Cena vody

Inventura: Vedení ČSSD zvolilo taktiku zametání vlastních lejn pod koberec

Inventura: Vedení ČSSD zvolilo taktiku zametání vlastních lejn pod koberec

Vedení ČSSD kope léta straně hlubší a hlubší hrob s marnou nadějí, že si lidé nevšimnou, že lejna pod kobercem neskutečně smrdí

Staletí platí, že pokud se nepoučíme, zažijeme totéž znovu. Platí to pro vodu, pro politiku i pro občany každého státu. Pokud místo nápravy a řešení problému kdokoliv napíše nebo řekne, minulost nechme být, pak je jasné, že je nekompetentní anebo na něj darebáci něco ví a proto tančí, jak dobráci pískají.  Pak se dějí věci, při kterých rozum zůstává stát, ze státu se stává kolonie a lidé platí a platí…

Lháři ani politici mimo realitu nepatří do vedení státu a správy veřejného majetku 

Příklad je ČSSD a české vodárenství.  Z vodárenství, ve kterém schází miliardy na investice, díky politikům ČSSD léta odtékají miliardy do ciziny. Lidé na to doplácí platbami za předraženou vodu. Více ZDE. To se děje díky často protiprávním jednání politiků za vlád ČSSD a ODS. Vedení ČSSD to dobře ví,  lidé z ČSSD se podíleli na tunelech vodáren a pak léta seděli v orgánech koncernů – Faltýnek – Prostějov, Tesařík – Olomouc. 

Někteří „politici“ ČSSD spoléhají na to, že občané neví, co ČSSD léta páchá

p. Hašek jako obvykle vypustil mezi lidi manipulační kdy…

 

 

Realita jednání ČSSD ve vodárenství, o kterém p. Hašek velmi dobře ví:

ČSSD 20 let JDE NA RUKU KOCERNŮM

Roky 1998-2002: Premiér Zeman. Do rukou koncernů se dostává za babku SčVAK, SmVak a 34% podíl PVK. ČSSD a ODS v tom jela, jak v Praze, tak na severu Moravy na straně koncernů. 

Roky 2002-2003: Ministři za ČSSD Palas, Gross, Sobotka byli mnou informováni, že nájezdníci skupují protiprávně městské vodárny, z kterých se chystají vykuchat peněžní toky a zisky. Neudělali nic.

Roky 2002-2004: Premiéry vlády Špidlu a Grosse (ČSSD) žádaly o pomoc proti nájezdníkům obce Zlínského regionu – dominantně mezi nimi byli starostové za ČSSD. Vedení ČSSD se na ně vykašlalo a neudělalo nic.

Rok 2005: Premiéra Paroubka (ČSSD) žádala o pomoc proti nájezdníkům poslankyně Hana Orgoníková (ČSSD) v H. Králové. Neudělal nic.

Rok 2013: Po volbách do poslanecké sněmovny se Hašek a spol. pokusili svrhnout p. Sobotku. Sám sebe usvědčil opakovaně ze lží. viz Video

Informujeme o věcech, o kterých jiní mlčí.
Odebírejte videokanál a šiřte, co vás zaujme.
Pan Hamáček říká správně: Takový člověk nemá v ČSSD a v politice co dělat

Roky 2014-2017: Premiér Sobotka (ČSSD) a všichni poslanci a senátoři bylo opakovaně informováni mnou a dalšími lidmi o protiprávním tunelování odvětví. Více ZDE CHARTA VODA 300 Vedení ČSSD se na nás vykašlalo a neudělalo nic.

Rok 2018: Lidé z vedení ČSSD snížili příjem státu a koncernům nechali miliardové zisky. ČSSD s volebním humbukem v médiích hlásají, jak lidem zlevní vodu. Realita je, že připraví stát o příjem o 5 % DPH z vodného a stočného a koncernům nechají v rukou rozhodování o peněžních tocích a právo inkasovat miliardové zisky z vody (získané často díky protiprávnímu jednání politiků ČSSD). Upozornil jsem ČSSD, že toto je jednorázový krok, který jen sníží příjem státu o miliardy, ale peněžní toky a zisky budou dál ovládat koncerny z cca 70 %. Cena vody proto lidem dál poroste.

cssd - populismus-jnf

ČSSD neřeší, že se koncerny dostaly k miliardovým ziskům z vody často díky nekalému nebo protiprávnímu jednání politiků ČSSD (Prostějov, Olomouc, Zlín…)

Snížení DPH bylo populistický krok ČSSD, na který občané a stát doplácí. Cena vody sice jeden rok klesla, ale od té doby dál letí nahoru. Přes 1,1 miliónu lidí (v Kladně a v Praze) cena i přes snížení DPH dokonce voda nezlevnila, ale zdražila dvakrát v jednom roce. Poprvé na začátku roku a pak, když došlo k snížení DPH, tak cenu vody nesnížili.

„ODBORÍCI“ Z ČSSD NEOŠETŘILI, ŽE KONCERNY PROMÍTNOU SNÍŽENÍ DPH K DO SNÍŽENÍ CENY VODY

koncerny toho využily a zdražily vodu lidem 2x

 

Rok 2019: Po 20 letech práce pro koncerny ČSSD nechutně vyhlašuje, že voda je téma pro ČSSD. Na to opravu nejde reagovat jinak, než doložit, že to je trapná manipulace, které se dopouští jeden z největších lhářů v ČSSD p. Hašek.

 

 

Pana Haška jsem upozornil, že opět lže.
Jeho reakce byla trapná
 

Chápu, proč p. Hašek chce, aby se jeho i jednání ČSSD v minulosti neřešilo, proto to nesmíme dopustit, jinak budou dál u moci darebáci.    

Požádal jsem o vysvětlení ČSSD! Neodpověděl nikdo.

Kauzy Michala Haška a ČSSD, na které by neměli občané zapomenout:

 • Titul doktora práv JUDr. si Hašek opatřil ve slovenském Sládkovičově. Svou rigorózní práci pak přes opakované sliby, že ji zveřejní, roky tajil. Dle expertů, kteří ji analyzovali, by v Česku propadla i jako středoškolská seminárka. Na soukromé škole vedené slovenskými sociálními demokraty ji ale obhájil.
 • Za Michala Haška roky mluvila a novinářům posílala tiskové zprávy neexistující mluvčí pod jménem Lucie Proutníková. Bylo to krycí jméno kontroverzní lobbistky Jany Mrencové, odsouzené za to, že nabízela ovlivňovat novináře za peníze. Hašek firmám Mrencové z veřejných peněz tajně poslal 3,7 milionu korun.
 • Hašek si také opatřil uniformu dobrovolných hasičů s výložkami odpovídajícími hodnosti podplukovníka. A často v ní chodil. Ukázalo se, že ji nemá za desítky let asistence u požárů jako ostatní obdobně vysoce postavení hodnostáři. Šéfce krajských dobrovolných hasičů koupil z krajských peněz auto, v němž jezdila. Pak vyfasoval uniformu.
 • Pučista z Lán. Bývalý místopředseda ČSSD Hašek se musel stáhnout z funkcí po lánském puči po volbách v roce 2013, kdy se skupina sociálních demokratů sešla s Milošem Zemanem a domlouvali svržení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Postupně se ale zase propracovává zpět do významnějších postů. Více ZDE
 • Jako jihomoravský hejtman si Hašek také pořídil auto s modrými majáčky, i když to zákon nepovoluje. Ukázalo se, že paragrafy obešel, když z vozu papírově udělal sanitku.
 • Hašek se také v roce 2014 rozhodl, že je málo v televizi. A vytvořil plán na vlastní krajskou televizi za 10 milionů korun. Po kritice z něj ustoupil.
 • Klíčovým projektem Haška byla oprava jízdáren zámku v Lednici. Stály půl miliardy korun, což je stejně jako rekonstrukce všech budov Senátu. Hašek projekt označoval za vzor. Nyní se ukazuje, že projektanta, který astronomickou cenu určil, vysoutěžil jeho spolek nelegálně. Stala se jím firma blízká ČSSD. Jízdárny za to dostaly pokutu 4,6 milionu. Protože od otevření v roce 2013 zůstávají prakticky nevyužité, hrozí jim insolvence.
 • Po prohraných krajských volbách Hašek přešel na post koncipienta v advokátní kanceláři Miroslava Jansty. Podle zjištění Aktuálně.cz ho pak najali jihomoravští politici, aby jim radil s rozdělením místních lázní. Kvůli právní chybě teď obce finančnímu úřadu musely doplatit 29 milionů korun.

 

Rok 2020: Ministr Toman ČSSD, bez vědomí voličů, potají a bez mediálního humbuku nalil do odvětví vodárenství peníze daňových poplatníků ze státního rozpočtu a to dokonce i do regionů, které EU odmítla dotovat (př. Kladno), protože by tím došlo k zneužití peněz daňových poplatníků. Ministr zemědělství dotuje vytunelované městské vodárny ze státní kasy, přitom ví, že z nich léta tečou stamilióny do ciziny a to díky protiprávním jednání politiků.

Rok 2020: Rozumní lidé z ČSSD, kteří bránili Vak M. Boleslav, mi doporučili jednat s panem Povšíkem a Hamáčkem z ČSSD, protože bránili vytunelování městské vodárny Vak M. Boleslav v letech 2002-2004. Pan Povšík souhlasil se schůzkou. Popsal jsem mu, jak pan Toman z ČSSD, zneužívá peníze daňových  poplatníků. Hovořil rozumně, v mnohém jsme našli společnou řeč. Řekl mi, ať se obrátím na p. Hamáčka. To jsem udělal:

Od pana Hamáčka – Bez odpovědi.

 

Rok 2020: Ministerstvo zemědělství připravilo další past na peněženky lidí a veřejné rozpočty – ústavní zákon k vodě“.  Opět ponechává v rukou koncernů peněžní toky z vody a právo inkasovat zisk a neřeší protiprávní instalace koncernů k českým studnám. Zákon stanoví výhradně POVINNOST STÁTU (občanů) financovat vodárenskou infrastrukturu a zcela ignoruje PRÁVO STÁTU (občanů) za to také něco získat, tzn.  právo ovládat prodej vody, peněžní toky a zisky z vodného a stočného. Jde tak o očividnou past, znamenající prohloubení  „privatizace“ zisků a zestátnění nákladů – neboli systém dobývání renty.

Ti, kdo toto předkládají a prosazují v Parlamentu ČR, nepracují pro občany ani pro Českou republiku. Pracují pro soukromé firmy. je evidentní, že prosazují zájmy koncernů a to ve strategickém odvětví vodárenství, které je nejdůležitější pro celý stát. Nedivím, se, že občané podobné jednání v komentářích hodnotí jako vlastizradu.

Tento návrh připravil kdo?  6e by legislativní poradce ministra zemědělství Tomana i ministra vnitra Hamáčka, pan Hašek? Pan Hašek se tím chlubí. Spoléhá na to, že lidé se nechají o(h)loupit řečmi o tom, jak je voda náš národní poklad. Vysvětlit, proč peněží toky a zisky z ní mají mít v rukou koncerny, ovšem odmítá. 

 

 

Ptali se mne lidé, zda je možné, že toto připravil Hašek, resp. zda donesl to, co mu předal někdo jiný. Zda nefunguje jako distributor zájmů cizích osob a všichni komu tím pádem také. Vzhledem k tomu, co  po něm zůstává, mám názor, že to je klidně možné.

Každému poslanci a senátorovi jsem předal ROZBOR, který dokládal, že tento návrh zákona je pro občany a stát nevýhodný.

 

Podzim 2020: Absurdní reakce poslanců a ČSSD. Ministerstvo zemědělství se domluvilo s některými poslanci a úplně stejný paskvil zákona předložilo 18 poslanců sněmovně k schválení, z toho je 10 z ČSSD.

Požádal jsem je, aby jako předkladatelé doložili, kde je v zákoně právo státu ovládat peněžní toky z vody a odpověděli na zásadní otázky:

 •  Proč předkládáte návrh zákona zpracovaný ministerstvem jako vlastní návrh a pokud to je váš návrh, tak prosím o informaci s kým jste jeho podobu konzultovali?
 • Jaký objem zisků z provozování vodovodů a kanalizací odteklo od roku 2000 do roku 2019 z koncernových vodáren do zahraničí?
 • Jaký objem zisků vygenerovaly za stejnou dobu městské vodárny/města, které s těmito koncerny uzavřely smlouvy a provozní vodovodů a kanalizací?
 • Proč v návrhu zákona není zapracováno právo na vodu, poskytované jako veřejná služba a že investice realizované státem/samosprávami, nebudou nadále zneužívány jako „skrytá“ veřejná podpora soukromých společností?
 • Proč v něm není začleněna zásada, že vlastnictví infrastruktury (náklady), stejně tak i správa a provozování infrastruktury (výnosy) bude trvale v rukou státu/samospráv, které o všem zcela autonomně rozhodují?
 • Proč neprosazujete garanci, že celý systém hospodaření s vodou, musí být nezcizitelný a trvale v rukou státu a samospráv?
 • Proč není nikde např. v důvodové zprávě vysvětlena nezbytná povinnost státu/samospráv, převzít zpět správu vodovodů a kanalizací, ukončit působení soukromých firem v pozicích provozovatelů a povinnost zabránit „tunelu na konci tunelů“? Tedy neodkupovat za peníze z veřejných rozpočtů „ukradené“ vodárny?
 • Proč nikde, stejně jako u předchozího odstavce, není stanoven princip, podle něhož tam, kde nešlo o protiprávní jednání a smlouvy končí, budou další provoz zajišťovat okresní, či krajské vodárny v rukou měst? Hodnota soukromých provozních firem (Veolie, SUEZ, EAG) bez smluvních provozních kontraktů s městy, je na úrovni likvidačního zůstatku aktiv.

Za ČSSD neodpověděl nikdo!

Rok 2021: 8 měsíců před volbami přichází další populistický krok z řad ČSSD. Neschopnost/VŠEHOSCHOPNOST  VEDENÍ  ČSSD se prý vyřeší tím, že jednu figurku vymění za druhou – P. Hamáčka za p. Petříčka.

ČSSD  30 let spolu s ODS dělá v ČR neskutečné lumpárny (jsou v ní i rozumní lidé, bohužel ne ve vedení). Zaprodala se koncerny ve vodárenství, prošla kauzami Gross, OKD… .

Spojila se ANO, aby inkasovala do pokladny své a svých zákulisních vodičů, chce lákat voliče na to, že před volbami vyhodí jednoho a nahradí ho jiným!

Rok 2021: p. Hamáček  řekl, že takový člověk nemá v politice a v ČSSD co dělat  a dnes je Hašek jeho poradce a sedí na ministerstvu vnitra.

Co to znamená?

1) ČSSD nemá do vedení slušné a schopné lidi a proto dosazuje do vedení státu lidi všehoschopné
2) p. Hašek musí na pana Hamáčka něco moc špatného vědět
3) Vedení ČSSD neslouží občanům, spíše slouží všehoschopným oligarchům v pozadí, patrně ne jenom z jejich strany.

 

 

Obranu vody a lidí přes soudy financuji z vlastních zdrojů. Od státu a politiků jsem nikdy nedostal ani korunu.

Transparentní účet
966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme ?

Žádné komentáře

Comments are closed here.

Prosazujeme vyšetření protiprávní instalace koncernů k naší vodě a garanci práva lidí na vodu v ústavě. Petici již podepsalo přes 36.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE