Co má společného správa vody v rukou koncernů a okupace v roce 1968?

Nelíbí se ti, že je správa české vody v rukou cizinců? Tak se odstěhuj.

Toto mi  „poradil“ na FACEBOOKU člověk v komentáři pod příspěvek o mém rozhovoru pro ČR2 v pořadu Jak to vidíte?  Cena vody. Znáte cenu vody? Je možné ji změnit, ze dne 23.2.2016

Jeho obsah je a bude stále aktuální, jen ceny vody vzrostly

Totéž mi nedávno „radil“ generální ředitel koncernu, původně ředitel městské vodárny, který asistoval jejímu protiprávnímu vytunelování, na valné hromadě této městské vodárny! Jmenovat ho nemohu, protože to nemám nahrané a darebáci mají neskutečnou drzost se domáhat práva, což sice kolaborant nemá, ale klidně to bude tvrdit.

Co jsem odpověděl řediteli i panu na FB, to ovšem říct mohu:

Ze země, která je mým domovem, se stěhovat nebudu, i když to zatím vypadá, že
koncerny jsou zde na věčné časy a nikdy jinak. Odstěhovat se budou muset koncerny.

Nelíbí se mi, že:

  1. Mezi lidi a vodu jsou instalovány soukromé penězovody, kterými tečou peníze vybrané od lidí za vodu v miliardových objemech do zahraničí, místo do obnovy vodárenských trubek.
  2. Okresní vodárny byly vytunelovány, s nájezdníky protiprávně kooperujícími/kolaborujícími politiky a vodaři.
  3. Financuji spolu s městy a občany investice koncernům a cizincům, kteří na tom poté vydělávají, přitom v odvětví schází peníze na řešení sucha apod.

Proto neodcházím a místo toho se lumpárně bráním, bojuji za nápravu přes soudy, spustil jsem projekt PRAVDA O VODĚ, založil Nadační fond PRAVDA O VODĚ a organizuji vrácení vody a její správy do rukou měst přes petici VODA JE ŽIVOT, která politiky informuje a rovnou vyzývá k nápravě!

Historie 1969

Z vlastní země odcházeli Češi a řešili tím pocit bezmoci v roce 1969, když přišla internacionální „pomoc“ z Východu. Odcházet museli Češi i tehdy, když jim to doporučila Státní bezpečnost. Česká republika byla poté léta v rukou cizích nájezdníků. Mělo to být na věčné časy a nikdy jinak, ale NEBYLO.

Znáte písničku: Běž domů, Ivane, čeká tě Nataša? Dne 26.2.1990 byla z ČR odsunuta poslední vojska CCCP a věčné časy za 31 roků skončily. Čechoslováci byli opět svobodní, nemuseli odcházet z vlastní země, kde se narodili a která byla jejich domovem.

 

Nenechte si ujít nejlepší ČLÁNKY nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru článků

 

1996 a voda – jde stále o totéž jako v roce 1968

V srpnu 1969 přijela „spřátelená pomoc“ do naší země s tanky. Propaganda ne-propaganda, každý věděl, že jde o útok a anexi.  V roce 1996 začala „spřátelená pomoc naší vodě“.  Koncerny ovšem přišly potichu, nenápadně a bez tanků.

Opět jde o moc a o peníze! To, co se děje kolem vody od roku 1996, je podobné tomu, co se dělo v České republice v letech 1969. Jen přímou vojenskou agresi, vystřídala agrese nepřímá a ekonomická. Stále jde o totéž. Jde o moc, o peníze a vlastně i o svobodu!

Dnes mi odcházet z vlastní země doporučuje ředitel koncernu, který se zaprodal. Anexe je zabalena do public relation, tzn. „keců“ a lží politiků“  v podobě tvrzení, že do městské vodárny vstupuje strategický investor. Zjistíte, že žádní strategičtí investoři do městských vodáren většinou nevstoupili.

Kdo z lidí a politiků ví, že v Olomouci měl koncern již v roce 1997 stejné sídlo, jako bylo sídlo městské vodárny Vodohospodářská společnost Olomouc, tj. 3 roky předtím, než vedení městské vodárny protiprávně vyvedlo ziskovou činnost z VHS na koncern v roce 2000 a to bez vědomí a souhlasu většiny měst a obcí?

Kdo by si toho všiml?

Vše vypadá stejně jako v době, kdy v ČR žádné koncerny nebyly – trubky – voda- fabriky – lidé. Často se společnosti i záměrně stejně jmenují:

  • Severomoravské vodovody a kanalizace, a.s.
  • Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
  • nebo cizí firmy mají záměrně česky znějící název: ČESKÁ VODA, NAŠE VODA …

Koho z lidí a politiků by napadlo, že monopol vody a peněžní toky a hlavně zisky z monopolu vody jsou v rukou cizinců? Vždyť jsou tam i stejní lidé! Stačí se podívat na www.justice.cz na složení orgánů a vedení okresních vodáren v době, kdy byly s cizinci uzavírány vazalské smlouvy.

Máme i zvací dopisy

Politici koncerny pozvali. Poptávali se „strategičtí investoři“, kteří vstoupí do městských vodáren, cíl byl jiný. Politici pracující pro koncerny realizovali tzv. Provozní model/tunel. Což je pravý opak vstupu investora do vodárny.

V řadě regionů byl nastaven systém, kdy veřejný sektor a městské vodárny musí dál financovat to nejdražší – infrastrukturu – a přitom přišel o zisky z vody, jediný vlastní zdroj financí na obnovu trubek v zemi, který ovládl koncern.

Skutečným cíl koncernů bylo dostat se k správě monopolu vody a pak sát co nejvíce peněz od lidí na své účty do zahraničí.  Dle mého názoru jde o novodobý, nyní koncernový, kolonialismus,  v podobě  systému dobývání renty.

Koncerny nám nepřišly pomáhat, přišly na nás a na vodě vydělat 

Mají to vymyšleno geniálně a politici jim jdou na ruku. Inkasují miliardové zisky ročně ve vodném a stočném, bez ohledu na to, že v odvětví schází peníze. Díky tomu musí místo městských vodáren financovat rozvoj vodárenských trubek, města a obce z veřejných rozpočtů.

Lidé tak platí za vodu vlastně 2x. Jednou v ceně vody přímo a podruhé nepřímo z daní a veřejných rozpočtů.

Cena vody je u nás stejná, někdy dokonce dražší než v západní Evropě, ale platy lidí jsou ani ne poloviční a vodárny nemají peníze na obnovu i když se peníze od lidí vyberou.

Do ČR nikdy nenapochodovalo 30 tisíc geniálních vodárenských „frantíků, španěláků nebo japončíků“

Práci pro koncerny odvádí stejní lidé, kteří ji předtím dělali pro státní a později městské vodárny  Vodárnám velí stejní lidé, ve službách koncernů. Původně údajně neschopný management okresních vodáren, je velmi schopný management koncernů. Ne všem vodařům se líbí to, co se zavedlo, ale pokud by protestovali, tak by skončili na dlažbě a ukazuje se, že část z nich byla ochotná se zaprodat a s nájezdníky kolaborovali. Opět je zde podobnost s 1969, že?

Jsem v ČR doma a agresi ustupovat nehodlám

Šlo odsunout vojska „spřátelených“ armád, půjde odsunout i „spřátelené“ koncerny. Je to jen otázka času, kdy lidé pochopí, o co jde.

 Stát, který nemá v rukou vodu a vše zásadní pro její správu není svobodný stát

Voda je pro stát tím, čím je krev pro člověka. Voda je život, ne zboží k dolování zisků.

 

Díky za radu, komentátore i řediteli. Můj názor je – ať se stěhují koncerny! Ve Francii to šlo, půjde to i u nás v České republice! Dělám od roku 2002 proto vše, co je v mých silách. Internacionální „pomoc“ ze západu dopadne stejně jako ta z východu.

Proto jsem spustil projekt PRAVDA O VODĚ a poté založil Nadační fond PRAVDA O VODĚ. Ve veřejném zájmu odhaluji  lidem, politikům a médiím, co se kolem vody a vodáren děje, kdo je za to odpovědný, jak se k tomu staví soudy a jak lze  do správy vody vrátit priority lidí.

 

 

Nenechte si ujít to nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

Prosazujeme: Vrácení priorit lidí do správy vody, odsun koncernů od české vody a  garanci práva lidí na vodu v Ústavě ČR. Obranu vody a lidí financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Podobné články