PRAVDA O VODĚ a REPORTÉŘI ČT

Rozhovor PRAVDY O VODĚ s REPORTÉRY ČT

Chci se podělit o zkušenost. Po 3 letech intenzivní práce, se o můj projekt PRAVDA O VODĚ, resp. o dění ve vodárnách a v obchodě s vodou, na který projekt upozorňuje, začala zajímat také ČT, konkrétně REPORTÉŘI ČT.

Dnes jsem strávil 2 hodiny rozhovoru s reportérem panem Davidem Macháčkem, který mne zpovídal a ptal se na věci kolem vody. Překvapil mne. Věděl o mém projektu PRAVDA O VODĚ v podstatě všechno podstatné a chápal cíl vrátit vodu zpět do rukou měst a obcí a koncerny odsunout stejně jako Sovětská vojska. Dokonce znal můj příběh a také to, že se na značce PRAVDA O VODĚ pokouší parazitovat lidé propojeni s koncerny.

Co chtěla ČT vědět?

Např. způsoby předání zisků z vody zahraničním koncernům, co se v ČR děje s vodou, kdo doplácí na pokoutný systém „privatizace zisků a zestátnění nákladů“ a co s tím…

Co bude v REPORTÉRECH ČT, to se uvidí, ale podstatné je, že se ČT o vodu zajímá. To je důležitý krok k tomu, aby se jí začali zabývat lidé a díky veřejnému mínění také lidé odpovědni za to, kolik a komu za vodu platíme.

O vodu se již zajímala ČT 2 v pořadu NEDEJ SE PLUS a je vidět, že problematika vody není lhostejná ani ČT1.

Tady je záznam z pořadu ČT2: NEDEJ SE +

Co je to projekt PRAVDA O VODĚ a co je jeho cílem?

Projekt PRAVDA O VODĚ

 

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

2 Komentáře

 • Václav Řehák

  Odpověď Odpovědět 16 června, 2016

  Voda v Praze.
  Před řadou let p. Paroubek – ještě než se dostal na svůj politický vrchol v médiích uváděl jako svůj úspěch, že z pozice magistrátního úředníka v Praze sjednal údajně výhodný pronájem pražské čističky odpadních vod a kanalizace.
  Po další mediální zprávě – nemožnost získat dotace z EU na čističku provozovanou soukromou firmou jsem v médiích od p. Paroubka už nic nenašel – asi se raději odmlčel.
  Média pouze přinesla zprávu, že smlouva na pronájem byla magistrátem prodloužena.

  • Radek Novotný

   Odpověď Odpovědět 16 června, 2016

   To, co se dělo v Praze je velmi podobné tomu, co se dělo v Plzni, Zlíně, Kladně …. Prahu jsem zdokumentoval https://pravdaovode.cz/praha/ a navíc jsme o ni již v roce 2009 psal v Analýze pro Transparency international: Kam odtékají zisky? https://pravdaovode.cz/ebook-kam-odtekaji-zisky/

   Takže můj názor na jednání „politiků“, je zde jasně uveden a doložen. Nejzajímavější jsou ti, co působí v orgánech koncernu, i když v politice již vůbec nejsou. Podívejte se, kdo to celé zastupitelům předložil, kdy to zastupitelé od nich dostali a kdy to schvalovali. Zastupitelé nevěděli, co je dovnitř vloženo. Co schvalují!

Napište komentář

* Povinné údaje