Média mlčí a Bartošek z KDU organizuje přednášky koncernů poslancům o tom, jak to má být s vodou v ČR!

Bartošek - kdu

Do poslanecké sněmovny  dne 26. června 2017 napochodovali zaměstnanci koncernů a pár  vodárenských odborníků. To vše na základě jednání místopředsedy poslanecké sněmovny Ing. Jana Bartoška (KDU-ČSL), bartosekj@psp.cz .

Proběhl klasický brain-washing posledních 20 let v ČR.

p. Bartošek neřekl poslenacům zásadní fakt. Přednášející léta platí koncerny a jsou odpovědní za instalaci koncernů mezi lidi a vodu, za tok stamiliónových zisků z vody do ciziny i ztrátu možnosti čerpat dotace z EU na obnovu infrastruktury. Kdyby to řekl, tak „přednáška“ bude mít stejný obsah, ale poslanci by věděli s jakým cílem jim jí říkají.

KDU – ČSL ví, že se při procesech instalace koncernů mezi lidi a vodu se korumpovalo

O tom FAKTU O VODĚ p. Barošek poslance, ale neinformuje, přitom jeho stranický kolega, senátor Čunek, na to veřejně upozornil a řekl, že jeho naháněči koncernu zkoušeli několikrát uplatit, aby prodal akcie městské vodárny Vak Vsetín, která by potom nejspíš skončila vykuchaná stejně jako okolní Vak Zlín, Vak Prostějov nebo Vak Olomouc a lidé díky tomu platí v ceně vody stamiliónové zisky koncernu, které tečou do zahraničí.

ČUNEK A KORUPCE

Zásadní FAKTA O VODĚ, jak probíhala „privatizace zisků a zestátnění nákladů na vodu v ČR“ pan Bartošek (KDU-ČSL) poslancům v rámci SEMINÁŘE  – „Fakta o vodě“ 🙁 – nesděluje?

Proč jim nesděluje, ani to, že řada z těch, které do sněmovny dovedl:

 1. Je léta na výplatních páskách koncernů.
 2. Zastupují lobbistická sdružení, které koncerny ovládají – SOVAK a APROVAK.
 3. Organizovali protiprávní vyvedení ziskových aktiv z městských vodáren na koncerny a tím vodárny a regiony připravili o dotace z EU na obnovu infrastruktury – Zlín, Kladno, H. Králové.
 4. Jejich úkol, za který je koncerny platí, je zachovat tok zisků z vody do ciziny.

Jediný člověk o kterém se  poslanci z pozvánky dozvěděli, že je placen koncernem, byl p. Beneš. Ale nedozvěděli se, že seděl ve vedení městské vodárny Vak Kladno a je spoluzodpovědný za protiprávní proces vyvedení zisků z vody z Vak Kladno na Veolii v roce 2004! 

FAKTA O VODĚ_pozvánka na seminář PS PČR (4)

Toto nikdo z poslanců o „přednášejících“ netuší

p.Vlasák

Oldřich_Vlasák„Odborný seminář“ pro poslance ČR ve sněmovně spolupořádalo léta zahraničními koncerny ovládané „lobbistické“ Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK). Jeho ředitel a člen představenstva, je bývalý člen představenstva Vaku H. Králové a „politik“ města H. Králové, p. Vlasák (ODS), který spoluřídil protiporávní procesy kolem instalace Veolie do pozice monopolního prodejce vody v H. Králové, na místo městy ovládené vodárny Vak H. Králové.

Komise pro cenné papíry hodnotila tyto procesy takto ZDE.

Vak H. Králové a celý region i díky jeho jednání v prospěch koncernu přišel o stamiliónové dotace z EU na obnovu infrastrutury, kdy EU odmítla dotovat zisky koncernu, který „politici“ přes lživé sliby prosadili v tzv. provozním modelu.

Je odpovědný za drahou vodu v Hradci.

SOVAK ovládají léta koncerny

Složení představenstva SOVAK, které za toto sdružení jedná. ZDE. Informace, že „sdružení“ SOVAK, resp. jeho představenstvo, ovládají léta koncerny, nebyla poslancům sdělena.

 

p. Bernard a APROVAK

Seminář s názvem „FAKTA O VODĚ“ programoval poslancům stejné myšlenky a informace jako portál www.faktaovode.cz. Ten založilo další sdružení koncernů APROVAK (v jeho vedení sedí vlastně stejní lidé jako v SOVAKU).

APROVAK je „klon“ SOVAKU. Jde o sdružení právnických osob (ovládaných koncerny), pod názvem Asociace provozovatelů vodovodů a kanalizací Česká Republika. Vzniklo 22. června 2011. Administrativní správou sdružení byla pověřena paní Zuzana Jonová ze společnosti Královéhradecká provozní, a.s. (ovládaná fr. koncernem Veolia).

Martin Bernard
„Naším cílem je efektivně prosazovat ZÁJMY PROVOZOVATELSKÝCH SPOLEČNOSTÍ,“ řekl generální ředitel Moravské vodárenské, a.s., Martin Bernard.

Je to ovšem bývalý ředitel a člen představenstva okresní vodárny Vak Zlín a kryl protiprávní stav ve Vak Zlín,  pomáhal  realizovat protiprávní proces vedoucí k vyvedení ziskových aktiv Vak Zlín na koncern Veolia a poté, co toto bylo hanebě realizováno, přešel na pozici generálního ředitele Veolie. 🙁

Zájem městské vodárny jako provozovatele vodovodů a kanalizací evidentně nehájil, takže by měli posalci vědět, že APROVAK hájí zájmy pouze vybraných PROVOZOVATELSKÝCH SPOLEČNOSTÍ

V případě p. Bernarda těch z koncernu Veolie a  to bez ohledu na to, že šéfuje městské vodárně.

 

Bernard - působení

 

p. Beneš

Obdobné, co platí pro pana Bernarda, platí pro p. Ondřeje Beneše, který v roce 2004, obdobně jako pan Bernard ve Zlíně, z pozicOndřej Beneš Veolia mane člena představenstva okresní Vodárny Kladno-Mělník, a.s. nastavoval na 30 let smlouvy s Veolií, opět bez výběrového řízení. Kladensko, stejně jako Zlínsko, přišlo o možnost získat stamilionové dotace i o stamiliónové zisky z vodného a stočného.

Veolia se i díky němu dostala do pozice monopolního prodejce na Kladensku. Kryl protiprávní stav, kdy Vak Kladno v rozporu se zákony ČR ovládal jeho přímý konkurent na trhu Veolia.

Přibližně za rok potom  skončil ve VKM a vplul do struktur koncernu Veolia. Předtím ovšem „doporučit“ starostům prodat monopol vody Veolii s tím, že okresní vodárna VKM tento „obchod století“ realizovala se ztrátou 110 miliónů korun a zisky z vody mají následně dalších 30 let být děleny takto:

 

zisky Kladno a Veolia

Sdružení APROVAK – Zakladatelé

 • ČEVAK a.s., se sídlem České Budějovice                                                                                 –  ovládaný rak. koncernem ENERGIE AG
 • Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s., se sídlem Ostrava             –  ovládané šp. koncernem AQUALIA
 • MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., se sídlem Olomouc                                                   – ovládaná fr. koncernem VEOLIA
 • Královéhradecká provozní, a.s. se sídlem v Hradci Králové                                         – ovládaná fr. koncernem VEOLIA

 

Statutární orgán APROVAK – představenstvo sdružení:

 • Ing. Jakub Hanzl                                            – Veolia                                                    Kde všude působí a kdo ho platí? zde
 • Ing. Martin Bernard, MBA                           – Veolia                                                    Kde všude působí a kdo ho platí? zde
 • Ing. Jiří Heřman                                            – Původně Veolie dnes Energie AG    Kde všude působí a kdo ho platí? zde
 • Ing. Martin Kalač                                           – Původně Veolie dnes Energie AG    Kde všude působí a kdo ho platí? zde
 • Prof. Dr. Ing. Miroslav Kyncl                      – slušný chlap, kterého s SmVakem (za)“prodali“ komunální politici cizincům v roce 1999

Kalač, Heřman a Hanzl – společně působili mimo jiné v orgánech České vodárenské, a.s.

 

Zpět k „politikům“

Bartošek - kduIng. Jan Bartošek (KDU-ČSL)

Vrcholný zástupce KDU kooperující s lidmi placenými koncerny chce od (ne)informovaných voličů

15% hlasů 🙁 

kdu

Závěr a poučení

To platí pro všechny strany. To, že lidé mají o tomto informace pomáhá, aby „politici“ pracující skrytě pro soukromé firmy a ne pro lidi o nás a o našich dětech nerozhodovali!  Je důležité, aby je veřejnost i rozumní politici ve stranách znali (a v každé straně i rozumní politici jsou), protože tento druh „politiků“ se přemnožil a jakékoliv téma, tedy i „vody“ zneužívá jen k lovu voličů.

Při znalosti toho pro koho pracují, jsou líbivá  hesla  o ochraně rodiny, půdy a vody za námi z daní placené „píar“ kampaně, jen vymýváním mozků. Hadi v oblecích a tito „politici“ je používají jako uštknutí, které nás má při volební kampani omámit a na 4 roky paralyzovat.

Jak zjistit, koho máme před sebou?

Každý politik před zvolením musí jasně lidem odpověď na tyto otázky:

 1. Kdo má mít v rukou vodu, infrastrukturu, dodávku vody, peněžní toky a zisky z vody? Koncerny, nebo vodárny v rukou veřejné správy?
 2. Co konkrétně dělá proto, aby správa vody byla v rukou veřejné správy, a jaké máte výsledky?

Pokud neodpoví nebo odpoví koncerny = NEVOLIT

 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

NFPOV se postavil protiprávní komercionalizaci vody v ČR a začal lidi, vodu i ČR bránit.

 Prosazuje:

Odpovědnost politiků za vytunelování vodáren. Vrácení priorit lidí do správy vody. Odsun koncernů od české vody a garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR

 

Transparentní účet

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články