Vodné a stočné v příštím roce opět zdraží a v médiích se o důvodech opět mlží

Na portálu novinky.cz vyšel dle mého PR článek, dlouholetého zástupce zájmů koncernů, pana Baráka s nadpisem – Vodné a stočné by mohlo příští rok zdražit.

V článku je vše presentováno tak, aby lidé byli zmanipulovaní, zůstali bez informací a o vodu se starali co nejméně a nevěnovali ji pozornost. Lidé mají být udržováni v názoru, že za zdražování vody může výhradně ta zrádná EU a zdražování probíhá z důvodu čerpání dotací. Přitom vodárny v rukou koncernů léta zdražují daleko nejvíce a žádné dotace nečerpají, právě protože jsou v rukou koncernů a EU odmítla dotovat zisky zahraničních firem, místo obnovy trubek.

Zcela absurdní a vytrženo z celkového dění v Hradci je čepýření se před občany tvrzením, že v H. Králové zdraží voda max. o 1 procento.

 1. Lidem je zamlčeno, jaké obrovské růsty ceny vodného a stočného předtím v Hradci proběhly.
 2. Vůbec není doloženo srovnání s okolními vodárnami, které zůstaly v rukou obcí – Vak Náchod, M. Boleslav, Trutnov, Pardubice. Vůbec není doloženo, kdo v článku lidem tvrdí to, co tvrdí.
 3. Lidé se nedozvěděli, že v Hradci byl zaveden tzv. provozní model, kterým zisky z vody, které platí lidé ve vodném a stočném, tečou ve velkém do Francie, místo do investic.
 4. Nikde není uvedeno, že v článku sděluje lidem názory dlouholetý přední zaměstnanec a naháněč koncernů, p. Barák, který pro koncerny pracuje cca 20 let.

Obsah článku je dle mého názoru ukázková manipulace, která odvádí občany i zastupitele od skutečných důvdůú neustálého zdražování vody a od toho, co se ve vodárnách stalo, co bylo mezi lidi a vodu instalovnáno, co se děje a jak na to doplácíme.

Co je před lidmi tajeno? Co se kamlufluje a tají?

Vodárenství v ČR a dění kolem vody je přitom obrovský tunel a kolonizace ČR! Došlo k privatizaci zisků z vody v ČR a zestátnění nákladů.

Pan Barák tvrdí: cena vody poroste v Hradci jen o 1%. Co nepíše? Předtím několikrát v Hradci zdražili tak nehorázně, že si vytvořili polštář, aby nyní mohli psát, jak málo zdražují!

2012 – 10,39 %
2009 – 14,51 %
2008 – 18,41 %
—————–
za 3 rok 43,3 %

Když se v Hradci Králové rekordně zdražovalo, tak o tom pan Barák nikdy nepsal. Nepsal ani o tom, jak se se zastupiteli manipulovalo, aby schválili Smlouvu o provozování s Veolií, kdy se jim sliboval pouze inflační růst cen vody a právě dotace z EU. Prakticky okamžitě se přitom ukázalo, že to vše byla lež a celé dění kolem Hradce je obdoba kauzy Vak Zlín.

Že je p. Barák dlouholetý „veoliamen“, který leta pracuje pro fr. koncerny (nejdříve SUEZ a poté Veolia) nevadí, pokud to lidé ví. Ale lidé to neví a média o tom lidi neinformují, stejně jako je neinfromují o předchozím nehorázním zdražování.

Lidé neví, že p. Barák, člověk, který jim píše v novinách o důvodech drahé vody, stál v Kladně u vyvedení ziskové části podniku Vodárny Kladno na Veolii. Díky tomu přes 700 mil.Kč, vybraných od lidí za vodné a stočné, odteklo do zahraničí, místo do trubek a vodárna Kladno, ani obce a města na Kladensku a Mělnicku nemohou čerpat dotace z EU.

Také na Kladensku se přitom všem sliboval inflační růst cen vody, pokud byznys s vodou předají do rukou fr. koncernu Veolia. I zde se přitom voda po zavedení tzv. „provozního modelu“ zdražovala o desítky procent, inflace ne inflace.

 • 2012 –   9.56 %
 • 2009 – 10.35 %
 • 2008 –   9.91 %
 • 2006 – 13.28 %
 • —————–
 • za 4 rok 34,1 %

Zde je názor soudce na dění v ČR:

Pokud máte k vodě co říci, tak vložte svůj názor na FB vodalidem  a také na novinky.cz

 


 1. Jaké ceny vody slibovali zastupitelům v H.Králové?
 2. Jaká ceny platí lidé ve skutečnosti?
 3. Kdo je kdo - p.Barák

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

2 Komentáře

 • T. Marný

  Odpověď Odpovědět 31 října, 2016

  Dobrý večer, prosím o orientační informaci. Problematiku se pokouším sledovat aspoň občas, a sice z Prahy, která je samozřejmě od Zlína poměrně daleko. Nicméně se domnívám, že se to všechno týká vlastně celého státu, přičemž by právoplatné rozhodnutí soudu možná mohlo fungovat coby precedens (?) …
  Smůla bohužel je, že se nemohu dobrat aktuálního stavu věci ode dne 8.9.2016, kdy mělo začít jednání u Vrchního soudu v Olomouci.
  Smím tedy poprosit o odpovídající sdělení?
  Mnohokrát děkuji a zároveň ujišťuji svou solidaritou s činností značky „Pravda o vodě“ !
  Zdraví
  Tomáš Marný
  Praha 4

  • Radek Novotný

   Odpověď Odpovědět 1 listopadu, 2016

   1) Projděte si Blog – http://www.pravdaovode.cz/blog
   2) Do vyhledávání dejte Zlín a vyjedou vám i články k průběhu jednání soudu.
   3) V listopadu bude probíhat další dokazování, ale již ne 10 dnů, ale jen dva, takže věřím, že vše směřuje k zdárnému konci = odinstalování tunelu z vodárny a vrácení vody zpět do rukou měst a obcí.

Napište komentář

* Povinné údaje