Boj o vodu: Tunel Vodovodů a kanalizací Zlín a stále aktuální REPORTÉŘI ČT 5.9.2016

Prodat cizí firmě podnikání se strategickou surovinou, to se v civilizované zemi jen tak nevidí

A přesně to u nás udělali politici v 90. letech, kdy vodní hospodářství přenechali nadnárodním koncernům. Městům a obcím zůstaly náklady, zisky plynou do zahraničí. Tímto tématem se v našem pořadu zabýváme pravidelně. Vrchní soud v Olomouci bude ve čtvrtek rozhodovat jeden takový případ, který se stal ve Zlíně. Baťovo město kvůli svému vedení už přišlo o zhruba tři čtvrtě miliardy korun, natáčel reportér David Macháček

ct1 boj o vodu 5.9.16

 

Můj názor v této reportáži najdete, jeho obsah lze shrnou takto:

 

  • Po pravdě řečeno koncern není pachatel. Koncern může přijít, bouchat na dveře, vykřikovat, co chce, slibovat, co chce, ale pokud mu dveře do vodárny a k monopolu vody politici neotevřou, tak se koncern nedostane a nevyinkasuje ani korunu. To znamená, problémy nejsou koncerny, problém je kolaborace politiků. Koncern prostě je, přišel vydělat, a když narazí na hloupé politiky, tak to zrealizuje. Hloupé nebo ochotné.
  • Žaloba byla podána již v roce 2004, kdy došlo k uzavření smluv mezi okresní vodárnou VaK Zlín a koncernem Veolia. A žaloba vlastně vznikala postupně. Je důsledek, jako kdyby pokus obrany té vodárny před tím, co se v té vodárně spáchalo.
  • Ten rozsudek je důležitý hlavně v tom, že on dokonale popisuje na základě reálných důkazů, jak ten tunel byl realizován. Jak byl realizován a co, k čemu vede. K čemu vede, to znamená, že ten režim, který byl nastaven, je v podstatě to, že jsme mezi lidi a vodárnu nainstalovali soukromý penězovod způsobem, který byl absolutně nemravný.
  • Voda patří do rukou měst a obcí a státu. Ne do rukou koncernu.

Radek NOVOTNÝ, ekonom a autor projektu PRAVDA O VODĚ

 

Soudce Weinštuk k dané kauze řekl toto: Jednání na valné hromadě je mimořádně nemravné

Přijetím napadených usnesení vrcholilo cílené jednání řada osob (právnických i fyzických) započaté někdy v roce 2001. …Obecně se dá uzavřít, že každý vztah měl svůj smysl, každý vztah byl předem načasován, stejně jako jednání každé právnické nebo fyzické osoby. Žádný vztah, žádné jednání nelze označit za nahodilé.

Rozhodnutí valné hromady, jako výsledek tohoto pokoutného procesu, soud považuje za mimořádně nemravné (viz ustanovení § 31 občanského zákoníku a ustanovení §1 odst. 2 obchodního zákoníku). Podobná jednání nahlodávají důvěru v obchodně závazkových vztazích, jako základ ekonomických vztahů ve společnosti …

rozsudek

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Vrací do správy vody zájmy lidí a měst: dostatek čisté vody, řešení sucha a obnovy trubek, garanci práva lidí na vodu. Kde nás poslechli, tam se investuje a lidé platí za vodu o 7-18 Kč/m3 méně než tam, kde ne. Každé rodině v Přerově, Náchodě, Kroměříži, v Pardubicích… jsme pomohli ušetřit 10-15 tis. Kč. Tato částka stále roste, protože z vody není kšeft. Postavili jsme se protiprávní komercionalizaci vody v ČR. Bráníme sebe, vodu i lidi. Prosazujeme odsun koncernů od české vody, garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR.

Toto je neakceptovatené

ct2 megapodvod s vodu

Nenechte si ujít to nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Každá kapka? pomáhá. I moře se skládá z kapek?. Děkujeme

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Podobné články