Spravedlnost, voda a lidé - pravdaovode.cz

1. Jak se tuneluje vodárna a obírají lidé? Důkazy machinací při uzavírání smluv s koncernem

Před 15 lety jsem začal soudní BOJ O VODU v České republice. Tato práce vrcholí jednáním u Vrchního soud v Olomouci, který začal dne 8.9.2016.

Pro občany ČR jde o zásadní soudní spor, protože to je poprvé v ČR, kdy se nějaký soud komplexně zabývá všemi důkazy – mapujícími pokoutný a protiprávní proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny. Celé jednání soudu budu dokumentovat, zveřejňovat a komentovat.

Pokud vás zajímá voda, její cena a stav naší společnosti, „kolaborace politiků“, ale i odvaha jiných politiků a lidí se vodárenské chobotnici postavit, pak jste zde správně. I vy můžete být „soudci“. Budu zveřejňovat  důkazy, které Vrchní soud v Olomouci provedl.

Posuďte si sami, co se stalo, kdo je za to odpovědný a jak je třeba postupovat, aby byly dodržovány zákony České republiky a chráněny zájmy občanů nikoliv koncernů.

shadow-ornament

Jednání soudu ze dne 8.9.2016 - k mimořádné valné hromadě Vaku Zlín ze dne 30.4.2004

na které bylo protiprávně schváleno uzavření smlouvy mezi Vak Zlín a zahraničním koncernem. Soud provedl důkazy, které dle žalobců dokládají že:

 1. Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, byla skrytě a protiprávně ovládnutá konkurenční společností
 2. Ta poté dosadila do vedení vodárny své lidi, kteří připravili smlouvy, kterými Vak Zlín přišel o pozici subjektu kontrolující a provozující monopol vody ve Zlínském regionu
 3. Právo inkasovat zisky z provozování byly bezúplatně vyvedeny na zahraniční koncern a vodárna je takto každý rok tunelována
 4. Na valné hromadě hlasovali soukromé osoby s akciemi  Vaku Zlín ve vlastnictví měst v rozporu s pověřením zastupitelstev města Napajedla a Halenkovice.
 5. Představenstvo Vaku Zlín (v němž seděli lidí z koncernu) umožnilo přístup na valnou hromadu a dokonce i hlasování osobám, které nebyly pověřeny k účasti na valné hromadě za obce a nedoložili delegaci měst. Současně odepřeli právo hlasovat zástupcům některých měst, které vše, co zákon požaduje splňovali a doložili.
 6. Celé toto prováděla organizovaná skupina vzájemně propojených fyz. a právnických osob, která manipulovala s lidmi, občany i institucemi České republiky
 7. Do organizované skupiny jednající skrytě pro koncern patří rovněž někteří politici a lidé z vedení Vaku Zlín

Stav před vytunelováním Vaku Zlín

Aby voda zůstala pod kontrolu a správou samospráv, tak bylo do stanov Vaku Zlín zakotveno v roce 2001 toto zásadní mezení. 

moezení akcií

Vak Zlín byl zcela pod kontrolu měst a obcí, kdy 5 měst vlastnilo 70% vodárny.

akcionáři vaku Zlín


Důkazy předložené soudu 8.9.2016 dokládají, že výše uvedené je protiprávním způsobem porušeno.

Vak Zlín protiprávním způsobem ovládl jeho přímý konkurent, který nepravdivě informoval o svém postavení státní instituce, města a občany.

Jednal tak, jak se mu to hodilo, aby mohly být prováděny manipulace s městy a obcemi, které na základě nepravdivých informací, pod nátlakem a některé dokonce zkorumpované provedly majetkovou dispozici ke škodě obcí, vodárny a občanů.

Na protiprávním stavu se podílelo a stále podílí město Zlín a vedení Vaku Zlín, které o něm ví, ale zákon, vodárnu a občany nebrání. Naopak, akcionáři i starostové jsou obelháváni, stejně jako státní instituce, což umožnilo postupně instalovat soukromý penězovod mezi lidi a Vak Zlín, kterým tečou peníze od lidí do zahraničí. Soudce Krajského soudu v Brně již v roce 2010 poprvé a v roce 2014 podruhé toto označil za protiprávní komplot, který je nezákonný a nemravný.

 • Není zde evidentně porušován zákon, kdy koncern v rozporu se zákonem městskou vodárnu ovládl a chystá se z ní vykuchat to, co vydělává a přináší stamiliónové zisky?

10/2003 - dokument zveřejněný Veolií v odborném časopise VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ 

Veolia zde přiznává , že ovládá Vak Zlín a Vodárnu Kladno - Mělník.  Přiznává i to, co těmito vodárnami udělá - nechá si jen to, co vydělává a to, co se musí financovat, vrátí obcím.

ovládám, a rozdělím 1 obchodni-a-rozvojova-strategie-veolia-water-v-cr-vak-zlin-3  Celý dokument

13.10.2003 Jednání na Krajském úřadě Zlín. M. Bernard a M. Soldán (vedení Vaku Zlín), zde přiznávají, že Vak Zlín je v současné době ve vlastnictví fy Veolia, což věděli a věděli, že to je protiprávní. Před akcionáři, obcemi, zastupiteli, ale i státními institucemi - Úřadem pro hospodářskou soutěž, Komisí pro cenné papíry, ministerstvy to zapírali a tajili.

Celý dokument


Soudce KS v Brně zajistil a provedl řadu důkazů, které dokládají, jak a přes koho koncern Veolia ovládl Vak Zlín a také jaká finanční motivace (nebo korupce?) provázela hlasování některých měst a obcí PRO smlouvy mezi Vak Zlín a Veolií. Celou situaci, která ve Vaku Zlín vznikla a její protiprávnost popsal soudce Krajského soudu v Brně takto:

Vak Zlín: Rozhodnutí valné hromady je výsledek pokoutného procesu
Soud: jednání organizované skupiny vedoucí k "vytunelování" vaku Zlín?


Téměř vše kolem Vaku Zlín šlo přes a na účet společnosti Jižní vodárenská, a.s.?

Vedení Vaku Zlín, v čele s p. Soldánem (KDU-ČSL), současně radní Statutárního města Zlín, určilo jako vítěze výběrového řízení a strategického investora pro Vak Zlín, společnost Jižní vodárenská. Společnost  se základním kapitálem jen 1 mil. korun, zcela bez zaměstnanců, s mnoha miliónovou ztrátou 30-6-2003-vh-jiv-ztrata-23-mil-bude-uhrazena-z-vynosu-akvizice-vaku-zlin.

Toto představenstvo Vaku Zlín vydávalo za strategického investora, který přichází "zachránit Vak Zlín", tedy společnost se základním kapitálem 1 miliardu, ovládající regionální monopol vody na Zlínsku, která disponuje vším potřebným pro provozování -technikou, lidmi, managementem, postavením oprávněného žadatele o dotace z EU, i 12 let budovaným portfoliem klientů a především právem inkasovat ZISKY z vodného a stočného!

Poradci najatí vedením Vaku Zlín, společnost Jižní vodárenskou, označili jako jednu z nejhorších ze všech, které se zúčastnili 30-11-01-poradce-altheimer-gray-komentar-k-vyberu-strategickeho-partnera. Proti tomu, že toto je strategický investor, protestovali také starosta Otrokovic - p. Mišák a starost Slavičína - p. Studeník ve vedení vodárny.

Vše bylo zinscenováno tak, aby byl zahalen skutečný stav. Vak Zlín byl protiprávně ovládnut a bylo léta připravováno vyvedení jediného ziskového podnikání ve prospěch koncernu, 25-3-02-vivendi-prohlaseni-jiv-patri-do-koncernu-vivendi (Veolia), který stál v pozadí.

Proto jsme podali žaloby a začali bránit vodárnu před vytunelováním! 

Důkazně byla doložena existence organizované skupina osob, o které hovoří ve svém usnesení soudce Weinštuk, který hodnotil jednání ve prospěch Jižní vodárenské, resp. koncernu Veolie:  Poštová banka, Česká spořitelna, Jižní vodárenská, Česká infrastrukturní, vedení Vaku Zlín, Soldán z města Zlín ...Doplnění celku - důkazy

Důkazy provedené soudem - :

 • Smluvní dokumentace mezi Poštovou bankou a Jižní vodárenskou, týkající se akcií Vaku Zlín již od 26.4.2002  a akcií na jméno
 • Smluvní dokumentace prokazující, že Poštová banka poskytuje Jižní vodárenské úvěr ve výši 190 mil. Kč - na projekt "akvizice Zlín"  (Upozorňuji, že jediná zisky tvořící část Vaku Zlín byla prodána Veolii za pouhých 80 mil. Kč! Kam a komu odteklo 110 mil. Kč?
 •  Vlastnictví a provázanost Jižní vodárenské a České infrastrukturní, vše napojeno na právníky koncernu Veolia
 • Smlouvy mezi Českou spořitelnou, Jižní vodárenskou a Poštovou bankou- o vzájemné vypořádání
 • Prohlášení JIV - Jižní vodárenská je v postavení držitele rozhodujícího držitele hlasovacích práv ve Vak Zlín

.....

5.9.2016 reportéři čt boj o vodu

Související články:

 1. Pravda o vodě dnes i v České televizi: Zisk, který teče ze Zlína do zahraničí.
 2. Dokumenty o kauze Vaku Zlín, dokládající pokoutnost, nemravnost a protiprávnost celého dění
 3. Zlín: Co nevíte a proto platíte drahou vodu?

podpořte nás

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá částka pomáhá🍀. I moře se skládá z kapek💧. Děkujeme

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>