Zastrašování, napadení, výhružky i pokus o kriminalizaci

"Naháněči koncernů" se pokouší lidi, kteří se pustí do obrany "vody" a vodáren zesměšňovat nebo koupit. Když to nezabere pokouší se je zastrašit žalobami, politickou likvidací na kandidátce apod.. Používají mafiánské praktiky, kriminalizaci odpůrců tunelů, mediální kampaně a také gangsterské praktiky.


Toto je důvod, proč se  to dějeZastrašující zahraniční know-how

Bývalý přední zaměstnanec Veolie zdokumentoval praktiky koncernu Veolia ve Francii a vše zveřejnil v knize. Proběhla snaha si ho koupit, aby kniha nevyšla, namotivovat jako odboráře... Toto neuspělo. Proto na něj Veolia podala hromadu žalob, ale on žaloby vyhrál. Knihu vydal a o jednání koncernů natočil dokument: "Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě." Dokument získal několik ocenění, např. cenu Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze.


Veolia nejen ve Francii


Toto "know-how" je léta používáno také v České republice

PENTA "vysála" ze Severomoravských vodovodů a kanalizací (SmVaKu) a z občanů severní Moravy miliardy a Veolia je "saje" z občanů a vodáren v Praze, H. Králové a ve Zlíně, Olomouci, Kladně... To se děje především díky manipulacím, které prováděli koncernům naklonění "politici" a manipulace  byly úspěšné, protože zastupitelé a lidé neměli informace a lidé z vlastních řad je podvedli.

Firmy, které chtějí vyvádět miliardy z vody do zahraničí,  mají obrovský problém s tím, že léta poskytuji rady a informace obcím a městům. Kazím koncernům plány. I díky mým konzultacím a informacím neuspěli např. v Kroměříží, Přerově, Pardubicích, M.Boleslavi či v Náchodě... Zastupitelé zde pochopili, o co jde, a vodu udrželi ve svých rukách.

Mgr. Eva Mucková

"Díky informacím získaným od pana Novotného se nám v Meziměstí podařilo jako prvnímu městu bývalého okresu Náchod v roce 2005 neschválit vstup „strategického partnera“ Veolie do VaKu Náchod – hlasování bylo naprosto jednoznačné. Všichni zastupitelé byli proti vstupu „strategického partnera“.                                                       Od pana Ing. Novotného jsem měla objektivní a velmi cenné informace týkající se společností, do kterých Veolia vstoupila. Podařilo se nám rozjet aktivity v ostatních městech a obcích, předávat informace od pana Ing. Novotného tam, kde je neměli, takže Veolia na Náchodsku tvrdě narazila a vstup nebyl schválen. Tuto svoji angažovanost v daném problému vidím dnes jako jeden z mých nejvýznamnějších kroků během 12 let na radnici. Věřím, že naše spolupráce bude trvat i nadále."

Mgr. Eva Mucková, starostka Meziměstí, které je akcionářem Vodovodů a kanalizace Náchod, a.s.
Ing. Hana Orgoníková

Jste prvním člověkem, který jednoduše a výstižně popsal, o co jde při privatizacích městských vodáren. Vaši definici tzv. provozního modelu, „Jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů“, budou v budoucnu lidé opakovat stejně jako věty „Zeměkoule je kulatá“ a „A přece se točí“.

Ing. Hana Orgoníková, bývalá poslankyně poslanecké sněmovny a zastupitelka Statutárního města Hradec Králové

Toto vyjádření zástupce PENTY beru jako MEGA-REFERENCI

„CCC punktuje obce proti vstupu strategických investorů. Víme, že obcházejí obce a tvrdí, že strategický investor je chce jen okrást. Prostě kalí vodu”.


Je PENTA strategický investor nebo chce města a lidi obrat?

Naháněči koncernů o mně a o lidech, kteří brání vodu a vodárny proti koncernům, šíří mediální smog. Označují nás za škodiče, prudiče, komunisty, kriminálníky a kdo ví co ještě. Když nás jedovaté sliny neodradí, přijdou se zastrašováním, žalobami a trestním oznámením.

Proč? Protože, když koncern napíše v novinách, že na konzultanta obcí či starostu velkého města podal žalobu nebo trestní oznámení, tak se starostové, zastupitelé i lidé bojí na cokoliv zeptat.


Francouzské know-how v českém provedení

2004


shadow-ornament

Vyhrůžky žalobou hejtmanovi Mišákovi

Veolia zveřejnila, že podá žalobu na starostu Otrokovic, dnes hejtmana Zlínského kraje, p. Mišáka. Údajně hrubě zkreslil to, že Vak Zlín přijde o dotace, kvůli pochybným smlouvám s koncernem. Realita je, že vše, co pan Mišák řekl, bylo a je pravdou. Vak Zlín přišel o možnost čerpat dotace z EU právě kvůli smlouvám s Veolií a cenu vody má Zlín nejdražší v kraji.

Souhlasím s paní Kučerovou, došlo k hrubému zkreslení faktů lidem, zastupitelům a novinářům. Nikdo při schvalování smluv s Veolií neřekl, že poté, co budou smlouvy s Veolií uzavřeny, budou občané Zlínska posílat do Francie každý rok 70-90 mil. Kč, cena vody bude léta nejdražší ze všech vodáren ve Zlínském kraji a Vak Zlín a celý region přijde o možnost čerpat dotace z EU. Při rozhodování byli zastupitelé podvedeni a zásadní informace jim byly zamlčeny.

shadow-ornament

Francouzko - Slovenské know-how v českém provedení

březen 2005


shadow-ornament
Ing. Radek Novotný Ing. Radek Novotný, autor projektu PRAVDA O VODĚ

"Privatizace vody je zajímavá pro pár "politiků" v den, kdy kasírují cash za předání monopolu vody koncernu. Dalších 20-30 let, je zajímavá jen pro koncerny, ty inkasují 1000 krát více než investovaly a obce nemají na nic reálný vliv.

Trestní oznámení v roce 2005 na něco, co se mělo údajně stát v roce 2003

"Advokáti" Veolie se mne pokusili zastrašit, zaměstnat a znedůvěryhodnit! J. Dáňa podal v roce 2005 trestní oznámení, ve kterém lživě uvedl, že jsem se s ním setkal a nabídl mu v roce 2003 ovlivnění práce a výstupu Komise tak, aby to vyhovovalo Veolii. S Dáňou jsem se nikdy nesetkal a rozhodně jsem nikomu nic podobného nenabízel.

Naopak. Komisi jsem předložil rozbor nekalých praktik koncernů, kterými protiprávně ovládají okresní vodárny a do komise jsme s kolegou vstoupili s podmínkou, že nebudeme mít žádné pravomoc. Tato naše podmínka byla součástí interních pravidel Komise.

Pokus  mne kriminalizovat skončil pro koncern fiaskem

Státní zástupce, dozorující činnost policisty, obvinění po 19 dnech zrušil jako protiprávní a nezákonné. Totéž se opakovalo při druhém pokusu. Nikdy jsem nebyl u soudu, natož abych byl za cokoliv souzen.

Co bylo cílem tohoto útoku?

Cílem bylo také vytvořit špinící kampaň. V hanopisech zasílaných zastupitelům odkazují koncerno-milové na články, kde je zmínka o mém obvinění. Samozřejmě neinformují o tom, že tato špinící kampaň skončila pro její iniciátory fiaskem.

Policista mi předal "obvinění" v 17:00 a již v 19:00 byla tato informace odvysílaná v hlavních zprávách ČT. O tom, že "obvinění" bylo za 19 dnů zrušeno, již policie ani "právníci" televizi a občany neinformovali.

Skutečná korupce a soudy

Hlavním cílem bylo zastrašit všechny odpůrce tunelů vodáren. 1.6.05 mi bylo sděleno obvinění a 9.6.05 se měla konat valná hromada vodárny, kde se  jednalo o dopadech vazalských smluv mezi Veolií a Vodárnou Kladno a dne 22.6.05  valná hromada o nové smlouvě mezi Veolií a Vak H. Králové.

Mé argumenty mohly věci v Kladně napravit a v případě Hradce zastavit, ale starostové se báli na cokoliv ptát, protože  koncerno-milové ve vedení vodáren, kooperující s koncernem, rozdávali akcionářům novinové výstřižky informující o mém "obvinění". Z vodárny Kladno se přitom „ztratilo“ 270 mil. Kč a oba regiony přišly o stamilióny z dotací EU. Lidé platí drahou vodu a do Francie již poslali téměř miliardu Kč. Tak to má být 30 let.

 Tunel v Kladnu běží dál. Toto je důsledek pro lidi.

shadow-ornament

Státní zástupce komentoval "kroky" policisty a organizované skupiny v červnu 2005 takto:

  • Je pozoruhodné, že Mgr. Pergl a Mgr. Dáňa byli vyslechnuti již v den podání oznámení a ve výpovědích jsou rozpory.
  • Nebyla položena logická otázka "proč je trestní oznámení podáváno po dvou letech".
  • Není nesnadné vysledovat snahu koncernů o to poškodit konkurenční společnost.
  • Nelze neodhlédnout od horlivosti až nestandardnosti postupu policejního orgánu.
A vvottom to je

"Právníci" Veolie na otázku, proč podali trestní oznámení až po dvou letech poté co se údajné jednání stalo. Řekli, že se báli! Prý dva roky zvažovali, zda se vůbec na policii obracet, protože měli strach. Ale když nátlakové akce (mé informování obcí a politiků) pokračovaly, tak už nebyla jiná cesta.

Taktika "zloděj křičí - okradli mne" funguje, ale jen na chvíli.

Státní zástupce komentoval "kroky" policisty a organizované skupiny v lednu 2006 takto:

  • p. Novotný popsal Komisi postup koncernů a dalších subjektů, kteří instalují soukromé penězovody mezi vodárny a občany
  • Uvedl, že se s Dáňou ani Perglem nikdy nesetkal. Pokud to tvrdí, tak lžou.
  • Popsal, kdo inicioval jeho jedinou schůzku s Pentou, na kterou byl pozván s tím, že ta může být možný konkurent fr. koncernů. Komisi o této schůzce informoval a díky tomu bylo rozhodnuto pozvat na Komisi všechny případně investory, což je v zápise z jednání komise dohledatelné.
  • V roce 2003 byl fyzicky napaden a bylo vyhrožováno jemu i jeho rodině, dalším ublížením, pokud se z Komise nestáhne, což byl důvod, proč rezignoval na členství v Komisi. Doložil šetření policie z roku 2003, i rezignaci na členství v Komisi.
  • Usnesení policejního komisaře ze dne 8.11.2005 o zahájení trestního stíhání je nezákonné a stížnosti proti usnesení policie jsou zcela důvodné.

pozn. Vazby mezi Veolií a PENTOU ukázala kauza Gorila na Slovensku.

Následné pokusy o vytunelování Vak Pardubice, Náchod, M. Boleslav, Přerov, Kroměříž, Slovácko již naháněčům koncernu nevyšly. Jejich hanopisy sloužily jako doporučení, že stojí za to poslouchat, co říkám.

Čím dál více lidí chápe, co jsou koncerny zač a co se starosty dělají, když se derou k monopolu vody.


Francouzské know-how v českém provedení

květen 2005


shadow-ornament

Trestní oznámení na R.Novotného, autora projektu PRAVDA O VODĚ

Velký zastánce předání vody koncernům Oldřich VlasákVedení Vaku H. Králové, pod kontrolou města H. Králové, manipulovalo s akcionáři, institucemi i občany, ohledně důsledků i způsobu vyvedení obchodu s vodou na Veolii z Vaku H. Králové. Vadilo jim, že informuji o tom, co dělají a jaké negativní dopady to bude mít na cenu vody, investice do trubek a dotace z EU. Mé informace mohly vést k tomu, že koncern se k ziskům z vody nedostane, obdobně jako v Náchodě, Přerově nebo Kroměříži. Pokusili se mne zastrašit trestním oznámením. Policie ho odložila jako bezdůvodné. Realita ukázala, že jsem o vodě v H. KRÁLOVÉ říkal PRAVDU. Vak H. Králové i region je bez dotací a lidé platí o mnohem dražší  cenu vody v okolí a než "Veoliameni" slibovali, viz skutečný vývoj ceny vody v H.Králové.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Pan Vlasák je bývalý člen představenstva Vaku H.Králové. Dnes ředitel sdružení SOVAK, jehož představenstvo dlouhodobě ovládají koncerny.

shadow-ornament

Předsedou představenstva SOVAKU je p. Barák, bývalý člen představenstva Veolie, dnes předseda představenstva - světe div se - Vaku H. Králové! Tento člověk přitom asistoval u procesu vyvedení zisku z vody na Veolii v Kladně a Mělníku.


Francouzské know-how v českém provedení

červen 2005


shadow-ornament

Žaloba na poslankyni Orgoníkovou do vedení města Hradec Králové

Patrně má rád koncern Veolia.Město Hradec Králové, kooperující s Veolií, podalo žalobu na poslankyni Orgoníkovou za to, že bránila vodu a Vak H. Králové proti "vykuchání". Poslankyně Hana Orgoníková, informovala veřejnost a zastupitele o negativních dopadech toho, co "Hadi na radnici a v oblecích" s vodou připravují.

Soud žalobu města zamítl a naopak konstatoval, že to, co paní Orgoníková dělá a říká, je její zákonné právo. ODS na radnici H. Králové ani s touto snahou o zastrašení obránců vodárny neuspěla.

Uložit

Uložit

shadow-ornament

Francouzské know-how v českém provedení

květen 2013


shadow-ornament

Vyhrůžka žalobou předsedovi dozorčí rady Vaku Zlín Rafajovi

Adámek dává Březíkoví vyšší odměnu než bere on sámMěsto Zlín odvolalo předsedu dozorčí rady z Vaku Zlín, který začal šetřit zavedení tunelu do Vaku Zlín a zjistil, že představenstvo podvedlo akcionáře, že rozhodování zastupitelů o smlouvách s Veolií probíhalo na základě lživých a nepravdivých informací. Vedením města Zlín byl okamžitě z Vaku Zlín vyhozen a opět padaly vyhrůžky žalobou, pokud bude o tom co se ve Vaku Zlín děje informovat.

Uložit

Uložit

Město Zlín přitom v roce 2002 nechalo do představenstva Vaku Zlín navolit lidi Veolie, kteří připravili smlouvy, kterými byly v roce 2004 vyvedeny zisky z vody na 30 let právě na koncern Veolia. O porušování zákona a zákazu konkurence nebylo pochyb, ale vedení města Zlín toto přikrylo mlčením a prosazovalo zájmy koncernu na úkor občanů a měst.

Uložit

Uložit

Uložit

shadow-ornament

Francouzské know-how v českém provedení

duben 2015


shadow-ornament

Výhrůžky trestním oznámením R. Novotnému, bývalé zastupitelce města Zlín, p. Štauderové a starostovi Želechovic p. Špendlíkovi

Svatopluk BřezíkVedení Vaku Zlín, v čele s p. Březíkem, které udržuje tok peněz lidí do ciziny, přestože má díky mně v rukou rozsudky, které umožňují ukončit tunel Vaku Zlín. Pokusilo se mne a další lidi, kteří brání vodu a Vak Zlín zastrašit a snažilo se nám zabránit informovat lidi a zastupitele vyhrožováním podání trestního oznámení.

Advokátku Hejdovou jsem vyzval, ať se seznámí s fakty a pak ať činí, co musí a trestní oznámení na skutečné pachatele podá a paní advokátka  rezignovala na zastupování Vaku Zlín. Pan Březík odmítl zástupcům obcí sdělit, kolik tato jeho ZASTRAŠOVACÍ akce Vak Zlín stála a jak dopadla.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

shadow-ornament

Výzva


shadow-ornament

Vyzývám všechny, kdo tvrdí, že děláme něco nezákonného. Podali jste žaloby, trestní oznámení– OK – tak místo „rozesílání" hanopisů:

Předložte rozsudky soudů!

Můj názor na Vás a na koncerny u české vody to nezmění:

Voda je život a náš život, ani život našich dětí, do vašich rukou rozhodně nepatří. 

Reference


Koncerny si vždy najdou "koncerno-mily", kteří budou psát a šířit hanopisy a informační smog


shadow-ornament

Hanopisy

anonym rozdávaný zastupitelům před valnou hromadou vodárny, kt. byla vytunelována

Autorky článku jsem vyzval, ať zveřejní výsledek "trestního stíhání". Tvrdí, že jsem korupčník, pak musí existovat rozhodnutí soudu. Nezveřejnily nic, protože žádný neexistuje a ony to ví. Pokusil jsem se vložit komentář k článku - komentář nezveřejnily. Požádal jsem o možnost na článek reagovat. Ani to neumožnily.

Nemá smysl ztrácet čas, proto podobné články řeším odkazem na tuto stránku a jejich "haterské" výpady neřeším.

shadow-ornament

Informační smog

Lichtenberk nebo Trautenberk?
Lichtenberk nebo Trautenberk?

Trautenberkovi jsem vložil komentář do blogu, protože na idnes.cz. Na rozdíl od Krajských listů tomu nemohl zabránit.


Hateři toto nezveřejní, ale PRAVDA O VODĚ ano


Názory soudců Hateři nezveřejní, ale PRAVDA O VODĚ ano

Závěry soudců o Vaku Zlín, které mé názory více než potvrzují, by nikdy neexistovaly, kdybych nepodal žaloby a 15 let nedělal to, co dělám. Sbírám důkazy a bráním vodu i lidi proti nemravným tunelům. Názory soudů ani rozdíly v ziscích z vody by  nikdy nebyly zveřejněny, protože "Hadi v oblecích a na radnicích" nic z toho lidem říct nechtějí.

Názor soudce je jednoznačný.
Názor soudce je jednoznačný.

Vyhrožování a pokusy zastrašit či zdiskreditovat lidi provází daleko horší praktiky

arrow
Můj příběhAmerický akční film přímo v ČR!

NEODCHÁZEJTE S PRÁZDNOU

Stáhněte si zdarma analýzu, kterou jsem zpracoval spolu s Transparency international ČR

Kam odtékají zisky?

ti-analyza_847x1236

 

privacy Nemám rád SPAM, svůj e-mail můžete vždy odhlásit