hluchý slepý a platící - pravdaovode.cz

Tak to hlava nebere … hluchý a slepý nebo koupený?

Existuje jasný důkaz o tom, co si o Veolii a „spolupráci“ s koncerny myslí v Paříži! Argumenty zástupců města Paříž jsou jasné a logické. Město převzalo vodu zpět do svých rukou.

Výhody, které má pro občany a města fakt, že správa monopol vody je veřejnou službou a místo zisku se prioritně investuje nebo řeší ochrana vodních zdrojů, jsou neoddiskutovatelné. Jednání politiků ve Francii a zejména jejich argumenty – proč takto jednají – potvrzují to, co léta říkám, dokládám a publikuji.

Jak jednají někteří politici u nás?

Chápete motivaci a jednání zástupců různých statutárních a dalších měst a vedení městských vodáren, které politici z velkých měst do vodáren dosazují v ČR? Pro koho pracují politici měst a vedení městských vodáren tam, kde je voda a obchod s ní v rukou zahraničních koncernů?

Tito lidé udržují přesně to, co v Paříži a v dalších městech politici zrušili, protože to je pro města, obce a občany nevýhodné.

Pozor! Oni to udržují, přestože soudy již v jedné kauze, která rozkrývá, jak pokoutně a protiprávně se voda do rukou koncernu dostala, rozhodly, že jde o protiprávní stav a vše by bylo možné okamžitě zrušit.

Zde máte konkrétní příklad: POLITICI BRÁNÍ UKONČENÍ TUNELU

Nedávno byl primátora Statutárního města Zlín veřejně vyzván, aby začal jednat v zájmu lidí. Seděl na valné hromadě okresní vodárny Zlín a poslouchal, jak vedení vodárny, které dosadil, odmítá na cokoliv  zástupcům obcím odpovídat a prohlásilo, že pro převzetí vodárny zpět do rukou měst a obcí nyní vůbec nic nedělá.

Reakce primátora na apel?

Pan Adámek na valné hromadě seděl, ani nepípl, neměl jediný dotaz, jedinou připomínku, nic nechtěl vědět, neprotestoval, ale svým lidem ve vedení Vaku Zlín prohlasoval 4,7 mil.Kč/ročně odměn za to, že zisky z vody od občanů Zlínského regionu dál potečou na účty fr.koncernu Veolia.

Apel na něj, který vznesla bývalá zastupitelka Statutárního města Zlín, vyvolal jediné. Sklopil hlavu a tvářil se, že se ho celá věc netýká. 

Kdo zajistil, že jsou dnes rozsudky, které umožňují tunelování ukončit?

Menší akcionáři vodárny, kteří se spojili a obrátili se na soudy s tím, že to co se připravuje a následně to, co se schválilo, je tunel. Pozor, nebyl jsem to jen já, se mnou do toho šli i rozumní politici v regionu, jejichž ekonomický horizont myšlení je delší než délka jejich volebního období. Věděli stejně jako já, že pokud se proti tunelování vodárny postaví, tak proti nim bude stát obrovská politická mašinérie ovládající PR. Věděli, že riskují politickou kariéru, nelibost mocných oligarchů a přesto šli do obrany vodárny a lidí.

Jediné, co jsme nečekali je, že noví politici, kteří přišli až po těch kteří vodárnu vytunelovali a kteří prohlašovali, že je třeba vodu dostat zpět do rukou měst a obcí, začnou během půl roku ve funkcích pracovat v zájmu koncernu také. 

Původně říkali toto:

Adámek poté Satánek?

Poté udržují v chodu toto:

 zlin-zisky-04-15-srovnani

About The Author

Radek Novotný

VODA JE ŽIVOT A MŮJ ŽIVOT, ANI ŽIVOT MÝCH DĚTÍ, PROTO DO RUKOU KONCERNŮ ROZHODNĚ NEPATŘÍ! Tím co dělám a jak žiji, jsem se naučil nebát se říct svůj názor, stát si za ním a tím bránit pokračování systému nastaveném v neprospěch lidí. Jsem ekonom a expert na praktiky koncernů a Hadů na radnicích. Vysvětluji a dokládám, že koncerny pro prodej české vody nepotřebujeme, přišly na vodě vydělat, ne nám pomáhat a řešit naše problémy. Problém nejsou koncerny, ale kolaboranti, nedostatek informací a manipulace se zastupiteli. Bez nich koncerny monopol vod nikdy neovládnou a nevyinkasují z vody ani korunu. 17 let dokládám, že v ČR poteče z kohoutků čistá voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. VODA patří do rukou měst či státu ne překupníků. Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ >>  a spoluzakladatele NADAČNÍHO FONDU PRAVDA O VODĚ. Pomohl ubránit řadu vodáren před vytunelováním a tzv. "provozním modelem" - Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu dnes městské vodárny čerpají dotace z EU na investice, hospodaření s vodou mají zcela v rukou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne peníze od lidí na účtech majitelů korporací v zahraničí. Informovanými nejde manipulovat, proto vznikl datový portál www.PRAVDAOVODE.cz >> a YOU TUBE KANÁL PRAVDA O VODĚ>> Kde jsou informace, které jinde nejsou a darebáci je tají. Mají je max. soudci. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-knihy PRAVDA O VODĚ: FAKTA?>> Spolu s lidmi jsem požádal 300 vrcholných politiků o nápravu systému s vodou v ČR: INICIATIVA VODA 300>  a spolu s cca  14.000 občany požaduji  po politicích v Parlamentu ČR nápravu a každý, se k nám může přidat:  VODA JE ŽIVOT - POŽADUJEME JI SPRÁVOVAT JAKO VEŘEJNOU SLUŽBU A NE KŠEFT Staňte se fanouškem a sdílejte to, co vás o vodě zaujme Facebook VODA LIDEM>>

Napište komentář

* Povinné údaje