Leo LUZAR z KSČM a VODA: Slušný člověk nebo ne? Dostává šanci dokázat…

Pane Luzare,

reaguje na váš e-mail veřejně, aby nebylo pochyb o tom, co kdo říká, dělá či nedělá apod.. Je to pro vás šance dokázat, že třebaže děláte chyby (kdo je nedělá), tak jste schopen se poučit a lidem pomoct. Po 20 letech zkušeností s politiky jsme nepovažoval za užitečné  na váš e-mail reagovat, protože měsíce neodpovídáte na otázky, které jsem vám zaslal 31.12.2020. Ale dva lidé, kterých si vážím, se za vás částečně zaručili, proto s úcty k nim reaguji.

Jde o pana Nekla a paní Lorencovou.

Pana Nekla si vážím

Protože mi 20 let pomáhal vodu a vodárny bránit (Vak Přerov), jako jediný z KSČM dokonce podporoval finančně jako osoba práci Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ např. projekt CHARATA VODA 300.  

Bohužel nedávno zemřel na covid

Paní Lorencové si vážím

mimo jiné protože reagovala jako jediná ze všech oslovených poslanců/senátorů v roce 2016, kteří v rámci CHARTY VODA 300 od nás dostalo informace o tom, co se ve vodárnách páchá a od té doby s námi spolupracuje. Řekla, že jste rozumný člověk.

Hodnocení vaší dosavadní činnosti:

 • prokazatelný fakt je, že nekomunikujete. V polovině roku 2020 jsme vám fyzicky osobně (stejně jako všem poslancům a senátorům, kromě p. Faltýnka, p. Turečka a p. Voseckého) předal na podatelně sněmovny Rozbor, dokládající, že návrh ústavního zákona k vodě od ministerstva zemědělství je past na peněženky lidí a veřejné rozpočty. Je v něm vysvětleno, co v zákoně schází a proč. Na rozdíl od jiných poslanců jste se neozval. 

Za KSČM mě o provedení Rozboru požádal bývalý poslanec, p. Josef Nekl, který mi léta pomáhal vodu a vodárny bránit – Vak Přerov. Proto jsem vyhověl jeho žádosti, abych Rozbor vypracoval. Řekl jsem mu, že osobně nic nechci. Ať si ho poslanci přečtou a bude-li mít pro ně hodnotu, pak ať pošlou nějakou podporu nadaci.

Pokud jste rozbor četl, pak pro vás žádnou hodnotu neměl – nadace od vás nedostala žádnou podporu.

 

 • Prokazatelný je fakt, že jste byl mnou již v poloviě roku 2020 předem informován, že návrh zákona k vodě je špatný a přesto jste ho poté spolu se 17 dalšími poslanci převzali od ministerstva, začali ho vydávat za poslanecký a pak jste ho předložili k schválení.

Předložili jste ho bez jediné čárky úpravy, k prvnímu čtení do sněmovny, tuším v září 2020.

 • Prokazatelný fakt je, že neodpovídáte. Poté, co jsme byli informováni, že jste předložili „zákon“, tak jsem všem (kromě p. Faltýnka a Turečka) zaslal znovu rozbor návrhu ústavního zákona a současně jsem vás požádal o odpovědi na otázky.

30.12. Luzar – rozbor a otázky: opět Rozbor a žádost o odpověď na otázky

Dodnes jsme od vás odpovědi nedostali

 

 • Přibližně 2 měsíce poté, co jsem vám zaslal znovu rozbor a otázky, jsem vám zavolal, protože mi paní Lorencová řekla, že jste rozumný. Volal jsem i paní Pěnčíkové KSČM, kterou mám v přátelích na FB a je z Kroměříže, kde jsem několikrát pomáhal ubránit Vak Kroměříž před nájezdníky i přes soudy. Zde s nájezdníky a darebáky na radnici města Kroměříž na lumpárně kolem Vaku kooperoval i člen KSČM.

Žádal jsem vás o odpovědi. Dodnes je nemám.

 • Reagoval jste tak, že mám připravit návrh zákona! TO JSEM ODMÍTL, protože NEBUDU PODPOROVAT, že poslanec bude předkladatel návrhů zákonů, které mu někdo podsune a které mu nerozumí. To jsem vysvětlil vám, p. Neklovi i p. Pěnčíkové. Řekl jsem jim, ať se s vámi spojí a nechť poté KSČM připraví opravený návrh zákona, že jsem ochotný provést jeho revizi a vy tomu budete rozumět.

Předkládají-li poslanci návrhy zákonů a nerozumí tomu, co předkládají, pak jsou loutky a probíhá jen tupá distribuce záměrů oligarchů, mafie. V tom případě takové zákonodárce občané nepotřeují, pak ať skončí a občané ušetří. Zákony nechť předloží jen ti, kteří ví, co dělají.

 • Co v zákonu k vodě schází je vysvětleno v ROZBORU. Jste zákonodárce. Strana KSČM vyinkasovala za období let 2010-2019 ze státního rozpočtu 848 mil. Kč. Máte právníky, aparát i zdroje k tomu, abyste předkládali zákony v zájmu lidí a státu, kterým rozumíte.

Pokud, jak píšete  – „Nejsem odborník na vodu ani právník“ – a přesto jste předložil dokonce ústavní zákon, kterému nerozumíte, a přitom jsem vás předem upozornil, že je špatný, pak se nedivím, že máme v republice nevěstinec a veřejné i rodinné rozpočty drancují soukromé firmy.

 • Za chlapa (i strany) mluví činy a výsledky, ne volební řeči. Za 20 let nám kromě pana Nekla, žádný politik KSČM nikdy s obranou vody a vodáren nepomohl. Vše dělám a financuji ze svého a z příspěvků občanů. Pokud jste někdy podal žaloby na ukončení tunelů vodáren, pošlete důkazy. Rád to lidem doložím.

Navrhuji toto:

 1. Projděte si ROZBOR a vytáhněte si z něho to, co dle vašeho názoru v ústavním zákoně schází.
 2. Pošlete mi svůj názor, co je třeba v ústavě opravit a odpovědi na otázky, které jsem vám zaslal 31.12.2020.
 3. Budete-li mít zájem můžeme zkonzultovat, zda vaše závěry jsou správné nebo co tam schází.
 4. Poté v KSČM a připravíte doplnění ústavního zákona k vodě o to, co v něm schází a když budete chtít, pak se domluvíme, za jakých podmínek vám udělám oponenturu nebo si ji necháte udělat u kohokoliv jiného.
 5. Navrhnete zásadní úpravy návrhu zákona k vodě a v druhém čtení podpoříte to co má smysl nebo pro lumpárnu nebudete hlasovat.
 6. Každý z těchto kroků zveřejním a lidé se dozví, že jednáte v zájmu občanů. Budu o tom informovat i v článku – o 18 poslancích ZDE 

 

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování lidí a obranu vody financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí. Od státu a politiků nedostáváme ani korunu, to nám umožňuje odhalovat jejich protiprávní či pochybné jednání.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

Podobné články