Usnesení soudců, ani mé Vyjádření k žalobě Veolie, některým lidem radost neudělá

Byl jsem upozorněn na riziko, že někteří lidé  mohou přemýšlet o tom zaplatit další gangsterský útok

Pokud někdo platil žháře, aby mi zapálili auto poté, co jsem zaslal ministrům rozbor, jak naháněči koncernů skupují protiprávně okresní vodárny nebo platil  útočníky, aby mne zmlátili u domu poté, co jsem doložil nelogičnost „argumentace“ zástupců Ministerstva zemědělství k prodeji ziskových částí vodáren cizincům, tak tito lidé budou přemýšlet, co zafinancují, pokud se dozví, že jsem ve Vyjádření soudu doložil existenci organizované skupiny, která v ČR provádělaprotiprávní jednání jaké odhalili soudci ve Zlíně.

Proto jsem dnes po poslal některým novinářům, protikorupčním organizacím, zástupcům médií v ČR a v zahraničí i politikům mé Vyjádření, které soud dostane v reakci na žalobu Veolie na mne.


Vážený pane / Vážená paní

toto vyjádření vám posílám, protože lidem z organizované skupiny, která v České republice léta provádí protiprávní jednání, vadí, co 17 let dělám a chci tímto minimalizovat případné úvahy kohokoliv o jakémkoliv útoku na mne nebo mou rodinu.

Jejich cíl je nastavit a udržet ve vodárenství koloniální systém umožňující ekonomický diktát a dobývání renty[1]. Můj cíl je toto občanům ČR vysvětlit, doložit a pak s rozumnými lidmi, přes veřejné mínění, legislativu, soudy a řádnou správu majetku vodáren a měst koncerny od vody a z ČR odsunout.

Postavil jsem se tomu a již od roku 2002 přes soudy, poradenství obcím a projekt PRAVDA O VODĚ. Za 15 jsem přivedl k vodě pozornost lidí i médií, řadu vodáren se nám podařilo před nájezdníky ubránit a to je pro některé lidi problém. Nyní přichází rozsudky, které mi dávají zapravdu.  

Lidé, díky tom již chápou, že není normální, když „politici“ instalují k studním cizince a nastavují modely, kdy koncerny nefinancují investice, ale mají chuť a právo „pouze“ podnikat = inkasovat zisky.

Koncern Veolia na mne nyní podal žalobu. Údajně poškozuji jeho „dobré“ jméno. Soud mne vyzval, ať se vyjádřím.

Od roku 2002 ovšem platí, že když se vyjádřím, tak přijde gangsterský útok.

 1. V roce 2002 jsem zaslal ministrům Analýzu českého vodárenství. Zapálili mi u domu auto.
 2. V roce 2003 jsem Komisi ministrů doložil postupy, jakými nájezdníci protiprávně skupují městské vodárny. Přišel fyzický útok a vyhrožování mé rodině, pokud se z Komise nestáhnu, já rezignoval, komise zrušila a stát žádnou Analýzu vodárenství nevytvořil.
 3. Na valné hromadě 2004, kde se protiprávně schvalovaly smlouvy s koncernem[2], mi při právník vyhrožoval zapálením auta.
 4. V roce 2005 přišlo křivé obvinění a mediální kampaň. Obvinění bylo za 19 dnů zrušeno, jednání policie označil státní zástupce za podivně vstřícné, ale kampaň v médiích již proběhla.
 5. V roce 2016 jsem vyhrál pravomocně soud. Soudci odhalili nemravný komplot kolem Vaku Zlín a prohlásili ho za protiprávní. Usnesení soudu jsem zaslal starostům. Když začalo setkání starostů obdrželi  e-mail s odkazem na anonymní web pravdaonovotnem.com (doména v Dominikánské republice). Já a další lidé, kteří vodárnu Zlín léta bráníme, jsem v něm byli líčeni jako korupčníci, darebáci a bůh ví co ještě. Pánové dokonce vyrobili video, kde skupina lidí domlouvá, že ohne legislativu a mně „vyřeší“, ale mne k natáčení nepozvali.  Načasování bylo promyšlené,  v tu dobu jsem přednášel o vodě v Poslanecké sněmově ČR a nemohlo jsem tedy reagovat.
 6. Nyní v roce 2017 podal koncern Veolia na mne žalobu. Co přijde, až zašlu soudu vyjádření? Uvidíme. Ve Vyjádření dokládám rozsáhlé protiprávní jednání po celé republice, prováděné organizovanou skupinou. 

Co je smysl žaloby? Finančně a časově mne vysát anebo jde o hrozbu? OK. Reaguji na ni touto cestou.

Koncern mne chtěl zaměstnat a to se mu podařilo. Dne 26.9. jsem převzal výzvu soudu a od 27.9. do dnešního dne, jsem každý den 8-10 hodin procházel, důkazy, informace a dával dohromady to zásadní, co mohu soudcům doložit. Jsem přesvědčen, že výsledek za tu práci stojí, i když za tuto práci nedostanu ani korunu. Předávám vám a dalším lidem v ČR i v zahraničí Žalobu koncernu a mé „syrové“ Vyjádření (i s důkazy), které po mne požaduje soud.

Boj o vodu je náročný. Je s ním spojeno neskutečné množství práce, času, financí a psychického i fyzického nátlaku. „Divoký západ“ u nás ve vodárnách končí a mnozí to již chápou, stejně jako to, že pokud nebudu mít čas a peníze (budu muset např. řešit svou obranu), tak dokáží odchod koncernů z ČR realizovat systémem TUNEL NA KONCI TUNELU.

Dosáhnout rozsudků mne stálo milióny za právníky a poplatky soudům. Po neskutečných 15 letech už, ale nejsem „blázen“. Postupně mi za pravdu dal soudce KS v Brně 2010, 2014, poté Ústavní soud 2014,2015, 2017, Vrchní soud v Olomouci 2012, 2016. Prohlašují postupy vedoucí vytunelování okresních vodáren za protiprávní. To umožňuje vrátit vodu do vodáren v rukou měst a obcí a také neplatit stovky miliónů z veřejných rozpočtů cizincům, jak se stalo v Plzeni. Z Vyjádření plyne, že v případě dotažení obrany vodáren přes soudy, se naopak budou stamilióny vracet městům, resp. vodárnám.

Zde máte některá zásadní usnesení soudů, které jsem dosáhl:

 1. Kauza Vak Pardubice – V roce 2007 jsem zabránil vytunelování Vaku Pardubice, čímž vodárna následně mohla dostat stamiliónové dotace ze EU a desítky miliónů korun zisku z vody zůstaly okresní vodárně a nekončí v cizině: https://pravdaovode.cz/wp-content/uploads/2017/10/22.6.2006-ccc-vak-pce-nepl-VH-22-6-2006usneseni-s-doložkou-PM.pdf
 2. Kauza Vak Zlín –  VS v Olomouci https://pravdaovode.cz/o-co-jde-rozsudky-zlin/  a Ústavní nález https://pravdaovode.cz/protipravni-justice/ Náklady na ústavní nález a poté pravomocného usnesení od roku 2004, kdy byla podána žaloba, jen za právníka 2.340.000 Kč a to jsem navíc některé žaloby prohrál a zaplatil. Zpět jsem dostal zlomek, soudní poplatky, když jsem začal vyhrávat.  Co znamená tento závěr soudů? Pro Vak Zlín, možnost převzít vodu zpět do rukou měst a obcí, možnost stát se oprávněným žadatelem o dotace z EU (projekt na dotaci 600 mil. Kč, leží v šuplíku) a právo inkasovat zisky z prodeje vody (60-90 mik. Kč ročně).
 3. Podobný scénář platí i pro Vodárnu Kladno – Mělník  zde jsem dosáhl prvního kroku – Ústavní nález – https://pravdaovode.cz/us-nalez-2017-vkm/
 4. Platí to i pro kauzu Vak Prostějov – KS v Brno – https://pravdaovode.cz/o-co-jde-rozsudky-prostejov/ – tento spor nevedu já, ale pomáhám žalobci informacemi a právníci vše konzultují.
 5. Jsou spory, které jsem musel vzdát po prohře na úrovni Krajských soudů, i když proces byl dle mne nevýhodný a protiprávní obdobně jako ve Zlíně. Nejsem nafukovací, nejsem superman a nemám tolik financí – Chrudim, H. Králové.

Těším se dobré tělesné i dušení pohodě a ujišťuji vás, že nehodlám boj o vodu vzdávat ani měnit svůj cíl, kterým je spustit nevratný proces vrácení vody a všeho co s ní souvisí zpět do rukou samospráv/státu. Pokud přijde další atak, tak jsem na něj připraven v míře, kterou předvídám.  

„Voda je život a můj život, ani život mých dětí, do rukou zahraničních koncernů rozhodně nepatří.“

 

Ing. Radek Novotný

Autor projektu PRAVDA O VODĚ

www.pravdaovode.cz

www.facebook.cz/vodalidem staňte se fanouškem a šiřte informace o vodě lidem.

Odebírejte videa o vodě na YOU TUBE

 

Více o mě:

Co dělám?   https://pravdaovode.cz/co-delam-detail/ a https://pravdaovode.cz/voda-300/

Co jsem zažil a co říkám? https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/hanopisy/  a  https://pravdaovode.cz/media/

Co se mi povedlo, co nepovedli a jaké mám výsledky? https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/ a https://pravdaovode.cz/media/

Jedna odpověď

 1. Dobrý den,
  dostávám od Vás pravidelně maily o Vašich aktivitách. Jsem s Vámi a jste jedním z mála občanů této země, kterým leží na srdci, aby naše přírodní bohatství zůstalo v majetku měst nebo státu. Bohužel, většina lidí je apatická, bez zájmu o spravedlnost. Natož, aby se zapojila do boje proti korupci, zlodějnám a podobně. Je to pro Vás vysilující práce a neočekávejte pomoc od spravedlnosti. Nezávislost soudů je pofiderní, hrají hry na zpožďování – viz Stodůlka a podobně. Nemám dobré zkušenosti se domoci práva, ale pokud Vám vystačí energie a zdraví, bojujte.
  Děkuji za obětavost a snahu bojovat za nás.
  Ing. Oldřich Svoboda

Podobné články