Kapka - pravda o vode

Jak to zvládáte, jak to financujete a jak můžu „vodě“ pomoct?

Stále více lidí se mne ptá v tomto duchu:

„Dobrý den pane Novotný, oceňuji Vaši aktivitu v oblasti vody. Oblast vody je mi známa také mnoho let. Také již známé video s poslancem F. R. Čechem, který upozorňuje na poměry v hlavním městě.

Kdyby to byla jen voda. Co mne zajímá je to, z čeho žijete a financujete vaši práci? Z našich daní jsou placeni lidé, kteří vyvíjí aktivity, které jsou v rozporu s většinovým názorem daňových poplatníků. Jak to je tedy v případě osob, které aktivně pracují v zájmu většiny daňových poplatníků?

Máte možnost dosáhnout na nějaké dotace, nebo tak činí za vlastní náklady a ve svém volném čase? Z mých zkušeností je zřejmé, že osoby schopné aktivní činnosti jsou většinou tak časově vytíženy, že jim již nezbývá síla na další nové aktivity. To je i můj případ. Rád bych se v této a dalších oblastech aktivně zapojil, ale kde na to vzít čas, to nejsem schopen posoudit. ….“


Pane ... odpověď znáte! Určitě si nemyslíte si, že mi přispívají politické strany, koncerny, státní kasa, veřejný sektor nebo dotace z EU či příspěvky oligarchů?

Finanční zázemí mám díky tomu, že má firma od roku 1995 poskytuje služby v oblasti ekonomiky, cenných papírů, fúzí a akvizic. Bez vlastních financí bych neměl šanci dělat ve "vodě" to, co je třeba a právě díky zkušenosti z fúzemi jsem pochopil, co se s "vodou" a ve vodárnách děje a jaké to bude mít pro lidi a města důsledky. Po odborné stránce mi hodně pomáhají vodaři a rozumní zastupitelé. Především z regionů, kde jsem pomáhal vodárnu ubránit. Mám kvalitní právníky, kteří "vodu" také berou jako srdcovku a nejen jako klasický případ.

Přiznávám, že když jsem se do "vody" pustil, tak jsem netušil, jak velká je to kauza, co mne čeká. Naštěstí. Do roku 2001 jsem si navíc myslel, že příchod strategického investora typu WV do Škodovky, může být pro vodárny prospěšný. Když jsem zjistil, s čím koncerny do ČR přichází, tak bylo jasné, že o VW rozhodně nejde. Zpracoval jsem rozbor dění kolem vodáren a poslal jsem ho ministru zemědělství a financí. Za měsíc na to mi zapálili u domu auto.

Vykašlal byste se na to?

„Právník“ koncernu mi poté na valné hromadě vodárny vyhrožoval, že to může přijít znovu.  Tím potvrdil, že se informovaných lidí a politiků bojí. Pochopil jsem, že jsou rozhodnuti udělat z ČR kolonii a z lidí platící roboty a potřebují k tomu, aby se o "vodě" nemluvilo.  Musel jsem se rozhodnout, zda se začnu bránit nebo "stáhnu ocas" a už nikdy se proti žádné nepravosti nepostavím. Rozhodl jsem se bránit. Obrátil jsem se na soudy, připravil, spustil projekt PRAVDA O VODĚ a začal poskytovat konzultace rozumným lidem a zastupitelům.

Do roku 2006 to vypadalo, že jsem se zbláznil, že věnuji část, práci, úsilí i finance na něco, co je předem rozhodnuto. Mezi tím jsem zažil věci jako v americkém akčním filmu, jen abych o "vodě nemluvil". Více na: GANGSTERSKÉ PRAKTIKY. Místy to bylo opravdu těžké. Proto jsem šel na týden do tmy a tam jsem to sám se sebou probral. Doporučuji toto udělat všem lidem, kteří chtějí vědět, proč tady jsou, co chtějí a co mají dělat. Když pochybnosti přijdou, pak se k závěrům ze tmy vracím. Stejně jako, když mi někdo nabízí milióny za odkup stránek www.pravdaovode.cz nebo podíl v cizích společnostech, či možnost placených přednášek pro vedení vodárny, která je v rukou koncernu apod.

V roce 2006 přišel zlom

Podařilo se mi pomoct rozumným politikům zastavit tunel ve Vaku Náchod, Pardubice, Kroměříž, Přerov a také soudy mi začali dávat za pravdu. Od té doby, již žádná okresní vodárna vytunelovaná nebyla.

Je vám jasné, že 15 let obrany vodáren, soudních sporů a různých forem nátlaku stálo neuvěřitelné množství práce, času, energie i peněz. Ale nikdy bych nemohl pomoci ubránit vodárnu před nájezdníky nebo vyhrát soudní spor, který znemožnil zavedení soukromého tunelu do okresní vodárny (např. Vak Pardubice), kdybych si neprošel tím, čím jsem prošel. To hodnotu má, alespoň pro mne a pro lidi např. na Pardubicku, Přerovsku, Kroměřížsku, Náchodsku …

Věděl jsem, že je to úspěch, ale jen půlka z toho, co je třeba udělat. Ještě je třeba odinstalovat soukromé penězovody z vodáren. Toto je těžší. Koncerny dobrovolně neodejdou a Hadi na radnicích od korýtek, také ne. Pochopil jsem, že jen s rozumnými politiky z toho cesta ven nevede. Pokud má přijít náprava, pak přijde, pokud se partajníci budou bát veřejného mínění a voleb. Proto jsem projekt PRAVDA O VODĚ zaměřil ještě více na informování lidí.

Precedens, že tunel jde odinstalovat, je na stole od roku 2010

Soudce již 2x potvrdil, že to, co bylo realizováno ve Zlíně, je protiprávní a nemravné. Šokující pro mne bylo a je jednání nového vedení města Zlín, zvoleného v roce 2010 (2014), které ví, že jsou poškozováni občané, města i vodárna. Bez ohledu na rozsudky, které umožňují ukončit drancování peněženek lidí, dělá přes vedení vodárny vše proto, aby peníze od lidí tekly dál do zahraničí. Lidé na Zlínsku tam již přitom poslali jen v platbách vodného a stočného přes 700 mil. Kč a vodárna Zlín i obce jsou bez dotací a cena vody je léta nejdražší ve Zlínském kraji.

Zásadní stanoviska soudců a důkazy o komplotu "politiků", na který lidé doplácí

Pomoc

Co se týká pomoci, tak mi lidé pomáhají různě. Řada (ne)obyčejných lidí informace o vodě, vodárnách šíří. Pro ty, kteří chtějí pomoci ještě více, jsem zřídil samostatnou stránku, kde se dozví, s čím a jak mohou pomoci, ale ta je jen pro lidi, co se sami ozvou, že mi pomoct chtějí. Ti mi  napíšou na email rn@cccfm.cz a já jim dám odkaz.

Ano, uvažoval jsem, že dám lidem možnost přispět finančně, podobně jako to má Nadační fond proti korupci nebo Transparency international, ale došel jsem k závěru, že to není správná cesta. Vede to k alibistickému přístupu lidí - tady máš peníze a vyřeš to za nás. Lidé já "vodu" sám rozhodně nevyřeším. To vím z Náchodska, Přerovska …. bez rozumných zastupitelům a ti bez podpory lidí, bychom neměli šanci uspět.

Nejvíc lidé nápravě pomohou, pokud mají informace, orientují se a jsou sami schopni druhým lidem vysvětlit, co se děje a jak z toho ven.

Proto jsem napsal zdarma e-book: Trauntenberk se vrátil, který je pro lidi, kteří chtějí vědět, vodě rozumět a věnují ji pozornost. Pro lidi, co chtějí vědět i pomoci finančně jsem napsal e-knížku: PRAVDA O VODĚ – FAKTA a zpřístupnil jsem za drobný poplatek i názory soudců. U knížky jsem dal 30 denní garanci vrácení peněz, pokud člověk dojde k názoru, že mu to nic nedává, přestože mě odrazovali, ať to nedělám, že to lidé zneužijí. Zatím ji nevrátil nikdo a jsou lidé, kteří si koupili více výtisků, které dali známým. Nedávno mi jeden starosta řekl, že zvažuje, že ji koupí všem zastupitelům.

Pravda o vode - fakta

https://pravdaovode.cz/ebook-budeme-pit-nezavadnou-vodu/

Chápete, že toto má jinou kvalitu než pouhý peněžní příspěvek?

Lidé daleko více o vodě ví. Něco dostanou a proti tomu mi pomohu částečně i finančně. Informace pak mohou šířit mezi známé, přátelé a rodinu. Já díky tomu mohu mít na webu velkou část informací pro lidi zdarma a tím se k informacím dostávají další a další lidé.

Ptáte se na čas, práci a finance

To jsem nedávno znovu v sobě řešil a rozhodl jsem se, že vodě věnuji několik let s absolutním nasazením. Myslím, že to je vidět. Jsem přesvědčen, že to je správná cesta, jak spustit nevratný proces vrácení vody zpět do rukou vodáren měst a obcí.

PS: Voda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří. Jak to mají ostatí si musí rozmyslet každý sám za sebe.

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje