nalejeme si čísté vody

Plzeň a PRAVDA O VODĚ: Důkaz místo slibů. 4 členná rodina ušetří až 400 Kč

Miliarda v tahu, ale je tu konce pochybám, vrácení vody do rukou města vede k levnější vodě pro občany i v ČR. Po letech drastického zdražování vody v Plzni, poklesne od 1. září cena vody téměř v celém Plzeňském kraji. Rozhodlo o tom město Plzeň, které se od 1.1.2016 vyvázalo z vazalských provozních smluv a převzalo hospodaření s vodou zpět do svých rukou. Navíc zřejmě končí systém, který umožňoval desetiletí neuvěřitelné hrátky s penězi občanů na Plzeňku, za které lidé zaplatili přibližně 1,7 miliardy korun, které místo v obnově trubek skončily na účtech cizinců v zahraničí.

Plzeň je jednoznačný důkaz, že platí to, co PRAVDA O VODĚ uvádí řadu let:

Vodu si umíme prodávat sami. Pro prodej české vody žádné koncerny ani různé překupníky nepotřebujeme. 

Dále jde o důkaz, že po celé České republice probíhala a probíhá neustálá manipulace s občany, kteří z úst různých naháněčů koncernů a Hadů na radnicích slyší spoustu falešných důvodů, proč musí zdražit voda. Přitom se tím zastírá fakt, že nejhlavnějších důvodů je ten, že koncerny chtějí poslat více peněz od lidí do zahraničí.

  1. V roce 1997 koncern v ceně vody vyinkasoval cca 18 mil. korun zisku.
  2. V roce 2007 koncern v ceně vody vyinkasoval cca 59 mil. korun zisku.
  3. V roce 2015 koncern v ceně vody vyinkasoval cca 72 mil. korun zisku.

Občané Plzeňska zaplatili fr. koncernu v ceně vody od roku 1996 do roku 2015 celkem téměř 1 miliardu korun. Tyto peníze se od lidí vybraly a skončily v zahraničí. Městům na Plzeňsku díky tomu poté scházely a schází peníze na obnovu a rozvoje trubek a Evropská unie odmítla tento anti-systém dotovat.

Zisky z vody v zahraničí - zaplatili lidé z Plzně

V Plzni se nyní velmi rychle ukázalo, že vrácení vody do rukou měst vede k důvěře lidí ve vodárnu, což vede k nárůstu spotřeby vody. Pokud lidé ví, že peníze které platí vlastní vodárně jsou reinvestovány zpět do obnovy trubek, tak již tolik s vodou nešetří a svou roli hrálo i počasí. Odpadá totiž logická pachuť z toho, že pokud s vodou nešetří, tak platí „jachty“ cizinců někde v daňových rájích, nikoliv rozvoj svého regionu. Cena vodného a stočného klesne v převážné části celého Plzeňského kraje na cca 86,50 koruny/m3. V Plzeňském kraji přitom žije 576 635 obyvatel a čtyřčlenná rodina ušetří přibližně 400 korun za rok.

Rozhodně nikdo asi nevěřít tomu, že by vyšší spotřeba a vyšší tržby znamenaly snížení ceny vody lidem a ne další růst zisku koncernu, pokud by hospodaření s vodou zůstalo v rukou koncernu.

Zástupce města Plzeň prohlásil, že cena vody v Plzni by měla v dalších letech o inflaci, pokud nedojde ke změnám legislativy nebo k velkým investicím do infrastruktury. „Nicméně si myslím, že Vodárna Plzeň v tuto chvíli už před sebou nemá žádnou velkou investici, která by se měla do ceny promítnout.“

Co dál v České republice? Výše máte ukázku, že to napravit jde a níže máte ukázku jak!


Je třeba vrátit vodu zpět do rukou města a obcí.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE

VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

Související články
Drahá voda v rukou koncernu: Za vším hledej „politika“, který pracuje pro …

Voda v Plzni: Miliarda tam, miliarda sem a lidé platí a platí


Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

1 Komentář

  • Juraj Kalus Delviar

    Odpověď Odpovědět Srpen 31, 2016

    Suoer Radku, drzim palce, len tak dalej 🙂

Napište komentář

* Povinné údaje