Čertíkům na radnicích je třeba se postavit.

Jak se dostaly zisky z vody a hospodaření s ní do rukou cizinců?

Kolik lidí vyvedlo zisky z vodáren na zahraniční koncerny? Vše stálo na 3-5, dle mne zkorumpovaných nebo něčím namotivovaných, místních „politiků“.

Ujišťuji vás, že to není horda místních politiků, to by koncernoví naháněči nezaplatili. Jde tak o 3-5 lidí z regionu, kteří začali skrytě jednat pro koncerny. Většinou šlo o „politiky“ z 2-3 velkých měst, kteří seděli na radnici statutárního města a současně ve vedení městské vodárny. Těm jejich kolegové v zastupitelstvech věřili a protože současně seděli i ve vodárně, tak měli informace, na základě kterých rozhodovali, výhradně od těchto lidí.

Tito „lidé“  zmanipulovali zastupitele vlastního města a pak starosty malých měst a obcí. Naslibovali dotace z EU, inflační růst cen, investování cizinců místo obcí a další bla,bla, bla. Věděli, že to nebude splněno – znali obsah smlouvy s koncernem, který nic z toho negarantoval.

 

Když město s největším podílem ve vodárně šlo koncernu na ruku, pak se do „přesvědčování“ zapojilo dokonce i vedení vodárny (to poté přešlo do pozice zaměstnanců koncernu) a také koncern.

Nasliboval těm, kdo bude hlasovat PRO smlouvy které hospodaření s vodu a zisky z vody vyvádí na koncern. Takto zkorumpovaní starostové, ani nevěděli, že tyto úplatky za hlasování, zaplatí v ceně vody lidé, protože koncern a vedení vodárny, které mu šlo také na ruku, tyto motivační „investice“ zahrnulo do nájmu a tudíž do ceny vody lidem.  Naslibovali obcím investice a ty podmínili hlasováním starostů pro smlouvy mezi vodárnou a koncernem.

Valná hromada, kde se schvalovala smlouva mezi vodárnou a koncernem, byla již jen formalita. Podvedení starostové v dobré víře vše odsouhlasili.

Pokud jsem na valné hromadě byl, pak jsem se začal ptát na čísla. Trval jsem na doložení toho, co tvrdí. Kde je to ve smlouvách. Mlžili, zapírali, přeložili lživé materiály a vytvořili sami důkazy, že jde o lumpárnu. Poté jsem podal žaloby.


Co se stalo v České republice?

arrow

Jak se monopol vody dostane do rukou koncernu?

Co je třeba udělat? Je třeba vrátit hospodaření s vodu zpět do rukou města a obcí.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE: Co se dělá pro nápravu?

VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje