Cena vody Nadační fond PRAVDA O VODĚ Petice VODA JE ŽIVOT Politici Vak Kroměříž Vak Prostějov Vak Zlín

Leo LUZAR z KSČM a VODA: Slušný člověk nebo ne? Dostává šanci dokázat…

Leo LUZAR z KSČM a VODA: Slušný člověk nebo ne? Dostává šanci dokázat…

Pane Luzare,

reaguje na váš e-mail veřejně, aby nebylo pochyb o tom, co kdo říká, dělá či nedělá apod.. Je to pro vás šance dokázat, že třebaže děláte chyby (kdo je nedělá), tak jste schopen se poučit a lidem pomoct. Po 20 letech zkušeností s politiky jsme nepovažoval za užitečné  na váš e-mail reagovat, protože měsíce neodpovídáte na otázky, které jsem vám zaslal 31.12.2020. Ale dva lidé, kterých si vážím, se za vás částečně zaručili, proto s úcty k nim reaguji.

Jde o pana Nekla a paní Lorencovou.

Pana Nekla si vážím

Protože mi 20 let pomáhal vodu a vodárny bránit (Vak Přerov), jako jediný z KSČM dokonce podporoval finančně jako osoba práci Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ např. projekt CHARATA VODA 300.  

Bohužel nedávno zemřel na covid

Paní Lorencové si vážím

mimo jiné protože reagovala jako jediná ze všech oslovených poslanců/senátorů v roce 2016, kteří v rámci CHARTY VODA 300 od nás dostalo informace o tom, co se ve vodárnách páchá a od té doby s námi spolupracuje. Řekla, že jste rozumný člověk.

Hodnocení vaší dosavadní činnosti:

 • prokazatelný fakt je, že nekomunikujete. V polovině roku 2020 jsme vám fyzicky osobně (stejně jako všem poslancům a senátorům, kromě p. Faltýnka, p. Turečka a p. Voseckého) předal na podatelně sněmovny Rozbor, dokládající, že návrh ústavního zákona k vodě od ministerstva zemědělství je past na peněženky lidí a veřejné rozpočty. Je v něm vysvětleno, co v zákoně schází a proč. Na rozdíl od jiných poslanců jste se neozval. 

Za KSČM mě o provedení Rozboru požádal bývalý poslanec, p. Josef Nekl, který mi léta pomáhal vodu a vodárny bránit – Vak Přerov. Proto jsem vyhověl jeho žádosti, abych Rozbor vypracoval. Řekl jsem mu, že osobně nic nechci. Ať si ho poslanci přečtou a bude-li mít pro ně hodnotu, pak ať pošlou nějakou podporu nadaci.

Pokud jste rozbor četl, pak pro vás žádnou hodnotu neměl – nadace od vás nedostala žádnou podporu.

 

 • Prokazatelný je fakt, že jste byl mnou již v poloviě roku 2020 předem informován, že návrh zákona k vodě je špatný a přesto jste ho poté spolu se 17 dalšími poslanci převzali od ministerstva, začali ho vydávat za poslanecký a pak jste ho předložili k schválení.

Předložili jste ho bez jediné čárky úpravy, k prvnímu čtení do sněmovny, tuším v září 2020.

 • Prokazatelný fakt je, že neodpovídáte. Poté, co jsme byli informováni, že jste předložili “zákon”, tak jsem všem (kromě p. Faltýnka a Turečka) zaslal znovu rozbor návrhu ústavního zákona a současně jsem vás požádal o odpovědi na otázky.

30.12. Luzar – rozbor a otázky: opět Rozbor a žádost o odpověď na otázky

Dodnes jsme od vás odpovědi nedostali

 

 • Přibližně 2 měsíce poté, co jsem vám zaslal znovu rozbor a otázky, jsem vám zavolal, protože mi paní Lorencová řekla, že jste rozumný. Volal jsem i paní Pěnčíkové KSČM, kterou mám v přátelích na FB a je z Kroměříže, kde jsem několikrát pomáhal ubránit Vak Kroměříž před nájezdníky i přes soudy. Zde s nájezdníky a darebáky na radnici města Kroměříž na lumpárně kolem Vaku kooperoval i člen KSČM.

Žádal jsem vás o odpovědi. Dodnes je nemám.

 • Reagoval jste tak, že mám připravit návrh zákona! TO JSEM ODMÍTL, protože NEBUDU PODPOROVAT, že poslanec bude předkladatel návrhů zákonů, které mu někdo podsune a které mu nerozumí. To jsem vysvětlil vám, p. Neklovi i p. Pěnčíkové. Řekl jsem jim, ať se s vámi spojí a nechť poté KSČM připraví opravený návrh zákona, že jsem ochotný provést jeho revizi a vy tomu budete rozumět.

Předkládají-li poslanci návrhy zákonů a nerozumí tomu, co předkládají, pak jsou loutky a probíhá jen tupá distribuce záměrů oligarchů, mafie. V tom případě takové zákonodárce občané nepotřeují, pak ať skončí a občané ušetří. Zákony nechť předloží jen ti, kteří ví, co dělají.

 • Co v zákonu k vodě schází je vysvětleno v ROZBORU. Jste zákonodárce. Strana KSČM vyinkasovala za období let 2010-2019 ze státního rozpočtu 848 mil. Kč. Máte právníky, aparát i zdroje k tomu, abyste předkládali zákony v zájmu lidí a státu, kterým rozumíte.

Pokud, jak píšete  – “Nejsem odborník na vodu ani právník” – a přesto jste předložil dokonce ústavní zákon, kterému nerozumíte, a přitom jsem vás předem upozornil, že je špatný, pak se nedivím, že máme v republice nevěstinec a veřejné i rodinné rozpočty drancují soukromé firmy.

 • Za chlapa (i strany) mluví činy a výsledky, ne volební řeči. Za 20 let nám kromě pana Nekla, žádný politik KSČM nikdy s obranou vody a vodáren nepomohl. Vše dělám a financuji ze svého a z příspěvků občanů. Pokud jste někdy podal žaloby na ukončení tunelů vodáren, pošlete důkazy. Rád to lidem doložím.

Navrhuji toto:

 1. Projděte si ROZBOR a vytáhněte si z něho to, co dle vašeho názoru v ústavním zákoně schází.
 2. Pošlete mi svůj názor, co je třeba v ústavě opravit a odpovědi na otázky, které jsem vám zaslal 31.12.2020.
 3. Budete-li mít zájem můžeme zkonzultovat, zda vaše závěry jsou správné nebo co tam schází.
 4. Poté v KSČM a připravíte doplnění ústavního zákona k vodě o to, co v něm schází a když budete chtít, pak se domluvíme, za jakých podmínek vám udělám oponenturu nebo si ji necháte udělat u kohokoliv jiného.
 5. Navrhnete zásadní úpravy návrhu zákona k vodě a v druhém čtení podpoříte to co má smysl nebo pro lumpárnu nebudete hlasovat.
 6. Každý z těchto kroků zveřejním a lidé se dozví, že jednáte v zájmu občanů. Budu o tom informovat i v článku – o 18 poslancích ZDE 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí. Od státu a politiků nedostáváme ani korunu, to nám umožňuje odhalovat jejich protiprávní či pochybné jednání.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE