Každý tunel má slabý článek - pravda o vode.cz

Už ani Pražákum nebude ve vaně hej!

Posílají každý rok cca 0,5 miliardy na účet Veolie a město jim proto zdraží vodu! Politici pražského magistrátu znovu po 4 měsících zahýbali s cenou vodného a stočného pro obyvatele Prahy. Vodu lidem opět zdražili. Pražané proto nově zaplatí za vodu 85,18 Kč/m3. Voda zdražila s platností ode dne 1. dubna. Nejde o omyl ani o apríl. Cena vody ani miliardy vybrané od lidí, které místo do oprav trubek tečou – díky „politikům“ – do daňových rájů, žádný žert není.

Praha, město s největší hustotou obyvatel, se strategickým investorem v zádech (otázkou je, co vlastně je Veolia v zádech), který má pro některé politiky neodolatelné know-how, jenž všechno zlevní a vyřeší,  bude mít ve skutečnosti nejdražší cenu vody, ze všech velkých měst v České republice a výše ceny 85,18 Kč/m3  – bude dokonce vyšší než je celostátní cenový průměr.

Srovnání cen vody největších měst v ČR

Praha                         85,18 Kč/m3

Brno                          75,14 Kč/m3

Ostrava                     76,06 Kč/m3

České Budějovice    76,20 Kč/m3

Jak to (ne)funguje s vodou v Praze?

Vodárenské potrubí vlastní Pražská vodohospodářská společnost, tedy hlavnímu město Praha. Toto potrubí si pronajal fr. koncern Veolia, který díky němu v hlavním městě dodává lidem vodu, přes společnost Pražské vodovody a kanalizace, a.s. (PVK) a ta inkasuje od lidí vodné a stočné i stamiliónové zisky z vody. Smlouva mezi Veolií a městem Praha má trvat do roku 2028 a byla uzavřena velmi pokoutným způsobem, který se velmi podobá praktikám kolaborace.

Město zdražuje lidem vodu, protože z nájmu od Veolie (PVK) nedostává, díky nevýhodné provozní smlouvě, dost peněz  na obnovu infrastruktury. Soudruzi z ODS a ČSSD v Praze při uzavírání smluv s Veolií mysleli nejspíše především více na financování svých stran a kmotrů, než na občany Prahy. Díky vazalské smlouvě s Veolií tak Praha nemá dost peněz na výstavbu nové čistírny odpadních vod, přestože se peníze na její výstavbu od lidí v ceně vody již jednou vybraly!

Ekonomicky a morální paskvil. Co platí lidé?

Peníze vybrané od lidí v ceně vody ovšem odtekly přes soukromý penězovod do zahraničí. Politici Prahy je chtějí nyní vybrat od lidí znovu. Penězovod přitom zůstává zachován a lidé mají dál posílat stamilióny koncernu a navíc znovu financovat čistírnu. Tento ekonomicky a morální paskvil odhalila Evropská komise, která odmítla Praze poskytnout za těchto podmínek dotace z EU neboť nechtěla dopustit zneužití evropských dotací na financování pochybných koryt "politiků" a především zisku soukromého koncernu. Politici města Prahy tak připravili Pražany 6,5 miliardy, které lidé zaplatili v ceně vody a o další 6-8 miliardy korun, tentokrát z dotací EU, za které mohla být postavena další nová čistírna.

Údajně se zdražuje, protože město potřebuje vybrat peníze na výstavbu nové Ústřední čistírny odpadních vod v hodntě 6,5 miliardy korun. Jenomže Pražené v ceně vody již jednu novou Ústřední čistírnu odpadních vod zaplatili. Veolia od roku 2000 vyinkasovala od Pražanů právě ve vodném a stočném 6,5 miliardy korun zisku, který ovšem nevrátila zpět do obnovy a rozvoje infrastruktury, ani nezaplatila v nájmu za provozování, ale poslala je mimo republiku na účty svých majitelů.

Megapodovod - privatizace zisků a zestátnění nákladů

To, co bylo a je zavedeno v Praze je megapodvod, na který doplácí lidé, město i celý stát.  Lidé v Praze platí za vodu několikanásobně více než ve skutečnosti musí. Toto bude pokračovat do té doby, dokud bude existovat vazalská smlouva a mezi lidmi a vodou bude nainstalován soukromý penězovod. 

Jak byl megapodvod realizován jsem zdokumenoval a vše si můžete krok za krokem projít.

Jak se dělí peníze od lidí z vody v Praze mezi město a Veolii? 

Katastrofálně. Veolia kontroluje veškeré peněžní toky z vody a inkasuje od lidí miliardové zisky. Městská společnost PVS, která vlastní infrastrukturu ve stejné době nemá dost peněz na obnovu a rozvoj infrastruktury.

Přehled a srovnání dosahovaných zisků PVK a PVS 

Cena vody

Před uzavření vazalských smluv, byla na zastupitele použita manipulační techniky a brainwashing, kdy nohlesledi prosazující koncerny oblbovali zastupitelé sliby obnovy infrastruktury a zejména růstem ceny vody pouze o inflaci, pokud monopol obchodu s vodou předají do rukou koncernu. O inflačním růstu ceny vody se nikomu ani nesní. Voda v Praze zdražila již na počátku roku z ceny 77,66 na 79,00 Kč/m3. Nyní, po dalším zdražení, stojí dokonce 85,18 Kč/m3.

Přehled a srovnání růstu cen vody v Praze

Nechají si Pražané líbit další drancování vlastních peněženek?

Není důvod, aby lidé doplaceli na vazalské smlouvy. Není ani důvod, aby dopláceli na kolaboraci některých politiků. Navíc řada politiků na ranici města Prahy již o tunelu ví. Město Praha, které lidem zdražuje vodu totiž má v rukou klíč, jak tunel ukončit a tím zabránit dalšímu zdražování vody. Smlouva mezi Pražskou vodohospodářskou společností (PVS), kterou vlastní Praha, a Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) je „absolutně neplatná“. Potvrdily to tři právní posudky, řekla radní pro infrastrukturu Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Smlouva prý nebyla uzavřena v souladu s tehdy platným koncesním zákonem. „Situace je pro město velmi nekomfortní. Smlouva, která je uzavřena do roku 2028, blokuje přijímání dotací z operačního programu životní prostředí,“ doplnila.

Má-li Praha tyto právní rozbory, pak je politikům známo, že dochází k neoprávněnému vyvádění peněz na soukromé subjekty, které se s velkou pravděpodobností obohacují na úkor města a lidí. Celý proces je protiprávní a smluvní vztah nikdy platně nenastal.  

V takovém případě není třeba lidem zdražovat vodu.

Je třeba vrátit peníze již vybrané od lidí za vodu zpět do rozpočtu města (PVS) a dostat PVK do pozice oprávněného žadatele o dotace. To znamená poslat koncern domů, nechť inkasuje zisky z vody od Pařížanů.

Co mají udělat lidé?

  1. Projít si dokumenty a popis jak byl instalován soukromý penězovod mezi lidi a vodu - PRAVDA O VODĚ V PRAZE
  2. Sdílet PRAVDU O VODĚ V PRAZE se svými známými a přáteli
  3. Vyzvat politiky Hl. města Prahy a politiky ve vládě a v parlamentu k nápravě VÝZVY VLÁDĚ
  4. Volit ty strany, které se zaváží ukončit drancování peněženek lidí a rozpočtu hl. města Prahy
  5. Pošlete mi zpětné reakce politiků - zveřejníme je a o to více lidí se dozví, co dělají pro nápravu, tzn.  koho volit a koho ne.
About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje