hluchý slepý a platící - pravdaovode.cz

Lidé se postavili předání hospodaření s vodou do rukou cizinců, i když se tím vystavili obrovskému nátlaku

Pochybujete o tom, že existují rozumní lidé a politici, kteří se postavili různým pokoutným tunelům a předávání kontroly nad hospodaření s vodou zahraničním korporacím?

Nepochybujte!

Udělali to dokonce i tehdy, kdy věděli, že minimálně část vedení jejich strany nejspíš jede v obrovské levárně, protože nic nedělá nebo dokonce hlasuje pro různě kamuflované smlouvy,  které mezi lidi a vodu instalují soukromé penězovody a to i přestože mají v rukou jasné důkazy o tom, že to bude v neprospěch lidí. Věděli, jaké to bude mít a má negativní dopady na občany = drahá cena vody,  města a obce = ztráta nároku na čerpání dotací z EU a městské vodárny = ztráta jediného zdroje obnovy vodárenských trubek vodného a stočného. Vodárnu se mnou bránili a dělali to, přestože si z nich různí koncerno-milové a Hadi na radnici pracující skrytě pro koncerny, nejprve dělali legraci, poté špinili jejich jméno, pomlouvali je, nadávali jim do komunistů nebo se je pokoušeli zastrašit vyhrůžkami, žalobami či podáváním trestních oznámení a kašlali na lidi.

Hana Orgoníková a Vodovody a kanalizace Hradec Králové, a.s.

Vedení města Hradec Králové v čele s příslušníky ODS – p. O. Divíšek a p. O. Vlasák, seděli současně ve vedení vodárny Vak H. Králové a ve vedení města H. Králové. Instalaci koncernu do pozice monopolního prodejce vody v regionu očividně prosazovali. H. Orogoníková měla jiný názor a veřejně ho říkala, psala a organizovala petici občanů proti předání monopolu vody koncenru. Vedení města na ni podalo 13.6.2005 žalobu, za údajný zásah do dobré pověsti a dokonce po ni požadovalo zadostiučinění v podobě omluvy. Podrobnosti ZDE

Spolupracovali jsme s paní Orgoníkovou při obraně vodárny Vak H. Králové léta. Bohužel v Hradci argumenty, ani důkazy a upozorňování na nevýhodnost toho, co se zavádí na dle mého názoru korupční potenciál naháněčů koncernů, nestačily. I přestože všichni věděli, že uzavřením smluv s Veolií znemožní čerpání dotací z EU vodárně H. Králové i celému regionu, tak se smlouvy s koncernem podepsaly. Paní Orgoníková řadu informací u mne ověřovala, konzultovala je se mnou a ověřovala obsah a pravdivost podkladů, které různí naháněči koncernů zastupitelům a občanům předávali. Na to, co se zavádí do okresní vodárny Vak H.Králové a jaké to bude mít negativní dopady pro občany, města i obce, měla stejný jako já. Když na ni vyrukovali s pokusem ji zastrašit přes žalobu,  nelekla se, a naopak o to více začala vodárnu a lidi bránit. Ode mne dostala řadu důkazů, které pomohly u soudu prokázat, že žaloba podaná vedením města je nesmyslná, účelová a neoprávněná.


Jste prvním člověkem, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.Ing. Hana Orgoníková
bývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové

Dne 12.11.2004 zaslala na město H. Králové, primátorovi vše vysvětlující dopis:
Orgoníková - na toto doplatí lidé Orgoníková - na toto doplatí lidé

 

Vedení města v čele s p. Divíškem a Vlasákem (oba ODS), u soudu „žalobu“ prohrálo a tento neúspěšný pokus poslankyni zastrašit, zaplatili daňoví poplatníci!


Zastrašit se pokusili i mne. Pro změnu vedení Vaku H. Králové, ovšem v čele se stejnými příslušníky ODS jako město H. Králové, na mne podalo v květnu 2005 trestní oznámení, za údajné poškozování cizích práv.     

Policie vykonstruovanou trestnou činnost ohodnotila jako nesmysl a celý případ uložila. Zde daňoví poplatníci - spotřebitelé - zaplatili "jen" náklady na právníka, který komponoval obsah vykonstruovaného trestního oznámení.

Zastrašte je nebo je pošpiňteAť se bojí nebo ať jim lidé nevěří


O čem se občané nikdy v žádném místním plátku ani ve výročních zprávách Vaku H.Králové nedozvěděli? O tom, jako protiprávní jednání vedení Vaku H. Králové ocenila Komise pro cenné papíry, která prohlásila informační komplot s akcionáři jako jednání v rozporu se zákony a shledala zásadní porušení povinností představenstva vodárny H.Králové. Za nezákonné jednání vedení vodárny muselo zaplatit  pokutu 700 tis. Kč.

Tomuto tématu se budu věnovat v některém budoucím článku, stejně jako informacím, jak a čím se před uzavřením smluv s koncernem, manipulovalo se zastupiteli, co se jim někteří Hadi na radnici slibovalo, aby souhlasili s instalací fr. koncernu Veolia mezi lidi a vodu. Posoudíte tak, zda šlo o podvodné jednání nebo rozhodování na základě pravdivých informací a s péčí řádného hospodáře.


Související články

  1. Cena vody na Pardubicku po třech letech drobně zdraží
  2. Cena vody H. Králové
  3. Proč na Královéhradecku prodávají lidm vodu "frantíci"?
  4. Dělení zisků z vody na Královéhradecku

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje