubou keců a slibů před volbami – pomohu, až mě lidé zvolí do funkce (čest výjimkám). Po dosažení funkcí, se jim voda z paměti vymaže. Nedělají nic a před dalšími volbami začnou opět na volební plakáty lepit sliby o vodě.

3. Za 20 let nám nepomohla žádná z protikorupčních organizací v ČR s rozkrývaní protiprávních praktik při tunelování vodáren a se soudy na obranu vodáren, finančně ani právně. Drobně, především informačně, pomohla několikrát jediná organizace a to Transparency International.

V minulosti jsem požádal několikrát protikorupční organizace o pomoc, ale žádná se do obrany vody nepustila a ani nám nepomohla ani když jsme jim předali důkazy a rozsudky, jejichž dosažení trvalo 15-17 let. Jediný, kdo trochu pomohl (např. informoval lidi o naší petici VODA JE ŽIVOT, sem tam zveřejnil náš článek či rozsudek o vodě a podal s námi trestní oznámení) je Transparency a v jejím vedení stojící David Ondráčka. 

Pan Ondráčka v roce 2020 odešel z TI a vstoupil do politiky. Nyní se veřejně k vodě vyjadřuje stejně razantně a ve stejném gardu jako já od roku 2002.

Tím roztrhl pytel s vašimi dotazy na něj. Nejčastější jsou:

 1. Dá se mu věřit nebo loví voliče, jako STAN, KDU, ČSSD, SPD, ANO, KSČM…?
 2. Pomáhala vám a nadaci Pravda o vodě TI a pan Ondráčka posledních cca 20 let a jak?
 3. Jakou konkrétní pomoc při obraně vody vám p. Ondráčka nabídl nyní?

 

1. Otázka: Dá se mu věřit?

Nevím, stal se z něj politik, ale věřím, že není druhý Adámek (STAN). Šanci mu dám, protože na rozdíl od politiků a zástupců médií, např. ČT, HOSPODÁŘKÝCH NOVIN, p. Ondráčka nikdy neodmítl se se mnou setkat a informace o vodě chtěl znát.

Proto je v obraze, co se týká nevěstince, který kolem vody v ČR máme. Ví, kdo je odpovědný za stamiliónové škody. Ví, kdo má vracet miliardy z neoprávněného obohacení. Ví, co léta dělám(e) pro nápravu. Ví, že léta tvořím a stupňuji tlak veřejnosti na nápravu – Zlín, CHARTA VODA 300, úprava legislativy a tlak na zákonodárce – petice VODA JE ŽIVOT v senátu (10 principů a v nich Ústavní právo lidí na vodu).

 

Pan Ondráčka dostával ode mě léta informace, důkazy i rozsudky, které jsem dosáhl, proto ví:

 • ví, pro koho pracují „politici“ jako Gazdík (STAN), Faltýnek (ANO) nebo Bartošek (KDU).
 • jak koncern nebo nájezdníci koncernu tunelují vodárny
 • jak politici protiprávně uzavírají nevýhodné smlouvy
 • jak se manipuluje se starosty
 • jak se kupčí s hlasováním starostů o smlouvách s koncerny
 • jak probíhá náprava v zahraničí
 • jak informujeme politiky
 • jak prosazujeme nápravu
 • co děláme a co navrhujeme realizovat pro nápravu
 • ….

Zná náš datový portál pravdaovode.cz, který přináší lidem a zastupitelům léta zdarma informace, o kterých média. včetně státních, mlčí.

Na rozdíl od jiných protikorupčních fondů v ČR, se mnou p. Ondráčka komunikoval i v době, kdy na mně útočili Hadi v oblecích, přes křivá obvinění nebo žaloby.

I proto reaguji na jeho výzvu, že chce pomoct vodu řešit a nabídl jsem, že domluvíme spolupráci, kterou veřejně deklarujeme, podobně jako s Institutem Aleny Vitáskové

 

 

2. Otázka: Pomáhala vám a nadaci Pravda o vodě TI a pan Ondráčka posledních cca 20 let a jak?

TI a NFPOV s námi nešli do žalob a podnětů na polici. BEZ ROZSUDKŮ NELZE KONCERNY OD VODY ODSUNOUT BEZ TOHO ŽE PŮJDE O TUNEL NA KONCI TUNELU.

Od TI (D. Ondráčka) a NFPOV ( J. Konieczny) jsem dostal radu. Rozumíte tomu nejvíc, vodu bráníte dlouho, máte na to tým, založte si vlastní nadační fond. Byly poslední kamínek na misku vah, kdy jsem se rozhodoval, zda nadaci založit. Nadační fond PRAVDA O VODĚ navázal na mou obranu vody trvající v té době již cca 15 let.

To, co cca 10 let probíhá mezi NFPOV a TI bych nenazval spoluprací při obraně vody. O tom byste v médiích, na stránkách TI a našich byli informováni. To, co probíhalo, se dá popsat jako sice drobná, ale opakovaná podpora ze strany TI a za ní jsem rád.

Především šlo o zveřejňování  rozsudků a pomoc při získávání informací, kdy v některých případech TI požádala místo nás o informace dle zákona č. 106/99, protože nám by je politici vydali až po soudech, ale TI obstrukce nedělali (př. politici z Plzně po nás chtěla zaplatit za informace k Vodárně Plzeň téměř 60 tis. Kč, ale TI je vydali zdarma).

TI jako jediná z protikorupčních fondů sem tam informovala o tom, co děláme, jak bráníme vodu a jaké dosahujeme rozsudky. Pro srovnání Nadační fond proti korupci – za 10 let o vodě zveřejnil jediný příspěvek ZDE.

Problematiku vody jsem lidem z TI vysvětlil  poprvé někdy v roce 2008.

 • Pro TI jsme s paní Císařovou z TI, psali v roce 2009 analýzu Kam odtékají zisky.
 • TI ode mě dostávala informace o tom, jak se vyvíjí soudy na obranu vody, které 15-17 let vedu a platím.
 • TI jednou podala trestní oznámení na tunel vodárny Zlín.
 • Když přišel žalobní útok Veolie na mě, tak jsem se ptal, zda je mně TI ochotna zastupovat. TI se jednoznačně nevyjádřila, tak jsem si obranu zařídil jinak. Když přišel druhý žalobní útok Veolie, tak jsem se už na TI neobracel.
 • TI informovala n svých stránkách  a na FB o naší petici VODA JE ŽIVOT.

Možná jsem na něco zapomněl, ale není problém to zde přidat… pokud si lidé z TI na něco dalšího vzpomenou.

 

3. Otázka: Jakou konkrétní pomoc při obraně vody vám p. Ondračka nabídl nyní?

Zatím žádnou. O tom budeme mluvit osobně. Očekávám skutky a ne řeči. Aktivní spolupráci a veřejnou podporu (finanční i nefinanční) toho, co děláme pro obranu vody a lidí. Všichni víme, že pokud má přijít náprava v zájmu  lidí, pak je třeba konkrétní činy a k tomu potřebujeme konkrétní pomoc: 

 • Rozjet podpisy pod peticí VODA JE ŽIVOT
 • Aktivně sdílet informace o vodě, soudech, kauzách a možnostech řešení – datový portál PRAVDA O VODĚ a YOU TUBE KANÁL
 • Pomoc přes právníky nebo podpora a zaplacení práce našich právníků
 • Pomoc dostat téma vody a výsledky soudů do médií k zastupitelům
 • Přivést zastupitele na jednání soudů
 • Finančně podpořit práci nadaci POV

Závěr

Já i nadace PRAVD O VODĚ pracujeme na obraně vody nezávisle na hnutích nebo politických stranách 20 let. Kdo se k nám přidá a pomůže nebo začne bránit vodu sám, je vítán.  Myslím, že stojí za to, dát p. Ondračkovi šanci, aby ukázal, že pomůže nápravu kolem vody realizovat. Na obraně vody spolupracuji s řadou politiků – fyzických osob – léta, proto vím, že v každé politické straně jsou i lidé rozumní.

 

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme ?

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE