test
Nekvalitní infrastruktura

HN 2015: Francouzská Veolia prudce zvýšila zisk. V prvním pololetí vydělala 353 milionů eur

  • Vodárenská společnost Veolia vydělala v prvním pololetí 2015 – 353 milionů eur, což je meziročně o 178 procent více.
  • Francouzské společnosti se daří již šesté čtvrtletí v řadě a cena jejích akcií stoupla za rok o více než polovinu.
  • V Česku zásobuje Veolia vodou 3,7 milionu obyvatel a dodává teplo do 266 tisíc domácností.

Francouzská vodárenská společnost Veolia zvýšila v prvním pololetí čistý zisk o 178 procent na 353 milionů eur (téměř 10 miliard korun). Veolia vykazuje růst zisku již šest čtvrtletí za sebou, hodnota jejích akcií za posledních dvanáct měsíců stoupla o více než polovinu. Firma působí i v České republice.

Společnost v prvním pololetí těžila ze slabého eura, ze zlepšených výsledků energetické divize Dalkia, ze snižování nákladů a z příjmů z nových aktivit v oblasti recyklace. Celkové tržby podniku stouply o více než sedm procent na 12,3 miliardy eur. K jejich růstu velkou měrou přispěl příznivý vývoj měnových kurzů, uvedla agentura Reuters.

Šéf společnosti Antoine Frerot uvedl, že celoroční výsledky podniku pravděpodobně překonají dosavadní prognózy. Upozornil rovněž, že skončilo několikaleté období, ve kterém musela firma přepracovávat smlouvy s místními samosprávami požadujícími výhodnější podmínky, což mělo negativní dopady na její hospodářské výsledky. Například v letošním prvním pololetí snížily změny vodárenských smluv ve Francii provozní zisk společnosti o 50 milionů eur.

V České republice Veolia v loňském roce podle svých internetových stránek zásobovala vodou 3,7 milionu obyvatel a dodávala teplo pro 266 tisíc domácností. Firma loni v ČR zaměstnávala více než 7000 lidí a dosáhla obratu přes 27 miliard korun.

Ilustrační foto – Voda od společnosti Veolia.   (POZOR! Všimněte si, že zde již české noviny píší – „voda od společnosti Veolia, ne česká voda dodávaná Veolií.)
Zdroj: http://byznys.ihned.cz/c1-64411960-francouzska-veolia-prudce-zvysila-zisk-v-prvnim-pololeti-vydelala-353-milionu-eur

Naši politici nemají peníze na obnovu infrastruktury a chtějí další daně, poplatky a zvyšování cen vody ... Že by toto nevěděli? Dnes to již ví. Upozornili jsme je na to a požadujeme nápravu a vrácení vody zpět do rukou samospráv a jejich vodáren. Totéž se děje např. ve Francii.
Vraťte vodu do rukou státu / samospráv
Pokud se podíváte na komentáře z Hospodářských novin, tak je zde položena velmi rozumná otázka: Kolik peněz Veolia investovala?

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

3 Komentáře

Napište komentář

* Povinné údaje