ŘEKNĚTE NE VEOLII

Havel – agrarní analytik nebo pseudo nezávislý – pseudo analytik a hanopis, který má odvést pozornost od tunelů ve vodárnách?

Dostal jsem několik podobných upozornění: „ZPOZORNĚTE – JE NÁM ROZESÍLÁN NÁSLEDUJÍCÍ ČLÁNEK – KOMPROMITUJE VÁS !

Dobrý den, možná nevíte, že je nám rozesílán (den po reportáži ČT) následující článek – měl byste v něm uváděná fakta vyvrátit. Na pořady ČT se samozřejmě dívám a vaše emaily přeposílám svým přátelům. Děkuji vám za ně a přeji, aby soudy v dané věci správně rozhodly.

KOMPROMITUJÍCÍ ČLÁNEK: Provozování vodohospodářských služeb má svá rizika <(http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-havel.php?itemid=27949)>“

Co na to já?

Buďte v klidu. Kompromitovat mne nelze, jedině špinit. Což vlastně dokazuje, že nemají ekonomické argumenty a jsou v koncích. Na článek údajné agrárního analytika, pana Havla, jsem se podíval. Jsem přesvědčen, že pan Havel je „koncerno-mil“, proto mne jeho výpady v podstatě nepřekvapují. Dá se čekat, že naháněči koncernů a jejich poskoci se budou pokoušet odvést pozornost od tunelů ve vodárnách, zastrašit nebo pošpinit lidi, kteří vodu brání a jdou proti zájmu koncernů.

Jde o klasický hanopis, jenž se s malými obměnami objevuje neustále od tzv. „nezávislých novinářů“ a odborníků. Buď nikdy nečetl stanovisko soudce k vytunelovánému  Vaku Zlín a píše, že jsem „darebák“, protože podávám na tunel podávám. Nebo ho četl pak lže. V obou případech je to chudák, který  v podstatě píše, že darebáci jsou také soudci i státní zástupci, protože ti na to, co se děje ve vodárnách, mají stejný názor jako já.

Komu rozsudky soudu rušící tunely ve vodárnách vadí? Koncernům, jejich politickým posluhovačům a různým poskokům koncernů.

Zveřejnil ho na blogu aktuálně.cz a poté ho přetisk znovu na www.neviditelny pes: http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-rizika-provozovani-vodohospodarskych-sluzeb-pks-/p_politika.aspx?c=A160906_233239_p_politika_wag

Petr Havel Petr Havel
O kvalitě a obsahu článku vypovídají komentáře:
hater-havel
Komentáře k článku na aktualne.cz   a Komentáře k článku na neviditelný pes

Pan Havel je napojen na SOVAK (vodárenské sdružení pod kontrolu koncernů, které lobbuje za zájmy koncernů). Havel, resp. „jeho“ www.nase-voda.cz  je partner SOVAKU a SOVAK bohužel již léta ovládají koncerny. On nemůže psát nic jiného než píše.

Všimněte si, že u žádného článku na webech koncenrů – www.nase-voda.cz, www.vodarenstvi.cz nelze přidat komentář!

Kdo je Havel?
Než jsem se to dozvěděl,  tak jsem mu navrhl, aby si můj portál www.pravdaovode.cz a "jeho" www.nase-voda.cz  vzájemně sdíleli články o vodě. Po jeho odpovědi jsem pochopil, že jde o "koncerno-mila" a je zbytečné s ním ztrácet čas.
Odpověděl mi toto:

"Přeji hezký den, tady Petr Havel, šéfeditor portálu Naše voda a člověk téměř po dvě desítky let komentující dění v našem zemědělství, potravinářství - a také vodohospodářství.

Reaguji na Vaší nabídku na spolupráci s naším portálem a podpoře projektu "Chceme vědět proč a co s tím". V prvé řadě konstatuji, že jakákoli spolupráce s kýmkoli, kdo má SKUTEČNY zájem přispět k zlepšení situace ve vodohospodářství v ČR, je mi blízká. Když jsem si ale četl vaše teze o dramatickém růstu cen vody s tím, že jde o zisk pro zahraniční společnosti, o téměř diktátu cen z jejich strany, nevýhodných smlouvách s nimi, atd., poněkud jsem zpozorněl. Nic z toho není pravda tak, jak to interpretujete, jedině snad to, že se cena vody od listopadu 1989 razantně zvýšila.

Nevím kolik Vám je let, ale ceny vody před listopadem byly uměle udržovány nízko, obdobně jako třeba ceny potravin, a díky tomu se v zásadě vybydlela vodohospodářská infrastruktura. Teď to musíme investičně dohánět, a prostředkem k tomu jsou ceny vody. To, že někdo neinvestuje, protože je malý a má nízké ceny vody, je klasická česká nezodpovědnost, protože jednou se ty trubky v půdě rozpadnou. Malí vlastníci infrastruktury ani investovat nemohou - nemají na to peníze. Jedinou cestou k nutné obnově jsou tak velké, a skutečně především zahraniční společnosti, které na to mohou zkoncentrovat dostatek finančních zdrojů.

Není přitom pravda, že si ceny vody stanovují samy - vodné a stočné je totiž věcně usměrňovaná cena ministerstvem financí, takže první v kritice je když tak na řadě pan ministr Kalousek.

Není také pravda, že dlouhodobé smlouvy jsou nevýhodné. Jednak, právě kvůli investicím je vždy naprosto normální, že se smlouvy dělají na mnoho let, protože je nesmysl investovat současným správcem do něčeho, co změní za pár let majitele. Není ani pravda, že nám díky tomu EU zatrhne dotace - respektive, je to pravda jen částečně. Názor EU se totiž odvíjí od toho, co před ní prezentovali naši vlastní politici, kteří tak fakticky poškodili tuzemské uživatele vody....

Je jistě možné se bavit o výši zisků vodárenských společností a třeba podmínkách (ale ne jen těch časových) uzavřených smluv. Vytváření nenávisti vůči těm, kteří do trubek a dalších zařízení investují, aby i Vy jste mohl pít vodu z kohoutku, není ovšem objektivním informováním o situaci, ale normálním lobismem. Přesto se s Vámi rád sejdu k nějaké diskusi, budete-li chtít. Každopádně ale pokud by mělo dojít k nějaké funkční spolupráci, bylo by zřejmě třeba z Vaší strany nutné korigovat informace, které předkládáte laické veřejnosti, která ovšem o střevech problému nic neví....

Píši Vám ze svého osobního mejlu, který častěji používám. Pokud mi budete odpovídat, zkuste to prosím na tento mejl Petr Havel, 602/ 27 91 51"


K tomu, co uvedl v emailu zveřejňuji - srovnání dělení zisku, čerpání dotací a srovnání cen vody.
Dělení zisku z vody po vytunelování Vaku Zlín
Vyvádění zisků z vody na fr. koncern Zlín
Srovnání cen vodného a stočné vodáren ve Zlínském kraji
Zahraniční know-how a nejdražší cena vody v kraji
Dotace z EU na obnovu infrastruktury
LEŽ VEDENÍ VODÁREN: Předejte koncernu monopol a dostanete dotace
Názor si udaláte každý sám. 🙂 

Názory lidí na to co dělám mne zajímají, ale jen od lidí, zastupitelů, vodařů a poltiků, kteří se mnou vodu a vodárny bránili a brání. Názory koncerno-milů mi jsou lhostejné, pokud na mne nepíší hanopisy. Pokud toto činí, tak říkám - není důvod nechat na sebe plivat.  

Názor hejtmana Zlína

Pan Havel na mne plive, proto reaguji takto. Protože nejde nebo neumím vložit komentář na aktuálně.cz a na neviditelném psu, se mi to podařilo jen z části, zveřejňuji zde výzvu panu Havlovi, kterou jsem mu poslal také na e-mail: 'petr44@centrum.cz'    

Vyzývám vás:

 1. Předložte rozsudek soudu, který potvrzuje, že nešlo o špinící a zastrašující kampaň? Kdy mi byla obvinění sdělena a kdy byla zrušena, jako nezákonná a protiprávní?
 2. Kdy jsem byl fyzicky napaden a kdy bylo vyhrožováno mé rodině dalším násilím a pokud se z komise nestáhnu? Kdy jsem rezignoval na členství v Komise?
 3. Zveřejněte Interní pravidla Komise, aby bylo jasné, zda jsem předem informoval o tom, že mám akcie vodáren, protože to je jediný způsob, jak získat hodnověrné, ověřené  informace o vodárnách, ze kterých čerpám ve svých analýzách. Jaké pravidlo v nich bylo stanoveno, aby byl vyloučen můj střet zájmů?
 4. Předložte znění nebo čísla paragrafů obch. zákoníku, která stanovují, kdo má právo na účast na valné hromadě akciové společnosti, kdo může klást dotazy, žádat vysvětlení, má aktivní legitimaci na podání žaloby na protiprávní jednání a průběh valné hromady. Kdo má nárok na zápis z valné hromady....Jaká z těchto práv má ne akcionář?
 5. Zveřejněte usnesení  Krajského soudu v Brně z února 2010, z roku 2014 ke kauze tunelovaného Vaku Zlín, resp. valné hromady 30.4.2004, kde SOUDCE hodnotí celý protiprávní a nemravný proces, který organizovaná skupina fyz. a právnických osob realizovala. Jaké stanovisko k tomuto rozhodnutí sdělil státní zástupce, který se sporu účastní?   
 6. Kdo ovládal Vak Zlín  v roce 2001, 2002, 2003 a 2004 ?
 7. Jaké zisky z vody inkasuje Veolia a jaké Vak po zavedení tunelu do Vaku Zlín v roce 2004?
 8. Jaké dotace z EU čerpá Vak Zlín od roku 2004, kdy byl soukromý penězovod do vaku Zlín nainstalován?
 9. Tvrdíte, že jste agrární analytik. Co to znamená? Jaké máte vzdělání, co jste vystudoval a kdy?
 10. Kdo je hlavním partnerem „vašeho“ portálu www.nase-voda.cz?

Očekávám, že odpovědi a důkazy, které požaduji po vás zveřejnit máte k dispozici, protože jinak byste nemohl napsat a především zveřejnit svůj „fundovaný“ názor.

Takže odpověď a důkazy zveřejněte do 3 dnů.

POŽADUJI, ABY VÝŠE UVEDENÉ DŮKAZY DOLOŽIL A ZVEŘEJNIL, PROTOŽE DÁVAJÍ DO PRAVDIVÉHO SVĚTLA OBSAH JEHO HANOPISU I TO, CO JE TENTO ČLOVĚK OCHOTNÝ NAPSAT.

O tom, zda názory "koncerno-milů" sdílí i vedení státu nebo se přiklání k názorům mým, vypovídá článek:

Jsme vazalové vodárenských firem. I když spotřeba klesá, cena roste. Brabce zajímá proč


Zastrašování, napadení, výhružky i pokus o kriminalizaci

Související články

 1. Pseudo-analytik-Havel je chytřejší a ví více než státní zástupce?
 2. Jak se vypořádat s pomlouvači, hanopisy a „hatery“? Mám překvapivě jednoduché řešení
 3. Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem
 4. Folklór „Veoliamenů“ a Hadů na radnici: Hanopisy Novotný je padouch

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje