Hadi v oblecích

Zisky z vody: Iluze kontroly a obrovská korupce?

Šok. Politici za odměnu 4,7 mil. Kč klidně schválí občanům nejdražší cenu vodného a stočného v kraji a v ní roční zisky koncernu až 70-90 mil.Kč. Městská vodárna, ze které odměny inkasují, dosáhla zisk pouhých 9 mil.Kč, přitom obnovuje majetek v hodnotě 3 miliard korun.

Proč koncern inkasuje zisk 68 mil. korun a obce jen 9 ?

Na valné hromadě okresní vodárny, se akcionáři domáhali vysvětlení, proč vedení vodárny jedná tak, že schválilo fr. koncernu Veolia za rok 2015 zisky z vodného a stočného ve výši cca 68 mil. Kč, zatím co okresní vodárna, vlastněná městy a obcemi, vytvořila zisk pouhých 9 mil. Kč.

Záznam, který se podařilo získat přímo z vystoupení politiků a vedení vodárny na valné hromadě okresní vodárny, dokazuje mnohé. Jednání politiků bylo konfrontováno s realitou. Byli vyzváni, aby vysvětlili své jednání. Obsah jejich odpovědí svědčí nejen o tom, že tito lidé zájmy vodárny, měst a obcí a občanů nehájí, ale nejspíš dokazuje také rozsáhlou korupci a to nejspíš u velkých měst, která tyto lidi do vedení vodáren dosadila a ví, co se ve vodárně děje a vše v tomto nevýhodném módu udržují a svým hlasováním podporují.

Odpovědi zástupců samospráv ve vedení okresní vodárny jsou děsivé.

Jejich jednání má přitom pro občany celého regionu fatální důsledky. Lidé platí léta nejdražší cenu vody v kraji a města díky tomuto „dělení“ zisků nemohou čerpat dotace na obnovu kanalizačních a vodovodních sítí. Evropská komise logicky odmítla dotovat systém, kde zisky tečou koncernu a samosprávy jim financují z veřejných zdrojů investice. Toto ovšem „politikům“ nevadí a udržují v chodu systém, kdy koncernu dotují zisky přímo občané.

Otázky na vedení okresní vodárny v rukou měst a obcí byly logické:

  1. Proč jste odsouhlasili takové zisky koncernu?
  2. Kdo z vás s tímto souhlasil a kdo byl proti?
  3. Je takový zisk přiměřený, když městská vodárna, která musí financovat obnovu trubek v regionu, tvoří zisk pouhých 9 mil. Kč?

Manažer odmítá odpovědět vlastníkovi anebo tvrdí, toto vědět nepotřebujete

Odpovědi byly šokující. My jsme zisky koncernu neschvalovali a dále vlastně odmítli cokoliv dalšího zástupcům měst a obcí vysvětlit. Na otázky odmítli odpovědět s tím, že toto není pro akcionáře důležité a nepatří to na valnou hromadu okresní vodárny.

Ještě děsivější je, že zástupci největších měst a obcí neprotestovali, nechtěli nic vědět a na nic se neptali. Nakonce svým hlasováním výše uvedení jednání vedení vodárny posvětili a nebýt záznamu v podstatě by bylo vše zameteno pod stůl.

Korupce nebo něco jiného?

Pokud máte jiné rozumné vysvětlení než, že zde bují rozsáhlá korupce, pak ho napište. Můj názor je, že  pokud zde korupce je, tak se nejspíš netýká přímo lidí z vedení vodárny, kteří jsou v tom případě nejspíše v roli dobře placených bílých koňů, ale skutečné profity tečou zcela jinam, jiným lidem a jinde.

To, že na to doplácí obce i občané je evidentní.

 

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje