pravda o vodě v ČR

Žádost o informace o důvodech drahé vody, nemožnosti čerpání dotací a posílání stamiliónů do zahraničí

Zástupci města Zlín a společnosti Vaku Zlín, které město Zlín do vedení vodárny dosadilo svými hlasy. Na základě zákona o svobodném přístupu k informacím 106 Sb., vás tímto veřejně žádám o informace. Sdělte je VEŘEJNĚ. Jak a proč jednáte v kauze tunelování Vaku Zlín, na což občané Zlínska léta doplácí.

Jako zástupci města Zlín jste ho zavedli v roce 2004 a od roku 2010 ho udržujete v chodu i když máte v rukou rozsudky, které vám umožňují tunel ukončit a vrátit vodu zpět do rukou Vaku Zlín. Jste tudíž za vše odpovědni.

 • Adámku /STAN/
 • Kamsi /ANO/
 • Šebíku
 • Soldáne /KDU
 • Březíku
 • Nováku /STAN/
 • Rafajo /M.O.R./

Podejte veřejnosti jasné informace, které vysvětlí důvody a příčiny vzniku:

 1. důvodu nemožnosti čerpání dotací z EU pro Vak Zlín a obce ze Zlínského regionu. Jak je možné, že ostatní vodárny v kraji dotace čerpají?
 2. důvodů poskytnutí lživých informací ve Zprávě představenstva Vaku Zlín, na základě kterých dne 30.4.2004 rozhodovali zastupitelé měst a obcí o udělení souhlasu s uzavřením smluv s koncernem Veolia.
 3. důvodů léta nejdražší ceny vody ve Zlínském kraji, když máme nedocenitelné zahraniční know-how, které všechno zlevnilo.
 4. důvodů odtoku stamiliónů korun, které platí lidé ve vodném a stočném do zahraničí místo do obnovy trubek.
 5. důvodů, proč se odvoláváte proti rozsudkům soudů, které ukončují tunelování vodárny Zlín a drancování peněženek lidí a rozpočtů obcí a měst.

Adámek dává Březíkoví vyšší odměnu než bere on sámSvatopluk BřezíkPatrik Kamas - Ano, bude hůř - pravda o vode.cz

 

Na valné hromadě Vaku Zlín jste na všechny výše uvedené otázky odmítli zástupcům měst a obcí odpovědět.

Pan Adámek to viděl, na nic se neptal a neprotestoval. Místo toho odhlasoval navýšení odměn členů všech orgánů Vaku Zlín, kdy jeho pravá ruka, p.Březík, bude dostávat dokonce 108 tis. Kč měsíčně, přitom na valné hromadě odmítl odpovědět akcionářům vlastně na všechno, co bylo podstatné, přitom šíří mediální smog o tom, jak bude všechny informovat. v „INFOKAPAVKÁCH“, kde si stěžoval zástupcům měst a obcí, že se nemohl vyjádřit ČT2. Nevěřím, že je to pravda, ale proto ho vyzývám, nechť své stanovisko k  zásadním otázká, na které se ptám, řekne veřejně, stejně jako všichni ostatní, kteří přes rozsudky soudů, udržují tok peněz od lidí na účty koncernu do zahraničí.

Lidé na Zlínsku posílají do Francie stovky miliónů.

a berou za to nemalé odměny

Bereme, proto musíme dělat to, co nám mocipáni nařídí

PS: Vedení vodárny vám bude říkat, že není povinný subjekt, dle zákona č. 106.  Je to lež. Vodárnu ovládají města a obce z cca 90%, proto se na ni zákon č. 106 vztahuje.

Pošlete žádost na zastupitele Zlín na email podatelny posta@zlin.eu a email Vaku Zlín vakzlin@vakzlin.cz

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje