Požadujeme vrátit vodu a vše co s ní souvisí do vodáren v rukou samospráv nebo státu

Voda a hospodaření s ní nesmí být kšeft v rukou překupníků a cizinců!Vážení politici,

voda je pro zemi tím, čím je krev pro člověka. Jakákoliv politická reprezentace, která chce spravovat zemi bez vody, resp. s vodou v rukou cizinců, buď nechápe význam vody pro stát a jeho občany nebo skrytě pracuje pro koncerny a podporuje kolonizaci našeho státu. Ani v jednom případě nemají takoví "politici" ve vedení státu, krajů a měst co dělat.

Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ

O tom, jak je to s vodou nastaveno a pro koho, rozhodují politici. Za stávající pro stát a jeho občany nevýhodný stav nesete odpovědnost. Požadujeme po vás zjednat nápravu.

Požadujeme:

 • Vrátit vše, co souvisí s vodou a hospodaření s ní, zpět do vodáren v rukou měst nebo státu.
 • Garantovat právo občanů na vodu v Ústavě České republiky.
 • Opravit zákony. Zisk z vody patří těm, kdo financují obnovu infrastruktury a ne překupníkům.
 • Převzít vodu, zajistit ukončení nemravných a protiprávních smluv s cizinci a neuzavírat žádné další.

Jako občan požaduji, abychom já a má rodina měli jistotu, že:

 • Za vodu platíme jen to, co je skutečně třeba.
 • Platíme jen náklady za provoz, rozvoj a obnovu vodárenských trubek, ne zisky překupníků a cizinců.
 • Peníze vybrané za vodu jsou a budou investovány zpět do obnovy vodárenských trubek a čisté vody.
 • Mé děti a jejich děti budou pít čistou vodu a budou mít nevybydlené vodárenské potrubí i čistírny.
 • ČR je svobodný stát a ne koncernová kolonie, který má vše související s vodou ve vlastních rukou.
 • Jste eliminovali překupníky a korupčníky z vlivu na českou vodu a tím jejich priority a praktiky.

Jak lze vyhrát boj o vodu v České republice?

Kolik nás je? Kolik nám schází do 5-6%? Co uděláte vy?

arrow

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním.

Vše vyplňte prosím úplně a pravdivě, aby nebyl znevažován smysl a úsilí lidí, kteří se  zapojili do iniciativy VODA 300, s cílem nastartovat proces vrácení vody a hospodaření s ní zpět do rukou měst a obcí.

%%_op_gdpr_consent_%%

Svůj email můžete kdykoliv odhlásit

shadow-ornament

Lidé, kteří se přidali, jsou z celé republiky. Mají různá povolání, vzdělání i životní příběhy, ale chápou, jak je voda pro nás všechny životně důležitá!

Do 30.11.2017 podepsalo tento požadavek

2093

občanů České republiky

shadow-ornament

Děkujeme všem za podporu našeho snažení.

MUDr. Michal Chromec                         Ing. Radek Novotný 

 

Za petiční výbor:
Ing. Radek Novotný, Na Drahách 247, Sviadnov
MUDr. Michal Chromec, Alšova 2891/2a, Přerov I-Město, 750 02 Přerov

Podpisový arch k petici
Dle §4 zák. č. 85/1990 Sb., o právu petičním, uvádíme, že podpisový arch se týká petice „PRAVDA O VODĚ“. Dále uvádíme, že přílohou každé složky jsou citace z petičního zákona.

shadow-ornament
  shadow-ornament

  Co o mně a o PRAVDĚ O VODĚ říkají vodaři a politici, kteří evidentně pro koncerny nepracují?

  • Jste první člověk, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

   Ing. Hana Orgoníkovábývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové
     Ing. Hana Orgoníková
  • "My se známe díky vodárnám nebo díky vodárenství. Myslím, že to bude přes dvanáct roků. Jak jsem tohoto člověka poznal? Když jsem se spolu s dalšími lidmi začal bránit tomu, aby se s našimi vodárnami stalo to, co se stalo s jinými. Zoufale jsem hledal argumentaci. Některé věci jsem sice byl schopen vypočítat, ale bylo lepší, když čísla poskytne inženýr, ne doktor. Tak jsem inženýra hledal a našel. Aniž bych ho vyzval, tak jsem dostal text, který přesně odpovídal mým potřebám a propočtům. Byl od inženýra Novotného.

   MUDr. Michal Chromecpředseda představenstva Vak Přerov, a.s. a člen zastupitelstva města Přerov
     MUDr. Michal Chromec
  • Mohu shrnout, že pan Ing. Radek Novotný je jediným člověkem v ČR, který se tématu vodárenství věnuje tak komplexně, podrobně a poctivě. Navíc má nezdolnou vytrvalost, za což má můj obdiv. Informace jím poskytované jsou spolehlivé a zaručené, neboť jsou vždy založené na faktech, která dává otevřeně k dispozici. Nebýt jeho, zůstaly by nám informace utajeny a koncerny by dál neomezeně inkasovaly zisky z prodeje vody, které pak chybí na obnovu infrastruktury.

   Navíc mohu s jistotou říci, že pan Novotný se vodárenství nevěnuje jen kvůli ekonomickým, právním a odborným parametrům. Dobře totiž ví, že vody si musíme vážit, protože voda znamená život.

   Mgr. Eva ŠtauderováBývalá náměstkyně primátora Zlína a zastupitelka Statutárního města Zlína
     Mgr. Eva Štauderová
  • "Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.

   Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

   Mgr. Eva MuckováStarostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.
     Mgr. Eva Mucková
  • "Pane Novotný!

   Děkuji nejen za video, ale především za Váš aktivní přístup k uvedené problematice. Přerovský příklad přesně popisuje i situaci v r. 2002 u nás v Mladé Boleslavi. Chvála bohu jsme byli rozdílem dvou hlasů v zastupitelstvu rozumní a nepodlehli jsme stranou ODS prosazovanému „odprodeji hlasovacích práv“ VaKu MB. Dnes sice nemáme nejnižší cenu vody, ale díky evropským fondům ve výši tří čtvrtin miliardy zhodnocený majetek pro budoucnost, a tím i vysoce ceněnou společnost pro svou stabilitu a racionální kroky ve správě „obecní studny“. Ještě jednou děkuji."

   Svatopluk KvaizarBývalý místopředseda Vak Mladá Boleslav a primátor Statutárního města Mladá Boleslav
     Svatopluk Kvaizar
  shadow-ornament

  Autoři iniciativy CHARTA VODA 300

  Ing. Radek Novotný

  Vodárenský konzultant a odborník na praktiky koncernů. Léta pomáhá zachovat vliv obcí na vodu a na to, aby peníze vybrané od lidí za vodu končili v obnově trubek a ne v zahraničí. Pojmenoval tunely - TUNELY - a v řadě regionů je pomohl obcím zastavit. Je autor portálu www.pravdaovode.cz a projektu PRAVDA O VODĚ, kde poskytuje informace o ceně vody, vodárnách a dění na radnicích. Učí zastupitele a lidi, jak ubránit vodárny před nájezdníky. Při obraně vodáren se obrátil na soudy, které mu dávají za pravdu.

  MUDr. Michal Chromec

  Dlouholetý zastupitel města Přerov a 12 let předseda představenstva Vodovodů a kanalizací Přerov, a.s., který s poctivými politiky opakovaně ubránil vodárnu před koncernovými nájezdníky. Inicioval Dohodu měst o společné strategii, která zajistila suverenitu  rozhodování  měst ve vodárně. Díky tomu Vak Přerov dosáhl na dotace z EU, peníze od lidí investuje do rozvoje vodárny a cenu vody má přitom nižší než většina koncernů v okolí.