Poděkování za podporu v roce 2017 a co chystám v rámci Pravdy o vodě v roce 2018

Poděkování za podporu cíle Pravdy o Vodě (PoV) v roce 2017

Radek NovotnýZdravím Kapky. Děkuji všem, kteří čtete mé články, přemýšlíte a dumáte nad rozsudky, postupy policie, nad jednáním politiků a nad daty z vodáren. Poděkovat chci také všem 23 lidem, kteří se rozhodli mi s PoV pomoct i finančně. Některé z vás vůbec neznám. O některých vím jen to, že léta sledujete pravduovode.cz, je mezi vámi např. básník a původem vodař. Jiní jste fanoušky Vody na facebooku VODA LIDEM a s některými z vás se znám osobně, např. z Aikida nebo Mužských kruhů. K nápravě je třeba jednat ve světě virtuálním a také ve světě reálném. V obou stojí má práce při obraně vody jedinou měnu, kterou nelze získat zpět a to je čas a v tom reálném světě navíc ještě peníze a vy to chápete.

Děkuji všem, kteří informace šíříte, sdílíte a přeposíláte e-maly, i vám, kteří jste přispěli finančně, bez ohledu na to, jakou částkou. Nedávno se mi jeden člověk omlouval, že poslal „jen“ 50 Kč, že si více nemůže dovolit. Je to pro mne stejně hodnotná pomoc jako u vyšších částek a rozhodně je to nejhodnotnější padesátikoruna, kterou jsem kdy dostal. Věřím, že rozumíte, co tím chci říct.

Děkuji každé Kapce, která postupně se mnou tvoří moře, které politici již nyní jen stěží ignorují. Věřím, že dál nás již ignorovat raději nebudou a to povede k nápravě.

 

Mám pro vás i úvahu o Přání

Začnu otázkou. Jaké je Vaše skutečné Přání? Napadne vás auto, dům, splatit hypotéku … ale to není Přání, to je Potřeba. Zamyslete se nad Přáním. Proč? Protože naše životy buď jedou na autopilota a řídí se tak nějak samy a Přání si splníme „AŽPAKnebo život bereme do vlastních rukou, protože si Přání chceme plnit.  

Nedávno jsem si v letadle všiml, že 80% dospělých hledělo na střílečky nebo na pohádky. Číňani na čínské, Indové na indické, Rusi na americké (ruské v nabídce nebyly). Zbylých 20% lidí popíjelo jedno vínko za druhým. Proklikal jsem všechny střílečky a … bylo to totéž. Pohádky, kde si hrdina se vším a všemi darebáky poradí jen s nějakým tím šrámem na nose a přitom ještě k lásce přišel. Cítíme u toho emoce, napětí a nakonec radost a chvíli štěstí. Protože vlastně všichni toužíme zažít v reálném  životě totéž, být silní, porazit zlo, mít lásku, pomoct spravedlnosti a zažít, že darebáci tahají za kratší provaz, i když jsme neměli mít šanci.

Co děláme v reálném světě? Mnozí jsem přepnuli na Autopilota! Necítíme nic a nic neděláme. 🙁  Dali jsme své životy do rukou politiků, ať vše řeší. A co ti s našimi životy a životy našich rodin dělají? Rozdávají je finančním skupinám a koncernům. Díky Naší naivitě, lenosti a neznalosti. Autopilota nevypneme, i když víc než jen tušíme, že dělají lumpárny, které jdou na úkor nás a našich Přání. Česká republika se proto za 30 let stala kolonií. Umíte si vysvětlit, proč ho nevypneme? Změní se něco, když dál pojede vše na Autopilota? Ne!

Jedno za těch 17 let, co se věnuji obraně vody vím. Je to Metrix (dobrá střílečka nebo dobrý návod). Když Autopilota vypne pár lidí, tak to Metrix „ustojí“, ale když ho začne vypínat více lidí, tak se Metrix hroutí. Čím více lidí se odpojuje = věnuje vodě pozornost,požaduje nápravu a pomáhá mi přes soudy bránit vodu a vodárny, na zastupitelstvech se ptá a požaduje z očí do očí po anti-politikcích vysvětlení, proč z našich studní mají českou vodu prodávat Trautenberkové, tím více se Metrix hroutí. Anti-politici se zaplétají se do svých lží a napovrch vyplouvá jejich kolaborace.  Mají strach. Odmítají odpovídat i médiím a schovávají se za tiskové mluvčí, PR agentury a nejdou do hospody, aby nedostali pár facek.

Co to přináší? 

 • Lidé již ví, že kolabornati a strany ze kterých vzešli – jsou Nevolitlení.
 • Mezi anti-politiky roste panika a finanční skupiny ztrácí glanc tvořený PR agenturou. Image údajných „strategických investorů“ se hroutí na základě důkazů a rozsudků.
 • Informovaní a odpojení lidé jsou Svobodní. Platí to pro systém Autopilota, stejně jako dříve pro církve a – ismy (feudalismy, socialismy a komunismy).
 • Anti-politici dělají chyby a soudy je již začínají odhalovat a definovat jako protiprávní, nemravné a hanebné.
 • Proto přichází snaha nás na Autopilota zpět napojit. Korupcí = nabídka na odkup www.pravdaovode.cz za 49 miliónů = tady máš  a napoj se. Strachem = připoj se jinak zaplatíme těm, kdo provedou – fyzický útok, žhářství, křivé obvinění či soudní útoky. Svůj strach a se snaží hodit na nás.
 • Politik se bojí jen voleb a veřejného mínění. Lidé, požadující vysvětlení a nápravu jsou pro ně pohromu. Nelze uzavírat koloniální smlouvy a sát z lidí peníze, když lidí ví, o co jde. S informovanými nelze manipulovat.

co je pravda - media

Jedno Přání v souvislosti s tím a s Vodou mne napadá hned …

Čtu knížku. V ní autor chce, abych si představil, co chci a udělám, když mám neomezené množství peněz. Opakovaně jsem toto přeskočil. Důvod? Je to blbost, to nenastane. Několik dnů poté se mne na totéž obdobně zeptal kamarád a potřetí tutéž větu řekl někdo v rádiu. Tak jsem se k tomu vrátil a … byl jsem v pytli.

Neomezené možnosti a množství peněz?

Jako asi každého, mne v první chvíli napadaly věci. Napsal jsem si jejich seznam. Po dvou dnech jsem se k němu vrátil a začal škrtat, protože šlo vlastně jen o krásnější možná novější věci = Potřeby, které mám nebo třeba i nemám, ale vlastně je nepotřebuji, protože žiju pěkný život i bez nich.

Toto bylo pro mne hodně zajímavé uvědomění.

Vím léta, že vše začíná myšlenkou. Tím myslím to, že až když jsem si něco uměl představit, tak pak to vzniklo.

 • Vítězství v tenise nad člověkem, který mne do té doby drtil.
 • Ta holka se mnou šla na rande a dostal jsem i pusu.
 • Mám dům a u něho již z dětství vysněnou smečku psů.
 • Mám dobrou rodinu a děti, kterých si vážím, když se z nich stávají dospělí lidé.
 • Mám vedle sebe léta Ženu, kterou miluji a již 30 let spolu stárneme.
 • To, co dělám smysl má pro mne i pro lidi a možná i pro vesmír.
 • Koupím si koloběžku, i když jsem dospělý 🙂

Takže OK, co chci a udělám, když mám neomezené možnosti a množství peněz?  To fakt není špatná otázka!

penizeNapadlo, že koupím koncerny – Veolii, Suez, Aqualii a Energie Bohemii

Udělám z nich veřejně prospěšné společnosti s podílem státu, s předmětem činnosti zajištění čisté vody, obnovy infrastruktury a zajištění dostatečných vodních zdrojů.  Tím jednou akcí zlikviduji kšeftaření s vodou i kolaboraci politiků. Paráda. 🙂

Po dlouhém přemýšlení byl pro mne závěr potěšující. Dělal bych dál to, co dělám jen s většími možnostmi. Vše:

 • Aby se legislativně zajistilo, že Voda je a bude veřejnou službou a ne kšeft.
 • Aby média, lidé a školství věnovali Vodě pozornost, kterou si zaslouží – rostl počet informovaných a odpojených.
 • Aby lidé přistupovali k Vodě s respektem, protože Voda je život a ne samozřejmost.
 • Aby Voda a vše co s ní souvisí, byly v rukou samospráv / státu a ne překupníků.

Sice nemám neomezené možnosti a množství peněz, ale výsledky mám a stále mnoho věcí udělat mohu. Ano, problém je kolaborace anti-politiků. Ano, koncerny se české Vody drží jako klíště, ale jejich pozice slábne. Proč? Protože lidé jsou informovaní a vypínají autopilota. Takže to co dělám smysl má.

Zajímá vás, co chystám v roce 2018?

 1. Spojení jednotlivých KAPEK v MOŘE a vytvoření veřejného mínění – VODA PATŘÍ VÝHRADNĚ DO RUKOU MĚST/STÁTU, které bude vidět a slyšet.
 2. VÝZVU KAPEK politikům a nepůjde jen o podpisy, protože nebudeme jen čekat až politici začnou jednat. Rovnou budeme dělat kroky, které vedou k cíli.
 3. Zakládám Nadaci nebo Nadační fond. Po více než roce uvažování, po konzultacích s právníky, s lidmi z protikorupčních a nadačních fondů, z médií a také s příznivci PRAVDY O VODĚ, jsem se rozhodl PoV zastřešit pod organizaci jakou je nadace. Jako jednotlivec jsem dokázal hodně, ale nadace bude schopna dokázat více. Může VODU více zviditelnit, je to subjekt s jasným cílem. Voda je tak velká a důležitá, že lidi požádám o pomoc, protože to nemohu celé táhnout do budoucna sám finančně, časově ani organizačně.

Cílem pro rok 2018 je:

 • Vrátit vodu do pozice Veřejné služby. Obrana občanů a vody. Vytvoření precedentu, že protiprávní tunely lze přes soudy ukončit.
 • Rozšíření dostupnosti dat a informací o Vodě, ZDARMA přístupným všem na pravdeovode.cz
 • Mediální šíření informací o dění kolem vody všemi kanály po celé České a Slovenské republice.
 • Obrana těch, kteří vodu brání před Trautenberky, koncernofily a oligarchy, kteří nás různě zastrašují anebo nám vyhrožují.

Každý se bude moci podpořit to, co je mu blízké a tím vypne svého autopilota. 🙂

 

Doporučuji přečíst v roce 2018 tuto novou a opravdu pěknou knihu o vodě:

Kniha - voda a krajina

SOUV.ČLÁNKY

Slepičí polévka z vody: Z kapek se skládá moře, ale mnozí o tom pochybují

Slepičí polévka z vody: Poděkování mé ženě

Slepičí polévka z vody: Síla ženy a voda

 

 

 

 

11 Responses

 1. Vážený pane Novotný. Chci Vám za celou naši rodinu poděkovat, za Vaši odvahu, vytrvalost a boj o navrácení vody z rukou překupníků. Rádi podpoříme Vaši nadaci , i když třeba ,,kapkou“, ale moře je složené také z kapek! Moc si Vás vážíme a přejeme Vám do nového roku hodně sil a úspěchů.

 2. Vážený pane Novotný, děkuji za tu vyčerpávající práci v boji o vodu.Spousta lidí si vůbec neuvědomuje, jak moc důležité to pro nás je.Moc si Vás vážím
  a současně i vaší práce.
  Do roku 2018 přeji hodně zdraví.

 3. Přeji Vám, pane Novotný velikou trpělivost, aby to nedospělo až k tomu, jak jsem dostala kdysi email z roku 2077, kde se holčička ptá dědy, jestli se ve vodě koupal a pil jí, protože za hrneček vody se zabíjí, lidé mají problémy s kůží, Zničili jsme zemi tak, že ozonové díry jsou všude a voda nikde není, jen trocha slané vody a lidé trpí, Mají nemocnou kůži a nemají si ji čím omýt, používají různé olejíčky a mastičky, ale voda není. Já bych v takové době nemohla žít, sluníčko mám ráda (mám extrémě nízký tlak) tak i snížení atmosférického tlaku má v 67 letech na mně nedobré ´účinky. Čeká mne osmá operace páteře, upadla jsem a posunula si dva obratle a zůžil se mi tím míšní kanálek probíhající páteří.
  Já Vás obdivuji, Vaší vytrvalost – jako starobní důchodce (oni mně vyléčili v 65 letech) nemohu posílat z nemocenské peníze, ale až mě v Motole uzdraví a nebude mně bolet půlka těla, začnu snad na zkrácený úvazek dělat, už ne ve vrátnici Podolské vodárny, spíš na chráněném místě doma, ještěže mám přítele, který mi hodně pomáhá a stará se o mně. Každý den mně vozí na infuze, ale npomáhá to. Až budu mít nějakou výplatu, tak Vás mohu podpořít sice ne velkou částkou, ale jak říkávala babička, každá korunka dobrá

  1. Paní Hašková, u Vás platí ještě více než u ostatních to, co jsem řekl mé tetě Janě Novotné https://pravdaovode.cz/novinky/sila-zeny/

   Vodu a zemi by měli bránit chlapi a vy ženy byste si nás za to měli vážit a ne to dělat za nás. To platí to i pro finance. Vy jste na důchodu a už jste pro tuto zemi udělala dost, takže nechte finance na nás mladších. Už to, že se o vodu zajímáte, že o ní víte a sledujete to co se děje, jak se snažím lidi informovat, probrat a přes soudy zajistit precedens, který dokáže, že protiprávní tunel, lze z našich vodáren odinstalovat přes soudy, je obdivuhodné. Za to vám děkuji. Jste pro mne další důkaz, že datové a informační stránky http://www.pravdaovode.cz mají smysl jak pro instituce, zastupitele a zástupce médií, tak pro nás – obyčejné lidi. Takže děkuji, držte se a ať se vám slouží zdraví a finance si užijte je to zasloužené.

 4. Moc Vám fandím a obdiv patří Vaší neůnavné práci ve prospěch vody-potřebné k životu, potřebné pro nás všechny-velké díky a jenom kladné výsledky a zdraví v roce 2018. Moc pozdravuji, František Brabec.

 5. Díky za pěknou a jasnou zprávu o autopilotovi v nás a rozboru co se nabízí při neomezených možnostech. Stojí to za přečtení a inspiraci..
  Přeji výdrž při souboji a „hydrou politikaření a byrokracie „na který se chystáte.

 6. Pane Novotný obdivuji Vaší vytrvalost, kdysi jsem říkala, že budeme vodu i kupovat, všichni se tomu smáli, a vidíte lidé vodu kupují za velké peníze a podporují byznys, který je okrádá.
  Je jim to jedno, i ta nejlevnější lahev je stokrát dražší, než voda, která jim doma teče z kohoutku. Navíc je balená v jedovatých pet lahvích. Myslíte, že budou bojovat za to, aby se všechna voda dostala do českých rukou. Lidé většinou čekají, že to za ně někdo udělá. Vy to děláte i přesto, že Vám bylo vyhrožováno. Pane Novotný s velkou úctou k Vám, Vám přeji hodně síly a odvahy čelit všemu pro to, co všechno pro lidi děláte. Oni ani netuší jaký dar ve Vás mají. Děkuji, děkuji, děkuji. Držím pěsti, aby vše, o co usilujete došlo do zdárného konce. Soňa Záhorková
  PS piji pouze vodu z kohoutku.

 7. Vážený pane Novotný,
  děkuji Vám za zastání v oblasti vodohospodářské. Je mi 72 let a to co se v naši zemi děje, nejen s vodu, je do nebe volající. Bohužel naši politici koukají jen na svou kapsu lidé jsou jim lhostejní.
  Ukazuje se to ve všech oblastech našeho hospodářství. Když se najde člověk, který to myslí s ČR dobře (doufám že pan Babiš , proto, že se snaží snížit stání zadlužení) na rozdíl od Kalouska) tak je všemi stranami osočován a dehonestován. Je vidět, že lidé kteří to myslí s touto zemí upřímně mají velmi těžké ostavení. Proto Vám děkuji a přeji hodně úspěchů v novém roce. Bohužel mi již zdraví nedovoluje (a nízký důchod) se ve věci a nejen této, vice angažovat. S pozdravem Vála František

 8. Děkuji Vám za Vaši neúnavnou práci pro Vodu pro všechny a přeji Vám hodně štěstí a zdraví po celý příští rok.

  1. Vážený pane Novotný,
   děkuji Vám za zastání v oblasti vodohospodářské. Je mi 72 let a to co se v naši zemi děje, nejen s vodu, je do nebe volající. Bohužel naši politici koukají jen na svou kapsu lidé jsou jim lhostejní.
   Ukazuje se to ve všech oblastech našeho hospodářství. Když se najde člověk, který to myslí s ČR dobře (doufám že pan Babiš , proto, že se snaží snížit stání zadlužení) na rozdíl od Kalouska) tak je všemi stranami osočován a dehonestován. Je vidět, že lidé kteří to myslí s touto zemí upřímně mají velmi těžké ostavení. Proto Vám děkuji a přeji hodně úspěchů v novém roce. Bohužel mi již zdraví nedovoluje (a nízký důchod) se ve věci a nejen této, vice angažovat. S pozdravem Vála František

Podobné články