Slepičí polévka z vody: Poděkování mé ženě

Dostal jsem krásné poděkování

Poděkování za to, co dělám při obraně vody a vodáren přes soudy, kdy léta bráním vodu, vodárny a lidi proti postupům, vedoucí ke kolonizaci hospodaření s vodou ve prospěch cizinců a zahraničních koncernů a na úkor lidí, měst i státu. Poděkování dostávám, ale toto bylo jiné. Bylo určeno mi a současně mé ženě.  Člověku, který stojí léta po mém boku a všechny mé neúspěchy i úspěchy, včetně gangsterských praktik nese společně se mnou.

Požádal jsem paní, aby své poděkování zaslala mé ženě a zeptal jsem se, zda ho mohu zveřejnit v sekci Slepičí polévka o vodě. Souhlasila, proto ho můžete číst. 🙂 Věřím, že vás obsah potěší.

Vážená paní Novotná!

Na facebooku přece jenom není tolik místa na nějaké delší rozepisování, takže jsem zvolila cestu mejlíkem přes vašeho manžela. Určitě vám nemusím říkat jak statečný člověk je váš manžel a jak nesobecký. Uvědomuje si to čím dál více lidí, když vidí, že se dál dosáhnout nápravy.

Ale stejně tak bych ráda poděkovala i vám, protože bez vaší podpory by asi ten neustálý tlak a pokusy o pošpinění váš muž nevydržel.

Váš manžel se zmínil, že jste manželé 30 let. V dnešní době je to hodně vzácný úkaz. Vidíme kolem sebe, jak se manželství s malými dětmi rozpadají pro sobectví obou rodičů. Že život není vždycky „procházka růžovou zahradou“ vím moc dobře. Za chvilku mě bude 70 let a přesto jsme s mým mužem letos oslavili neoficiální zlatou svatbu. Neoficiální proto, že 47 let jsme manželé a 3 roky jsme spolu ještě chodili. U nás je ta pevná kotva můj muž, protože jsme během manželství prošli nelehkými obdobími od zadlužení přes moje vážné nemoci a potulování po špitálech. On mezitím dostavoval zadlužený RD a staral se o 2 malé děti. A ještě stíhal dojíždět za mnou do nemocnice, sedět u mé postele a s veselou tváří mě vyprávět o domácnosti. Takže vím, co to znamená mít vedle sebe člověka, u kterého si může být partner jistý, že ho podrží ve všech možných i nemožných problémech, které život přináší.

A přesto, že jsme už staří a mohlo by nám být jedno, co bude dál, tak nás spousta věcí zlobí.

Máme děti a 5 vnoučat a pro ně by člověk chtěl budoucnost. A když mluvím o budoucnosti, tak nemám na mysli finance (i když i ty jsou důležité), ale spíš pocit bezpečí.

Kéž by bylo víc lidí, jako jste vy dva, kteří jdou za svým přesvědčením, i když jsou si vědomi možným problémů. Ale jak tak sleduju lidi kolem, tak vidím, že hodně lidí trpí pocitem bezmoci. Bezmoci nad nespravedlnostmi. A zvolí jednodušší cestu a sice, že řeknou: “politika je špinavá, co já se do ní budu míchat, vždyť stejně nic nezmůžu.“ To je právě to čím nahrávají všem možným „hadům“ ať na radnicích nebo i jinde. Pokud se my lidé sami nezačneme bránit, tak na tom budeme vždycky špatně a vždycky nás někdo bude okrádat.

Ještě jednou vám oběma moc děkuju a přeju vám hodně zdraví a hodně dobrý lidí kolem vás.

S úctou Dáša Schindlerová

 

Slepičí polévka z vody: Z kapek se skládá moře, ale mnozí o tom pochybují

 

Slepičí polévka z vody: Síla ženy a voda

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

2 komentáře

  1. nic lepšího jsem si nemohl dopřát při novoročním rozjímání a vzpomínání a dávání si pár nejnutnějších předsevzetí, při mém věku, než pročíst si pomalu a s pozorností i pokorou celý dlouhý text. A jsem rád, že moji přátele z mladoboleslavské vodárny, osvícení starostové-akcionáři a především těch 17 statečných z mladoboleslavského zastupitelstva se nemusíme stydět před občany. Bojovali jsme, spolu s nimi společně a u nás voda stále patří lidem a ne cizím Trautenberkům. Ale stále je třeba ukazovat na ty, kteří v kritických chvílích pro stranické zájmy a peníze do kapsy byli ochotni prodat majetek všech t.zv. strategickým partnerům. Neměli by býti zapomenuti, ti žijící Jidášoví i ti, co už vodu nepotřebují.Děkuji za hezká slova a především nezlomnou odolnost a odvahu i výdrž, pane kolego.

    1. Pane Pavlíku, vím podrobně co a jak se dělo v M. Boleslavi, jak kolem „fiktivní“ nabídky České spořitelny na odkup akcií vodárny (ve skutečnosti šlo o to ovládnout v rozporu se stanovami okresní vodárnu a tu poté přes provozní model vytunelovat do rukou cizinců), prostě realizovat totéž, co ve Zlíně, Kladně . Na toto si z roku 2002 jistě vzpomenete – https://pravdaovode.cz/novinky/wp-content/uploads/2018/01/21.2.2002-cs-m.boleslav-nabidka-odkupu-akcii-vakmb.pdf
      V M. Boleslavi jsem se angažoval informováním některých zastupitelů Boleslavi a také menších měst a obcí a vedení vodárny Vak M. Boleslav o tom, co provozní tunel a prodej akcií vodárny za nemravné ceny přinese – na příkladu Olomouce z roku 2000.
      Pan Čuban a pan Kvaizar a další slušní vodaři a politici mají dodnes můj respekt a to se nezmění. https://pravdaovode.cz/muj-pribeh/reference/

Podobné články