Tunel ve vodárně

Dáváte jako příklad Izrael? OK. V Izraeli prodávají vodu lidem palestinské nadnárodní koncerny?

Asi každý zaregistroval článek v MF Dnes o tom, jak chce stát zamezit „plýtvání“ s vodou! Pokud se bavíme o řešení problematiky zásadního nedostatku vody, v době extrémního sucha, poté jde o návrh, který v obdobném gardu funguje také v zahraničí. Např. V Kanadě a USA je vydán zákaz zavlažování a napouštění bazénu a pokuty za jeho porušování jsou tak velké, že si nikdo nedovolí toto porušit. Vím o příkladu, kdy nesprávně nastavená automatická závlaha trávníku, resp. její nevypnutí,  stála rodinu částku na jednu dovolenou pro celou rodinu.

14.10.16 - účet za vodu

Pokud má být toto řešení, jak získat peníze na obnovu trubek, pak to je další nesystémový krok, jak na úkor spotřebitelů řešit obrovský problém ve vodárenském odvětví.

Jde o návrh znamenající, zdražení vody těm, co ji odebírají nejvíce. Vypadá z pohledu „šetření“ logicky, ale z pohledu financí a nastaveného systému hospodaření s financemi ve vodárenství je absurdní. Trestání jsou nejdříve ti, kteří odebírají nejvíce. Přitom již nyní díky větším odběrům více platí. Vůbec neřeší nesmyslný systém přerozdělování financí vybraných od spotřebitelů, který je nastaven tak, že pokud více šetříte, tak spotřebitelé to co ušetřili, v dalších letech stejně zaplatí. Proč? Protože vodárny své stále rostoucí náklady(a zisky) podělí nižší spotřebou vody a o to více vodné a stočné zdraží v dalších letech a to všichni. Takže tím, že se s vodou na bazénech ušetří, budou postiženi finančně všichni lidé v ČR a to se projeví v dražší ceně vody.

Jediný, kdo se bude dál smát, je koncernový čertík na konci – vodního řetězce. Drží v rukou veškeré peněžní toky a právo inkasovat ziskovou marži, které se nic z toho, co „Izraelský zázrak“ navrhuje, netýká. Platí to pro 70% České republiky. Zisky z vody končí na účtech nadnárodních korporací ne v obnově trubek.

Pokud nejde jen o snahu nalézt prostředek pro řešení extrémního sucha, pak podobné návrhy dokládají, že ministerstva, resp. politici klidně přenesou další finanční břímě na nejednotné a neinformované obyvatele, ale s koncerny si to rozházet nechtějí.

V tom případě je na místě logická otázka: Pro koho vláda, ministerstva a politici tento stát spravují? Pro korporace nebo pro občany státu? Můj názor je od roku 2002 jasný – řada z čelních politiků, působí jako trojské koně a na svých postech hájí zájmy korporací. Díky kauze Gorila na Slovensku existuje důvodné podezření, že to nedělají zadarmo, navíc jiné logické vysvětlení nesmyslného jednání vlastně neexistuje. Kauza Gorila ukazuje, že finanční skupiny a korporace jsou schopné financovat většinu politických stran a jejich špičky.

Podobné „návrhy a pokusy“ vyinkasovat od spotřebitelů více peněz, aby bylo ve státní kase něco na přerozdělování obcím, budou přicházet stále více, protože peníze ve státní kase a hlavně v rozpočtech měst prostě nejsou.  Proč? Protože velká část z toho, co se vybere od lidí ve vodném a stočném (to je jediný vlastní zdroj financování obnovy trubek), skončí v podobě zisku na účtu korporací v zahraničí. Nesystémová „řešení“ budou přicházet dál a dál.  Očekávám, že budou přicházet především od politických stran, které jsou odpovědné za to, že každý roky až 5 miliard korun vybraných od spotřebitelů za vodu odteče zcela mimo republiku a odvětví. O koho se jedná?  ODS, ČSSD A KDU-ČSL.

Pokud se objeví i od ANO, SPD, STAN apod., pak mám obavu, že česká Gorila prorostla i do těchto stran.

Korejský Hyunday postaví v ČR automobilku, ale zisky z aut vyinkasují výhradně čeští prodejci aut!

Provozní model v automobilovém průmysl by znamenal výše uvedené. Pochybuji, že by Korejci na něco podobného přistoupili. Čeští politici, tento absurdní model instalovaný během posledních 20 let do řady krajských a okresních vodáren v pohodě akceptují a diví se, že vodárnám a městům schází peníze.  Tzv. „provozní model“ přitom zajišťuje korporacím postavení, kdy ten, kdo vlastní studnu a trubky a vše financuje a hospodaří prakticky bez zisků. Ten, kdo žádné investice financovat nemusí, zisky z vody inkasuje. To se děje díky pokoutným a nemravným smlouvám s koncerny, které jak jsem již výše uvedl, znamenají instalaci soukromých penězovodů mezi lidi a vodu. Důsledkem je:

  1. drahá voda
  2. zisky z české vody končící v zahraničí
  3. EU toto odmítla tyto kvazi modely dotovat
  4. v ČR máme nastaven systém hospodaření s vodou ve prospěch zahraničních korporací.

Koncerny inkasují zisky z hospodaření s vodou. Nemusí financovat investice do obnovy a rozvoje trubek, které přitom pro tvorbu svých zisků bezpodmínečně potřebují. Díky kvazi „privatizaci“  vodáren zůstala povinnost vše dál financovat absurdně na obcích a jejich vodárnách, ale tento jediný zdroj obnovy trubek mají v rukou koncerny. Proto se peníze od lidí sice vyberou, ale z velké části neslouží obnově infrastruktury a vodárnám i městům přes neustálé zdražování, stále schází.

  Izraelské „řešení“ a je hloupost. Pokud má být lék na nedostek financí v odvětví, tak přinese radikalizaci občanů vyprahlé „Palestiny“


Přidejte se k těm, kteří již pochopili, co je třeba napravit!


Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje