zaplatíte i když nic nekoupíte

PRAVDA O VODĚ má první úspěch. Poplatky za vodu nezdraží.

Zatím, protože o miliardách, které platíme zcela zbytečně a ony tečou do zahraničí totiž nikdo moc veřejně nemluví.

Co přijde dál? Co přijde po volební kampani? Konečně náprava systému? Všimněte si, že o miliardách, které platíme a ony tečou do zahraničí, místo do obnovy trubek, zatím kromě mého projektu PRAVDA O VODĚ, nikdo moc veřejně nemluví.

Přitom vodárenský systém, řadu let funguje jako cedník, kdy do něj lidé (z vodného a stočného) a stát (opět lidé, ale z daní) nalévají další a další peníze a dole do něj byly mezi lidi a trubky nainstalovány soukromé penězovody, kterými naše peníze tečou ve stále větší a větší míře od zahraničí.

V roce 2014 to bylo jen ze zisku cca 1,5  miliard korun a v roce 2015 již 2 miliardy. Další miliardy odtékají z vodáren nákladově. Ročně tak z odvětví zmizí až 5 miliard Kč, které místo v obnově trubek, skončí na zahraničních účtech.

Má vystoupení v médiích a konzultace s politiky v rámci projektu PRAVDA O VODĚ, pomohly otevřít diskuzi kolem vody a podstaty problému. Můj argument, že zdražení poplatků sice vede k naplnění Státního fondu životného prostředí (SFŽP), ale jde o nesystémový krok, který může vést k dalšímu zdražování vody, protože ho zneužijí někteří zahraniční „podnikavci “ k dalšímu navyšování svých zisků, vyslyšelo Ministerstvo životného prostředí i ČSSD. Výsledkem je, že část z toho co říkám politici pochopili a poplatky se zdražovat nebudou.

Politici pochopili, že skutečný problém v nedostatku peněz na obnovu trubek není v poplatcích. Otázkou je, zda budou mít vůli skutečný problém v celé nahotě odhalit, přiznat a řešit a to tam, kde před více než 15 lety vznikl. V nastavení absolutně nesmyslného systému, kdy u monopolu vody došlo k PRIVATIZACI ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ. Kdy koncerny inkasují obrovské zisky, které platí lidé v ceně vody, ale tyto peníze zpět od obnovy vodárenského odvětví koncerny nevrací. Opouští republiku a končí na účtech v zahraničí, kde žádné trubky nemáme.

První krok k nápravě je pochopit v čem je problém. A k tomu směřuje fakt, že se  rozvířila debata. To je moc dobře.

Evidentně do ní zasahovaly politické zájmy a volební kampaň, ale konečně se o vodě mluví a pozornost ji věnují jak politici, tak média a občané. Nyní je třeba v této debatě neustat a „přiložit pod kotel“.

Debata je první krok

Chcete ukončit neustálé zdržování vody a posílání našich peněz do zahraničí, místo do obnovy vodárenské infrastruktury? Nebo je vám jedno, že hrozí, že budeme za vodu platit 300 a vaše děti 500 Kč/m3?


On-line seminář ZDARMA pro všechny lidi, kteří chápou důležitost vody pro nejen pro svůj život:

koncerny a lidé

Je třeba vrátit vodu zpět do rukou města a obcí.

ZÁZNAM Z WEBINÁŘE

VODA NENÍ SAMOZŘEJMOST

 

Související články

Máte dost neustálého zdražování vody? Chcete vodu v rukou státu?

PRAVDA O VODĚ, ministr Brabec a odbory: Skutečné důvody zdražování vody (Rádio žurnál)

Proč se „privatizovala“ voda v ČR a kdo je za to odpovědný?


Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje