náprava je možná

Co dělat, abychom platili za vodu méně?

 Koncerny přichází s cílem na vodě vydělat a inkasovat zisky. To rozhodně není cíl městských vodáren, které chtějí prioritně obnovovat a budovat infrastrukturu. Z ČR se stává kolonie a zavádí se zmodernizovaný systém Trautenberk. V roce 2001 jsem organizoval soutěže pro Vak Prostějov. Zjistil jsem, že nabídky koncernů jsou nevýhodné pro lidi, města i okresní vodárny.

Zpracoval jsem analýzy, doložil je zastupitelům, politikům a ministerstvům. Nedělali nic, někteří dokonce jednali skrytě v zájmu koncernů. Proto jsem:

 1. Již v roce 2002 jsem shromáždil data o vodárnách v ČR a zpracoval Analýzu českého vodárenství. Doložil jsem v ní, že dochází k protiprávnímu skupování vodáren a příprava jejich vytunelování. Analýzu jsem zaslal ministrům financí, zemědělství a vnitra.
 2. Obeslal jsem velká města v ČR a doložil, že Česká spořitelna, pracující skrytě pro koncern, nabízí obcím "koupi" akcí vodáren, ale ve skutečnosti, jde o to vyvést z vodáren zisky na koncern a skrytě ovládnout monopol vody. Začala má spolupráce s rozumnými politiky při obraně vodáren. Pomohla zabránit pokoutnému vytunelování městských vodáren např. v M.Boleslavi, Chrudimi, Kroměříži, Přerově...
 3. Od roku 2002 se účastním se valných hromad vodáren, tvořím důkazů o podvodném jednání některých "politiků" a informuji zástupce obcí, co pro obce a občany znamená smlouvy vedoucí vytunelování vodáren anebo předání monopolu vody koncernům.
 4. V letech 2002 - 2006 jsem pomohl ubránit Vak Kroměříž, Vak Přerov, Vak M. Boleslav, Vak Chrudim, ... když některé malé obce podehly a "prodaly" akcie vodáren. Velká města, která jsem informoval, ta odmítla akcie vodáren prodat a vodárny zůstaly v rukou měst.
 5. Tam, kde byly uzavřeny pochybné smlouvy, jsem podal žaloby na obranu vodáren a prohlášení smluv za neplatné a protiprávní.
 6. Obrátil jsem se na Komisi pro cenné papíry např. v kauze Vaku Zlín, která konstatovala, že mám pravdu. Dochází k celospolečensky nebezpečnému porušování zákonů, ze strany statutárního  města a soukromé firmy. Trvalo ji to 2 roky a to už byl Vak Zlín vytunelován.
 7. Pomohl jsem malým obcím na Břeclavsku v době, kdy bylo na spadnutí vyvedení zisků z vody na koncern Internatinal water. Zde naopak zástupci velkých měst Břeclav, Hustopeče a Mikulov skrytě pracovali v zájmu koncernu. I zde voda nakonec zůstala v rukou obcí.
 8. V roce 2003 jsem byl jmenován do Meziresortní komise 5 ministerstev pro zpracování Analýzy českého vodárenství. Doložil jsem, že koncerny žádní strategičtí investoři nejsou. Jde jim o ovládnutí monopolu a likvidaci obchodního postavení okresních vodáren.  To se naháněčům koncernům nelíbilo.
 9. V roce 2004 jsem podal žalobu na protiprávní vytunelování Vaku Zlín a Vaku Kladno-Mělník. Soudce Krajského soudu v Brně v roce 2010 a znovu v r. 2014, prohlásil, že jde o protiprávní a nemravný tunel. Spustil jsem projekt PRAVDA O VODĚ s cílem informovat zastupitele, přivést k "vodě" jejich pozornost a tím zastavit instalaci překupníků mezi vodu a lidi.
 10. V roce 2005! mne (tím to, co o tunelování vodáren a cílech koncernů  říkám) zkusili zdiskreditovat advokáti zahr. koncernu. Křivě mne nařkli, že jsem jim v roce 2003 nabízel, že jim meziresortní komise půjde na ruku. Státní zástupce jejich zoufalý pokus pochopil a obvinění jako neoprávněné a proitprávní zrušil.  Postup policie označil za podivně vstřícný. MEGAREFERENCE
 11. V roce 2005 jsem vyhrál soud. Vedení městské vodárny, mi muselo vydat dokumenty, které odmítalo vydat akcionářům i když na ně měli právo. Šlo o důkazy pro následnou obranu Vaku, vedoucí k ukončení tunelování Vaku. Dokládaly kolaboraci vedení vodárny.
 12. Také vedení Vaku H.Králové, kooperující s koncernem, na mne podalo trestní oznámení. Stejní lidé působící na radnici města H. Králové podali žalobu na poslankyni Orgoníkovou, která bránila Vak H. Králové a informovala o dopadech vyvedení zisků z vody na koncern. V mém případě policie rovnou oznámení odmítla, v případě paní Orgoníkové žalobu jako neoprávněnou zamítl soud. Co se v Hradci skutečně dělo popsala jako protiprávní Komise pro cenné papíry, které na základě mých důkazů rozhodla, že vedení vodárny H.Králové porušuje zákony a udělila Vaku H. Králové pokutu 700 tis. Kč.
 13. V roce 2006 jsem pomohl ubránit obcím Vak Náchod, z pozice, kdy jeho vykuchání ve prospěch koncernu vypadalo jako nezvratitelné.
 14. Rozšířil jsem cíl projektu PRAVDA O VODĚ o to dosáhnout odinstalování protiprávně zavedených soukromých penězovodů z vodáren a informovat o vodě nejen zastupitele, ale občany. Cílem je nejen zabránit instalaci koncernů mezi vodu a lidi, ale navíc vytvořit VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ - "Česká voda patří do rukou měst a obcí, nikoliv koncernů. Je třeba poslat koncerny domů."
 15. V roce 2007 jsem vyhrál další soud, který znemožnil vyvedení zisků z vody z Vaku Pardubice na koncern. Soudce prokázal nezákonné manipulace s výsledky hlasování na valné hromadě. Naháněči koncernu a část s nimi "sympatizujících" členů vedení vodárny, po ukončení valné hromady, pokoutně a protiprávně měnili výsledky hlasování ve prospěch koncernu.
 16. Zdokumentoval jsem a zveřejnil příklady, jak probíhá pokoutný proces vykuchání vodárny a předání zisků z vody koncernu: Vak Zlín a v Praze.
 17. V roce 2009 jsem zpracoval pro Transparency International Analýzu: Kam odtékají zisky? Lidé platí, jako mourovatí, a sytém je nastaven tak, že obce přicházejí o miliardy, které schází na investice.
 18. V roce 2010 potvrdil soudce Krajského soudu v Brně v kauze Vaku Zlín to, co říkám od roku 2002. Jde o pokoutný, nemravný a nezákonný proces.
 19. Drahá voda a tunely ve vodárnách souvisí s tím, že lidé a zastupitelé nemají informace. Proto jsem vytvořil stránky www.pravdaovode.cz, kde vše o "vodě, její ceně a to, kdo z ní profituje" vysvětluji a dokládám.
 20. Zažívám neuvěřitelné jednání Nejvyššího soudu, kdy Ústavní soud toto jednání označil za soudní zvůli, porušování práv občana a neplnění zákonem daných povinností.
 21. Pochopil jsem, že náprava je možná jen přes VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ. Připravil jsem Výzvu politikům a vládě, kde vysvětluji, co se děje, jaké to má důsledky a žádám nápravu. Můžete se k ní přidat.
 22. Publikuji články o vodě na blogu idnes, které četlo přes 103 tis. lidí. Videa na YOU TUBE vidělo přes 200 tis. lidí, stránky www.pravdaovode.cz navštívilo za rok 2015 230 tis. lidí. Za první čtvrtletí 2016 již 513 tis. lidí. Vytvořila se komunita cca 1.690 lidí, kteří sdílí informace na facebooku VODALIDEM. Pořádám semináře pro zastupitele.   
 23. Vyhrál jsem zásadní soud o hodnotu akcií vodáren v ČR. Soudy a znalecké posudky potvrdily, že hodnota akcií vodáren byla v roce 2002 min. na úrovni 1.234 Kč /akcii a nikoliv 160 Kč/akcii, jak se presentovala v letech 2002-2003 ČS a naháněči koncernu, zástupcům měst a obcí.
 24. Pomáhal jsem s pořadem ČT 2 NEDEJ SE +. Hovořím o vodě ve Zpravodajství ČT i TV Nova.  Jsem zván do debat a rádií - ČR2, RÁDIOFÓRŮM. Představil jsem projekt PRAVDA O VODĚ na největším vodárenském veletrhu AQUA THERM.
 25. 15 let financuji obranu vodárny u soudů s cílem ukončení tunelu a odinstalování koncernů z Vaku Zlína a Kladno – Mělník.
 26. Zažil jsem reálné gangsterské praktiky, jen abych informace neposkytoval a tunely vodáren jely potichu dál = Svou práci dělám dobře.

 Myslím, že po přečtení výše uvedeného chápete, proč jsem rozhodnutý "VODU" zdárně dokončit, tzn. dosáhnout soudní precedens a odinstalovat soukromý penězovod z vodárny, vytvořit VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ a spustit proces vrácení vody do rukou měst a obcí.

Chcete znát FAKTA o vodě a současně mi pomoci při obraně vodáren u soudů?

Pak mne můžete podpořit a současně o vodě dozvětět více:FAKTA O DĚNÍ VE VODĚ

ZDE MŮŽETE E-KNIHU ZÍSKAT A SOUČASNĚ MI POMOCT

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

8 Komentářů

 • Václav Malát

  Odpověď Odpovědět 3 srpna, 2016

  Naprosto souhlasím, český národ, díky 40-tileté masáži komunismem naprosto ztratil svoji hrdost a pocit vlastenectvi, tak jak to bylo, dle mého děda i otce, za první republiky a mám dojem,že toho právě využívají různí t.zv.manažeři firem a z důvodu vlastních výhod nahrávají cizím firmám. Právě prodejem jiným vlastníkům odcházejí peníze ven a tito noví vlastníci nemají žádný zájem peníze investovat zpět a aby udrželi firmy v chodu začnou se zvedat ceny.
  Je nutné toto vše lidem ozřejmit, tak, aby tyto kroky pochopili a vlastním rozhodováním i hlasováním právě tomuto zabránili-jiná obrana není.
  A to děláte velice dobře p.Novotný-jen tak dále.

 • Alžběta

  Odpověď Odpovědět 10 srpna, 2016

  Děláte velice dobrou věc pro lidi, přeji moc ať se vše podaří děkuji Alžběta

 • Jarmila Makrai

  Odpověď Odpovědět 13 ledna, 2017

  Voda je ta poslední, na čem bych šetřila., mám ji ráda a vážím si jí ve všech jejích podobách.
  Rok od roku mne však jímá hrůza při fakturaci. Čím méně ji užívám, čím více jsem mimo domov, čim více stav odběru sleduji a kontroluji., tím vysši dardy.
  Dávám měřit něco na metrologiije sci-fi.
  Stejný argument: cituji: a neprotékává vám wc?
  Ne! Protékají mi NERVY.
  Děkuji J.Makrai

 • petr

  Odpověď Odpovědět 14 března, 2018

  Zdravím pane Radku Novotný, naprosto souhlasím, obdivuji Vaší vůli, houževnatost, zapálení pro nadmíru a vele-důležitou strategickou věc, dá-li se tak nazvat pitná voda, ale i voda jako taková.
  To, co se děje ve státě českém již bezmála 30.let je do nebe volající ! Rozkradení, rozprodání -turch- celé české Zemičky, které nemá v ČSSR a v ČR historii obdoby je vlastizrádný zločin nejvyššího kalibru !!! Bohužel stále je dost těch, kteří si to neuvědomují a jsou k tomu a nejen k tomu všemu lhostejní. Je to velice smutné a zvláště v době, kdy se na nás valí další hrůzné a zvrhlé problémy, jejichž dopady ani nechci domýšlet.
  Proto Vám pane R. Novotný patří veliký dík a obdiv za to vše, co děláte ve prospěch ČR a jejich obyvatel.
  Přeji hodně zdraví,štěstí a pevné vůle v dobývání ztracených, rozprodaných, rozkradených práv na vlastní vodu v ČR a jejich obyvatel. Se srdečným pozdravem, Petr

 • Blanka Kramerová

  Odpověď Odpovědět 4 dubna, 2018

  Moc vás zdravím, je moc fajn,že konečně někdo jako jste Vy prosazuje zájem českých občanů doma v ČR a ne aby bohatli z našich peněz cizinci a zloději kteří měli možnost vodu prodat a ostatní opravy potrubí opravovala ČR.
  Srdečně zdravím Kramerová

 • Vladimír

  Odpověď Odpovědět 30 listopadu, 2018

  Zdravím,přeji hodně úspěchu k navrácení vodáren městům./zajímá mě kdo je odpovědný za tento stav v Ústí n./ děkují V.H.

  • Radek Novotný

   Odpověď Odpovědět 16 listopadu, 2019

   Kdo je odpovědný za předání správy a zisků z vody koncernům? https://youtu.be/C5IoLeoB9no

   Co se týká sev. Čech – tak platí výše uvedené a konkrétní jména najdete ve výročních zprávách Sčvak a ve vedení velkých měst v letech 1998-2000.

   Co se týká stávajícícho stavu – tak ten je neskutečný a jedou v tom i další strany – https://youtu.be/Q7nBEUUm4B0

Napište komentář

* Povinné údaje