Praha nově zdražila lidem vodu! Máme se na co těšit?

Řešení soudních sporů ve vodárenských kauzách bránící tunelování vodáren ukáže, zda je ČR fungující stát s funkční justicí, policií, samosprávou a demokracií nebo absurdistán, fungující „ala Gorila“ na Slovensku – kdy se tváříme jako demokratická společnost, ale přitom je vše nastaveno a podřízeno obohacování se finančních skupin, zahraničních koncernů a financování „politických stran“ a jejich kmotrů. To vše na úkor občanů, měst a státu.

Proč o tom vůbec píšu? Protože za poslední 15 let se děje ve státě a vodárnách toto:

 1. Ministerstvo zemědělství má ode mne od roku 2002 doloženo, že se do vodáren zavádí model, který vyvede zisky z městských vodáren. Ví, že zisky z vody vybrané od lidí ve vodném a stočném končí na účtech koncernů, mimo vodárenské odvětví, kde schází peníze na investice. Přesto lidé z Mze hlasovali PRO uzavření smluv s koncerny (klidně v rozporu s pověřením FNM).
 2. Komise pro cenné papíry prohlásila v roce 2004 stav ve Vaku Zlín (obdobný proces proběhl v řadě dalších okresních vodáren) za protiprávní, ale protože zahájila správní řízení až po uplynutí zákonné lhůty, tak její usnesení nenabylo právní moci.
 3. Ministerstvo spravedlnosti mi zaplatilo trapný paušál za průtahy soudů, které nebyly 10 let schopny vydat pravomocné stanovisko  a od té doby uplynulo další 5 let a soudy stále nic nevyřešily.
 4. Ústavního soudu konstatoval, že se Nejvyšší soud dopouští soudní zvůle a porušuje Ústavu i zákony ČR. Nejvyšší soud ovšem následně vůbec nerespektuje ÚS a to co mu nařídil provést.
 5. Policie dostane v samém počátku celého procesu podnět o trestné činnosti ve Vaku Zlín. Státní zástupce řekne, že mám pravdu a pak konstatuje, že nenadělá nic – je na tom deka.
 6. Vedení Vaku Zlín dostane do rukou rozsudky, které umožňují tunel okamžitě ukončit a vše převzít zpět do Vaku Zlín. Proti rozsudkům ukončující tunelování se 2x odvolá.
 7. Nové vedení Zlína z r. 2010 konstatuje, že to co bylo zavedeno v roce 2004 je pro Vak Zlín a města nevýhodné. Investuje do analýzu, která to potvrdí. Pak analýzu zatají a do vedení Vaku dosadí lidi, kteří se pokouší zkorumpovat žalobce, aby stáhli žaloby.
 8. Předseda DR Vaku Zlín, doloží, že akcionářům byly předloženy k rozhodování lživé informace. Doložil rozborem, že k rozhodovaní o Smlouvách s koncernem byly podstatné informace zatajeny. Je městem Zlín z dozorčí rady Vaku Zlín okamžitě vyhozen.
 9. Každá vláda ČR od roku 2002 byla mnou informována o přípravě tunelů nebo realizovaných tunelech ve vodárnách na které lidé, města a stát doplácí.
 10. A.Babiš jako ministr financí a B Sobotka jako předseda vlády konstatovali, že dění a stav ve vodárnách na, který jsem je i celou vládu s vodaři upozornil je nepříznivý – tím to pro ně skončilo.

Díky výše uvedenému, jedou tunely na peněženky lidí a rozpočty měst v okresních vodárnách po celé ČR vesele dál.

Jeden příklad za všechny – Praha, která nově zdražila lidem vodu údajně proto, aby měla na novou čistírnu odpadních vod!

Přitom lidé v Praze již jednou 6 miliard za novou čistírnu v ceně vody zaplatili: 

Související články

 1. Proč se privatizovala „voda“ v ČR a kdo je za to odpovědný?
 2. Nechali nás v tom vykoupat
 3. Všechno utrpení vzniká, protože nechceme vidět realitu, ačkoliv ji máme před očima    

 

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje