zastupitel a obchod s ďáblem

Předání vody cizincům a fatální důsledky pro občany a města

Vyvedení zisků z vody z rukou městské vodárny na fr. nadnárodní koncern, realizovali především „politici“ velkých měst a organizovaná skupina osob jednající v zájmu koncernu, se kterou někteří „politici“ těchto měst úzce kooperovali.

Realita ukázala, že tento čin, přinesl občanům bohužel především v negativa:

  1. Zahraniční know-how, víme, jak na vás vyděláme.
  2. Léta jednu z nejdražších cen vody v ČR.
  3. Jak městská vodárna, tak města a obce v regionu nemají možnost financovat obnovu vodárenských trubek z dotací EU – díky nevýhodným smlouvám s koncernem.
  4. Lidé mají každoročně povinnost financovat mnohamiliónové zisky koncernu Veolia
  5. Koncernu tyto obrovské zisky schválí „politici“ ve vedení městské vodárny a koncern je nemusí investovat zpět do obnovy trubek v regionu.
  6. Městská vodárna, ve které sedí na pozicích členů dozorčí rady a představenstva „politici“, dosahuje pouze zlomek zisku oproti tomu, co jaký zisk dosahuje koncern.

Zde je konkrétní příklad. Vodárny Kladno – Mělník a „politici“  měst Kladna, Mělníku, Neratovic a Kralup nad Vltavou

Toto, co popisuje 6 bodů vedených výše, bylo pro lidi a města nastaveno díky valné hromadě VKM v září 2004. Na této valné hromadě rozhodovali zástupci obcí na základě lživých informací a polopravd. Řada zásadních informací před nimi byla zatajena a docházelo k řízené manipulací s akcionáři. Akcionáři byli dle mého názoru podvedeni a jen díky valná hromada schválila uzavření smluv mezi VKM a zahraničním koncernem. Díky tomu cizinci ovládli monopol hospodaření s vodou a zisky z vody v celém Kladenském a Mělnickém regionu.

Chcete důkaz o tom, že to celé byla jedna velká habaďura na starosty i lidi?

Vedení VKM předložilo na této valné hromadě zcela lživou Zprávu představenstva o prodeji části podniku, ve které uvedlo řadu lživých informací, ale dvě lži byly zásadní a zcela ovlivnily hlasování starostů:

  1. Zisk z prodeje části podniku. Přínos pro VKM ve výši 167 mil. Kč
  2. Přímým důvodem transformace společnosti VKM (předání zisku z vody Veolii) je nezbytnost splnění podmínek pro možnost předložení žádosti o dotace z fondů EU

Realita je:

  1. Zisk z prodeje provozní části podniku 167 mil. Kč nebyl nikdy dosažen. Naopak jediné ziskové podnikání VKM bylo vyvedeno na koncern se ztrátou -110 mil. Kč!
  2. Dotace z EU společnost VKM nikdy nedostala. Uzavření smluv s koncernem vedlo naopak k ztrátě možnosti čerpat dotace z EU jak pro VKM, tak pro města a obce Kladenska a Mělnicka

Názor na to, koho zájmy hájí „politici“ ve vedení městské vodárna VKM a ve vedení měst Kladna, Mělníku, Neratovic, Kralup nad Vltavou si  uděláte sami.

Můj názor vyjadřuje toto animované video:

Co se slibovalo starostům a zastupitelům, aby předali zisky z vody koncernům?

Podal jsem proto žalobu na neplatnost valné hromady VKM 15. září 2004. Místo, aby vedení vodárny VKM a měst v regionu se mnou přes soudy tunel z VKM odinstalovali a vrátili vodu a zisky z ní zpět do rukou měst a obcí, se vedení VKM (dosazené městy) léta brání rozsudkům, které by umožnily tunel ukončit. Tím udržují v chodu tok peněz vybraných od lidí za vodu na Kladensku do Francie a znemožňují vrátit VKM a obce do pozice subjektů oprávněných čerpat dotace z EU na obnovu vodárenské infrastruktury.

Doporučuji se podívat na strany a „politiky“, kteří sedí na radnicích, v orgánech VKM a v orgánech Středočeských vodáren (koncern Veolia). Doporučuji nevoli tyto lidi a strany, ze kterých jsou. Jinak budete dál platit drahou vodu a vaše peníze přitom budou končit ve velkém v zahraničí.

Co se starostům a zastupitelům zatajilo? Kde zisky z vody, které platí lidé na Kladensku?

Myslíte si, že by někdo ze starostů pro toto hlasoval, kdyby mu toto řekli?

Dělení zisku z vody na kladensku

Ukončení drancování peněženek lidí a rozpočtů obcí je možné a můžete ho podpořit

Chcete nápravu, pak se podívejte na dokument Jak korporace vydělávají na vodě a přidejte se k iniciativě VODA 300

Chci vodu zpět v rukou samosprávMám dost drancování našich peněženek

Důkazy a přílohy ke stažení ZDARMA:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje