Jak nám někteří politici krásně pomáhají?

Stát zvažuje, že těm, jejichž SPOTŘEBA VODY je „neúměrná“, zvedne ceny

15 let posloucháme koncernové zdůvodňování neustálého zdražování vody tím, že klesá spotřeba vody a koncerny musí pokrýt náklady. Samozřejmě, že zde schází přiznání, že to co potřebují pokrýt především je odvést patřičné penzum peněz občanů České republiky a ty poslat mimo vodárenství a mimo ČR na účty majitelů zahraničních korporací.

Pár čísel, abychom věděli, o čem se mluví:

  1. V České republice klesla spotřeba vody díky neustálému zdražování ze 180 l/osobu/den na cca 80 l/osobu/den.
  2. Cena vodného a stočného vzrostla z 1 koruny/m3 na cca 100 korun/m3. Nejvíc často tam, kde monopol vody ovládají koncerny.
  3. Zisky z vody, které platí lidé, firmy a obce ze svých rozpočtů a ty poté končí v zahraničí, vzrostly z nuly Kč/rok, na cca 5 miliard korun/rok.

Na povodně i sucha a jejich řešení jsou potřeba peníze a ty nám léta z odvětví evidentně unikají díky šílené kvazi privatizaci, kdy jde v řadě případů spíše o ukázkovou  hospodářskou kriminalitu, provázenou tunely za bílého dne. Důsledkem toho je: PRIVATIZACE ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ!

Nyní se objevil článek o tom,  že spotřebitelé s velkými odběry bude systém trestat dražší vodou, aby šetřili! Takže přijde další zdražení vody, jinak by se totiž zastavil tok peněz občanů do zahraničí a to koncerny určitě nebudou chtít. To se spíše dočkáme toho, že se mezi vrcholnými politiky objeví trojské koně, které budou odvádět černou práci pro koncerny.

 

14.10.16 - účet za vodu


Voda patří do rukou státu nebo samospráv!V rukou korporací nemá co dělat

Související články:

  1. Dáváte Izrael jako příklad? OK. Vezměme si tento. Nevěřím, že v Izraeli vodu lidem prodávají palestinské nadnárodní koncerny!
  2. Chystá se úder na vycucávače našich peněz z vody: zisky koncernů budou mít dvě daňové sazby.
  3. Reakce Ministerstva životního prostředí na článek v Mladé frontě DNES: „Účet za vodu v bazénu vyletí o tisíce“

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje