cena vody u městské vodárny

Slepičí polévka: Z kapek se skládá moře

Mnoho lidí mi píše podobné komentáře:

  • politici vše rozkradli, že nic nelze udělat, protože už je to pryč,
  • může za, to Havel, Klaus, ODS, ČSSD….
  • nic nám v naší zemi nepatří
  • to ví každý, do cizích rukou voda nepatří. … jejich příšerná privatizace … díky vládním zlodějům.
  • za 26 let stihly naše politické elity rozprodat nejen vodu ale celou naši zem.
  • jste blázen- vrátit vodu z rukou koncernů zpět do našich rukou není možné.

Můj názor je tento.

Každá z nás je kapka v moři. Nemůžeme ovlivnit, co udělají jiné kapky, ale můžeme ovlivnit co uděláme my. Není žádné oni, ale my. Vše, co se děje v této zemi se děje a ovlivňujeme my – jednotlivé kapky. Sedíme u piva, nekonečných seriálů a počítačů. Ztrácíme schopnost rozeznat co je podstatné a co je informační smog. Necháme se manipulovat a přes existenci internetu a Googlu nemáme pro život podstatné informace v hlavě srovnané. Jsme pohodlní, složenky co přijdou zaplatíme a nevíme, komu ani kde naše peníze končí. Volíme ty, co nás zastupují, dáme jim opratě k našim životům, ale nezajímáme se, co s našimi životy dělají.

cena vody u městské vodárny

Zapomněli jsem, že politici se bojí jen veřejného mínění a voleb. Zapomněli jsme, že ten člověk vedle nás žije vlastně stejný život se stejnými radostmi a starostmi jako my. Zapomněli jsme jaká je to síla, když děláme věci společně, když společně mluvíme, smějeme se, vymýšlíme hovadiny a žijeme s emocemi. Místo toho čumíme do mobilů i když sedíme s partnerem na kávě. Náš život jede na autopilota, kdy mnohdy nevíme, co je za den a proč se těšíme na sobotu či neděli.V hlavě nám kmitají milióny myšlenek a my to neumíme vypnout. Pomalu ani nevíme, jak voní květina, pot ženy, jak zní smích, zpěv, jaké to je mít emoce, slzy v očích.

Připadám vám jako blázen? OK, tak se na 3 minuty zastavte a přečtěte si to ještě jednou a poté na zbytek času zavřete oči a jen ho nechte v sobě protékat …

Došel jsem k poznání, že pro nápravu čehokoliv o co stojíme, je třeba udělat jediné, začít tomu věnovat upřímnou pozornost. Platí to pro vše, co má pro nás smysl: žena, děti, zdraví, čas, vztahy, práce, sport i voda ….

Vypnout autopilota, TV a program spojený s vlastní leností – to jde. Místo toho pozornost, čas i přemýšlení věnovat tomu, jak to udělat půjde, co mohu udělat nyní a co skutečně dělám. Pak udělat první krok a pak další a další.

Že to není lehké?

A už vás něco, co bylo lehké, dovedlo ke spokojenosti nebo k výsledku? Myslíte si, že Lendl, Jágr nebo Krpálek dosáhli toho, co dosáhli a bylo to lehké?

Nějakou dobu už žiju tak, že se zastavím a procítím co je pro mne důležité a zda tomu opravdu pozornost věnuji.  Dosta často zjišťuji, že ne a něco upravím – přidám další kapku – a lepší se to 🙂

Naučil jsem se díky tomu mít rád lidi. Vidí jich kolem sebe čím dál více a cítím i vidím, že žijí vlastně totéž co já. Vlastně všichni jsme stejní, máme stejné přání, sny a cíle. Jen jsme zapomněli, že společně jsme daleko silnější a vše jde snáz.

Proč toto píšu na blogu k vodě?

Voda se mne týká, potřebuji ji k životu a je to o tom, jestli ji věnuji pozornost, čas i nějakou práci a přemýšlení. Záleží, jestli nyní udělám, co mohu a pak udělám další krok a další a nehledím na ty, kteří tvrdí, že něco nejde.

Z kapek se skládá moře.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí.

Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli.

15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků.

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>.

Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. „provozní model“ – Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod … Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí.

Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>>

Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >>

Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Jsem makroekonom a vodárenský expert na praktiky zahraničních firem a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny přišly na nás a na vodě vydělat, ne řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti mezi politiky a nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. 15 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním přes tzv. "provozní model" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu zde dnes města čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými lidmi nejde manipulovat, proto lidem informace poskytujiwww.PRAVDAOVODE.cz>>. Najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300> Každý, se k ní může přidat:STOP ZDRAŽIVÁNÍ >> Staňte se fanouškem a sdílejte informace o VODĚ Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje