Zahraniční know-how a nejdražší cena vody v kraji

Soud vedoucí k odinstalování tunelu z okresní vodárny pokračuje v úterý, středu a čtvrtek 13.-15. 9.2016

Zvu občany, politiky a zástupce médií, kteří chápou důležitost vody, na zítřejší pokračování jednání u Vrchního soudu v Olomouci soudu v kauze odinstalování tunelu z okresní vodárny, což by znamenalo pro Zlínský region, možnost zrušit odtok stovek miliónů korun do zahraničí, dostat vodárnu a města do pozice oprávněného žadatele o dotace z EU a prostor pro snížení ceny vody, případně její další drastické nenavyšování.

úterý 13.9.2016 v 8:30

středa 14.9.2016 v 8:30

čtvrtek 13.9.2016 v 8:30

na Vrchním soudu v Olomouci

Soud se bude zabývat obdobím 2001-2002, kdy probíhaly pletichy ve výběrovém řízení vyhlášeném společností Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.  a poté se rozjel protiprávní proces machinací a akciemi a hlasovacími právy akcií vaku Zlín, které skrytě a v rozporu se stanovami ovládl subjekt stojící mimo akcionáře Vaku Zlín.  

Soudce Krajského soudu v Brně toto jednání označil ve svém usnesení zhruba takto … když se JIV nedostala k obchodu s vodou přes výběrové řízení, rozjela záložní variantu přes Českou spořitelnu … zásadní roli zde hráli pan Soldán a p. Bernard, p. Svoboda a pan Šverma. Všechno členové představenstva Vak Zlín!

Tady jasně platí.  Dveře k ziskům z vody, které platí lidé koncernům v ceně vody, otevřeli zevnitř vodáren místní „politici“ a vedení vodáren, tyto dveře se totiž otevíraly pouze zevnitř vodáren.

 

 

JIV ovládá Vak Zlín

Důkazy Vrchnímu soudu v Olomouci doložíme cca 50 důkazů. Nejdůležitější se bude týkat „výběrové“ řízení, které provázelo jednání, které směřovalo k „výběru“ předem určeného vítěze – společnosti Jižní vodárenská, a.s. (JIV). Upozornili na to písemně poradci najatí představenstvem Vaku Zlín – advokátní kancelář Alteheimer & Gray, která navrhla rovnou zrušit soutěž jako zmanipulovanou a nabídku údajného vítěze JIV hodnotila jako nejhorší ze všech. Druhý poradce vedení Vaku Zlín, společnost ALFAX, hodnotila nabídku JIV až jako třetí ze čtyř.

Představenstvo ovládané městem Zlín tyto informace před zastupiteli a akcionáři zatajilo a jako vítěze vyhlásilo Jižní vodárenskou, údajně z koncernu Veolia.  JIV, vydávaná představenstvem Vaku Zlín před zástupci obcí za strategického investora, přitom byla pouhá slupka s IČem, bez jakýchkoliv zkušeností s provozováním vodovodů a kanalizací, bez kapitálu, dokonce hospodařící se ztrátou a bez jakýchkoliv zaměstnanců. Tady je důkaz, že JIV vlastnila ze 100% soukromá společnost Česká infrastrukturní – obdobná slupka jako JIV. Na valné hromadě 17.4.2002 ji přitom představenstvo Vaku Zlín, presentovalo zástupcům obcím jako společnost z koncernu Veolia.

Zásadní je propojení pana Švermy a pana Pergla v této společnosti, kdy p. Pergl navrhl a zvolil p. Švermu dokonce do představenstva Vaku Zlín, který tímto porušoval zákonem daný zákaz konkurence – působil u konkurenční společnosti z koncernu Veolia a současně zevnitř vodárny Zlín připravoval smlouvy, kterými se vyvedly zisky z vody z Vaku Zlín na Veolii.

Vedení města Zlín i Vaku Zlín věděli, že svým kupčením s akciemi ohrožují dotace z EU pro celý region a přesto jednali dál ve prospěch koncernu nebo soukromých skupin.

Z důkazů rovně plyně neobyčejná „ochota vedení města Zlín“ kooperovat v rámci organizované skupiny osob, která chtěla vyvést zisky z vody na koncern. Bude doložena důkazy, neboť se zjistilo, že vedení města Zlín obdrželo lepší nabídku na odkup akcí Vaku Zlín, než za jakou schválila 4.4.2002 prodej akcí, který nikdy neměl být realizován … nabídku ignorovalo.

Věříme, že důkazy dokonale potvrzují závěry a konstaování soudce Krajského soudu v Brně:

Soud: jednání organizované skupiny vedoucí k "vytunelování" vaku Zlín?

shadow-ornament

Související články:

  1. Jak se tuneluje vodárna a obírají lidé? Důkazy machinací při uzavírání smluv s koncernem
  2. Pravda o vodě dnes i v České televizi: Zisk, který teče ze Zlína do zahraničí.
  3. Dokumenty o kauze Vaku Zlín, dokládající pokoutnost, nemravnost a protiprávnost celého dění
  4. Zlín: Co nevíte a proto platíte drahou vodu?

 

PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚzde je celý proces posán a zdokumentován
shadow-ornament

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje