Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě?

Protiprávní a nemravné jednání politiků ve prospěch koncernů ve Francii a dalších zemích

Před 20 lety začala v ČR “privatizace” zisků našich vodáren. V mnoha regionech je hospodaření s vodou v rukou nadnárodních korporací protiprávně, obdobně jako ve Francii.

Dokument Jak korporace vydělávají na voděvypráví o korupci největších vodárenských společností světa, kolaboraci místních politiků a úspěšném odporu lidí, kteří si toto nenechali líbit.

Dokument na konkrétních příkladech ukazuje a vysvětluje, jak fungují ”tiskárny na peníze” koncernů dokonce i v zemích jako Francii a Německo.

Dokument odhaluje "politickou rakovinu" systému a prorůstání soukromých zájmů do různých "nezávislých" institucí a sdružení či nadací.

Všichni politici v Parlamentu ČR a členové Vlády ČR od nás tento dokument obdrželi

Předali jsme jim ho v rámci CHARTY VODA 300 spolu s materiály dokládajícími, že v ČR se s vodou a penězi, které vodné a stočné generuje, dějí podobné věci jako ve Francii či v Německu.

Dokument jsme koupili 300 vrcholným politikům v senátu, poslanecké sněmovně a Vládě ČR, protože rozhodují o tom, jak a pro koho je systém hospodaření s vodou v ČR nastaven pro všech cca 10 mil. občanů.

Koncern SUEZ

Koncern Veolia

Voda, infrastruktura a hospodaření s vodou patří do rukou měst/státu a ne koncernů!

Prioritou hospodaření s vodou rozumná cena vody a čistá voda a ne miliardy v cizině na účtech soukromých firem. Nadační fond PRAVDA O VODĚ proto činí kroky k nápravě a lidé, kteří chápou důležitost vody, se mohou přidat a naše kroky podpořit.

Souhlasíte? Tak se přidejte!

Petice VODA JE ŽIVOTPožadujeme vrátit vodu zpět do rukou měst/státu

Petici již podepsalo

12686 občanů

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

DÁVÁ VÁM NÁŠ BOJ ZA VODU SMYSL?!

Jana Lorencová investigativní novinářka, která rozkryla kauzy LTO a OKD

Práce, kterou odvádíte pro nás všechny je nesmírně záslužná a já se jen obávám, že zdaleka ne všichni si uvědomujeme, jak moc je důležitá pro každého, doslova každého z nás, jak je důležitá každá kapka vody a také to, že jste pro její záchranu, proto, aby byla v rukou nás, kterým prýští pod nohama, abychom my mohli rozhodovat prostřednictvím měst a obcí o tom, zda ještě v příštích letech nějakou budeme mít udělal všechno, co je ve Vašich silách.

Doufám, že Váše práce nebude oceněna až v daleké budoucnosti. Věřím, že přibudou lidé, kteří pochopí, jak moc pro nás všechny děláte.

 

Dává vám smysl to co děláme? Právní obrana vodáren, poskytování srovnání často utajovaných a nedostupných dat a pomoc rozumným politikům při obraně vodáren a kroky k vrácení správy vody do rukou měst?

PODPOŘTE NÁS

Převodem na transparentní účet u ČSOB:

966665/0300

nebo

 

Každá částka pomáhá 🙂