Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě?

Děsivé jednání a kolaborace politiků ve prospěch koncernů nejen ve Francii

Před 20 lety začala v ČR “privatizace” zisků našich vodáren. V mnoha regionech je hospodaření s vodou v rukou nadnárodních korporací protiprávně, obdobně jako ve Francii.

Dokument Jak korporace vydělávají na voděvypráví o korupci největších vodárenských společností světa, kolaboraci místních politiků a úspěšném odporu lidí, kteří si toto nenechali líbit.

Dokument na konkrétních příkladech ukazuje a vysvětluje, jak fungují ”tiskárny na peníze” koncernů dokonce i v zemích jako Francii a Německo.

Dokument odhaluje "politickou rakovinu" systému, zaměstnávání politiků koncerny a prorůstání soukromých zájmů do různých "nezávislých" institucí a sdružení či nadací.

Všichni politici v Parlamentu ČR a členové Vlády ČR od nás tento dokument obdrželi

Předali jsme jim ho v rámci CHARTY VODA 300 spolu s materiály dokládajícími, že v ČR se s vodou a penězi, které vodné a stočné generuje, dějí podobné věci jako ve Francii či v Německu.

Dokument jsme koupili 300 vrcholným politikům v senátu, poslanecké sněmovně a Vládě ČR, protože rozhodují o tom, jak a pro koho je systém hospodaření s vodou v ČR nastaven pro všech cca 10 mil. občanů.

Koncern SUEZ

Koncern Veolia

Voda, infrastruktura a hospodaření s vodou patří do rukou měst/státu a ne koncernů!

Prioritou hospodaření s vodou musí být přístup lidí k pitné vodě, ochrana životního prostředí, obnova infrastruktury a rozumná cena vody a ne miliardy v cizině na účtech soukromých firem. Nadační fond PRAVDA O VODĚ činí kroky k nápravě a lidé, kteří chápou důležitost vody se mohou řidat a dané kroky podpořit.

Podepište petici požadující garantovat právo lidí na vodu!

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

3441 občanů