Chápete, proč musíme sebe a vodu bránit?

Obrany vodárny u soudu přinesla perlu: Objevili jsem žalobu Veolie na starostu, který léta brání Vak Zlín a lidi proti koncenru u soud.

Upozorňuji každého čtenáře, že příběh, který budete níže číst, může potkat každého politika, zastupitele i občana, který brání vodu, sebe a město či obec,  proti zájmům koncernu.

O tom, zda šlo o pokus zastrašit velkého odpůrce tunelu v okrení vodárně, starostu města Otrokovice a dnes hejtmana Zlínského kraje, MUDr. Stanislava Mišíka nebo zda je pravda to, co uvádí právník koncernu Veolia v žalobě – šlo o zásah do dobré pověsti koncernu, si posoudíte sami. Můj názor je jasný, jsem jeden z těch, který se tunelování vodáren v ČR postavil.

Co jsou lidé pracující pro koncerny schopné ohnout, konstruovat a tvrdit a jak zaměstnávají samosprávy a veřejné rozpočty, které musí řešit úplně jiné věci, než kdyby koncerny ve vodárenství nebyly?

Nic z toho, co níže uvádím, by nenastalo, kdyby „politici“ města Zlína neotevřeli zevnitř vodárny dveře naháněčům koncernů a nebyly uzavřeny vazalské smlouvy s koncernem.

Vše začalo tvrzením starostů – Mišáka a Studeníka, (původně členy představenstva Vaku Zlín, které lidé pracující pro koncern z vedení Vaku Zlín v roce 2002 odvolali a nahradili Svobodou a Švermou, přímo lidmi z Veolie), že to, co se pokouší nainstalovat naháněči koncernu do Vaku Zlín, je nevýhodné pro obce a povede ke ztrátě dotací. Naopak naháněči koncernu např. z vedení města Zlín a Vaku Zlín, šířili mezi zastupitele a starosty informace, že uzavření smluv s Veolií je nebytně nutné, aby vak Zlín vůbec mohl dotace získat – což evidentně byla lež – důkazem jsou okolní vodárny, které dotace čerpají a zůstaly v rukou obcí.

REALITOU A PRAVDOU JE TOTO:

Uzavření smluv s Veolií v roce 2004 znemožnilo Vaku Zlín i městům a obcím celého Zlínského okresu čerpat dotace z EU na obnovu infrastruktury.

Nedávno to dokonce přiznala i pravá ruka primátora Zlína, p. Adámka, dosazená do vedení Vaku Zlín, p. Březík na valné hromadě Vaku Zlín v roce 2016. Této valné hromady se účastnil také generální ředitel Veolie, p. Bernard, jenž je ovšem také bývalý ředitel Vaku Zlín a jako jeden ze členů představenstva předložil v roce 2004 akcionářům Vaku Zlín návrh, schválit smlouvy s Veolií, protože to je výhodné a nezbytné, aby Vak Zlín mohl čerpat dotace z EU !

Zde si můžete prohlédnout, jak na otázky kolem čerpání dotací odpovídali - p. Adámek, p. Březík i p. Bernard na valné hromadě Vaku Zlín  Zásadní je, že Veolie skutečně podala žalobu na město Otrokovice, které zavedení tunelu do Vaku Zlín žalovalo a současně podala žalobu i na fyzickou osobu pana Mišáka, aby ho dostala pod tlak a do pozice, že fyz. osoba stojí proti koncernu.

Otrokovice, Fryštáka a já jsme tvrdili totéž, je to nevýhodné, navíc přijdeme o dotace a podali jsme proti tunelu ve Vaku Zlín žaloby a různí „koncerno-milové“ tvrdili opak. Veolia podala žalobu na Mišáka. Předtím zveřejnila v novinách, že tuto žalobu podá, aby o tom všichni zastupitelé a starostové věděli. Vše začalo informacemi o tom, jaký negativní vliv má uzavření smluv s Veolií na dotace.

Podáme žalobu na Mišáka

O pravdivosti výroků paní Kučerové o tom, jak to všude s Veolií "krásně pro města funguje a pan Mišáka je úplně mimo" vypovídají zkušenosti z Francie:

Zde je celý text žaloby Veolie. Projděte si ji a posuďte sami o co koncernu ve skutečnosti šlo a co je pravdou.  

Žaloba na Mišákoa od Veolie

Pro stažení celého dokumentu klikněte ZDE nebo na obrázek

 


Obdobné praktiky

Uložit

Uložit

Uložit

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje