Někdo musí začít a ostatní se přidají

Jak můžete pomoct zpřístupnit lidem informace o vodě a tím s nápravou u vás v regionu?

Co nejvíce informací o vodě a vodárně pro lidi zdarma

Poslední dobou se mi ozývá stále více lidí, že mi chtějí s „vodou“ pomoct a také lidé, kteří chtějí, aby byl jejich region přidán do přehledu okresů – VODÁRNY.

Každý může pomoct, třeba tím, že mi pomůže lidem z regionu zpřístupnit informace o jejich vodě a vodárně v okrese nebo tím, že informace sdílí a šíří. Chci, abyste znali můj pohled na pomoc, i důvody, které mne k němu vedou.  Mou snahou je, aby na stránkách www.pravdaovode.cz bylo co nejvíce informací přístupných lidem zdarma. Ale firma, která mi web a data pro lidi na webu řeší a přidává, samozřejmě stojí peníze. Pro představu, jeden okres (Informace, aktuality, ceny a zisky) a to vše napojit a propojit, vyjde na  10-12 tis. Kč, dle objemu dat a informací. Zaplatil jsem ze svého 20 regionů.

Pomoc a doplnění dalších okresů

Pro nápravu ve vodárenství je třeba, aby o tom, co se děje, vědělo co nejvíce lidí.  Ti vytvoří VEŘEJNÉ MÍNĚNÍ a dostatečný tak na politiky – CO MUSÍME CHÁPAT.  Samozřejmě, že je dobré, když i lidé z ostatních okresů informace mají. Další regiony doplňuji dík pomoci a zájmu lidí o vodu. Tzn. dalších 5 okresů zaplatili lidé, kteří chtěli s vodou pomoct anebo chtěli, aby občané z daného okresu informace o vodě měli. Regiony, kde zájem lidí o informace zatím není, v přehledu VODÁREN zatím schází.

Doplnění okresů dělám tak, že když se mi z nějakého regionu ozve více lidí /20-30/, tak se s nimi domluvím a oni se složí. Nebo člověk, který se mi ozve – sám, osloví lidi, známé, přátelé z regionu a ti se složí.  Chcete-li,  zkuste se poptat v okolí, zda lidi informace chtějí. Když vás bude cca 30 a každý dá např. 400 Kč (co bude chtít). Pak můžeme na web dostat postupně všechny okresy a informace budou sloužit všem lidem ve vašem okrese. Když se k nim lidé dostanou, tak vám „třiceti“, ostatní pomůžou v tlaku na politiky a ve snaze o nápravu, např. sdílením informací atd.

Nemohu financovat vše

Nyní platím informační kampaň přes sociální síť Facebook. Chci, aby běžela 2 měsíce. Bude stát cca 20 tis. Kč/měsíc. Platím vše ze svého, bez jakéhokoliv finančního plnění od kohokoliv. Informace o vodě a dění ve vodárnách se díky tomu za 14 dnů dostaly k cca 65.800 lidí, což je  středně velké město – tuším, velikosti Frýdku- Místku, ze kterého pocházím.

Video: Co lidé mohou dělat a tím, co není správné?

klikněte na obrázek

Voda je život. Není důvod, aby naše životy byly v rukou koncernů

Voda je život a není důvod, aby naše životy byly v rukou koncernů

 

Děkuji všem za podporu, pochopení a zájem o vodu.

 

Ing. Radek Novotný

Autor projektu PRAVDA O VODĚ

www.pravdaovode.cz

www.facebook.cz/vodalidem

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

9 Komentářů

 • Tomáš

  Odpověď Odpovědět 23 února, 2016

  Díky za to co děláte !

  • Radek Novotný

   Odpověď Odpovědět 1 března, 2016

   Je třeba někde začít. Tak jsem začal a začínají to chápat lidé i soudy. 🙂 Díky za podporu. Šiřte informace mezi známé, přátelé a rodinu. Pokud chcete pomoct, tak se podívejte zde – https://pravdaovode.cz/pomoc/

 • Dobrý den,
  mám zájem se připojit k pomoci a přidružit se k dalším, protože tuto věc považuji za vážnou (řešení obchodu s vodou například na Slovensku se mi líbí a považuji ho za správné).
  Přeji Vám i nám všem hodně zdaru
  Roučková

 • Zdeněk Jančárek

  Odpověď Odpovědět 10 března, 2017

  Tak jsem zjistil, že už první okresy začaly s dvousložkovou cenou vody – např. Chrudim. Tzn. platba paušálu i za to, když nic člověk neodebere – cca 800,- ročně.

 • jarda

  Odpověď Odpovědět 15 dubna, 2017

  bydlim v k.varech,ma spotreba pouze studena byla 34 /neoverena/a mam zaplatit 3093,11 kc zda je to spravne

 • Anna Jandová

  Odpověď Odpovědět 7 prosince, 2017

  Chybí okres Jindřichův Hradec.

 • Jiřina Mikulová

  Odpověď Odpovědět 25 května, 2018

  Vážený pane Novotný, velmi si vážím Vaší práce, mluvíte mi z duše. Peníze Vám nepošlu, protože jich teď tolik nemám, ale štve mě habaďůra, kterou na nás Rakušáci sehráli s firmou ČEVAK. Vypadá česky a ještě ji stoprocentně vlastní ENERGIE AG BOHEMIA, to taky taky vypadá dobře, ne? Ale kdo je to ? Stačí se podívat do rejstříku. Obhospodařují vodu ve většině Jihočeského, Západočeského kraje a kraje Vysočina. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=74838&typ=PLATNY
  Ještě zajímavější je celkový výpis údajů a seznam listin,ze kterého je celkem jasná historie. Ani Budějčáci neví, že i historická vodárenská věž patří Rakušákům.

  • Prosím Vás, paní Mikulová, penězi nechť pomáhají lidé, kteří jich mají dostatek a ne důchodci nebo lidé na pokraji pokrytí nkladů na život. Pomáháte i tím, že vodu sledujete, že informace šíříte. Děkuji za to 🙂

Napište komentář

* Povinné údaje