Kolonizace ČR Náprava Pravda o vodě

1. díl: Tunel na konci tunelu aneb iluze vrácení vody do rukou měst

Místy to vypadá, že se v českém vodárenství blýská na lepší časy pro občany, města a stát

Politické strany, se předhání v prohlášeních ohledně toho, že je třeba převzít infrastrukturu zpět, prohlašují, že je třeba vodu deprivatizovat a jsou u nás i strany, které mají vrácení vody do rukou samospráv ve volebním programu léta.

Jaká je, ale realita?

V kostce shrnuto, mám vážnou obavu, že když starý tunel končí, tak se kope nový.

sežraná ČR

Na výše uvedenou otázku můžete najít odpověď, jen pokud znáte odpověď na tyto otázky.

 • Jaké priority mají koncerny a v jakém postavení jsou?                                 Zisk a monopol vody ovládají.
 • Kdo koncernům umožnil získat monopolní postavení?                                  Politici a vodaři.
 • Kdo jim umožňuje 20 let naplňovat jejich soukromé priority?                         Politici a vodaři.
 • Kdo nastavuje, co bude dál?                                                                         Politici, vodaři a koncerny.
 • Jaké vztahy jsou mezi koncerny a těmi, kdo rozhodují o tom, co bude dál?   Přátelské.

 

Co bych udělal, kdybych byl koncern a věděl, že veřejné mínění začíná politiky tlačit k převzetí vody zpět?

Připravím s “kamarády politiky” další verzi ohloupení zastupitelů. Z vody inkasuji léta každý rok stamilióny či miliardy. Rozhodně udělám kroky, abych o ně nepřišel, jen protože lidé pochopili jak jsme zastupitele před léty ohloupili.  Dnes mám vše podstatné kolem vody v rukou a na „druhé straně“ mám řadu “kamarádů”. Prostě bych udělal totéž, co jsem udělal, když mne “kamarádi politici, v letech 1993 -2006, instalovali do pozice osoby ovládající monopol a zisky z vody.

Připravím jen jinou strategii, jak u vody zůstat a domluvím se na její realizaci s “kamarády politiky”. Vše na principu – něco za něco:

Zůstanu u monopolu vody, ale nebudu tolik vidět a vy budete mít peníze, stavební zakázky, místa v orgánech, přednostní investování před volbami, sponzoring fotbalu nebo hokeje, aquaparky. Prostě vše, co dělá vám a voličům radost! Pro mne v klidu, protože vše zaplatí právě ti voliči v ceně vody.

Fáze ověření

Společně s „kamarády politiky a vodaři“, připravím novou strategii „ohloupení“ zastupitelů. Využiji 20 let budovanou síť vztahů, kontaktů a kamarádíčků v regionech, která dnes již prorostla i na vyšší úrovně a to napříč politickými stranami.

Termín “ohloupení” použil senátor Kubera (ODS), který se snažil vysvětliti, jak se voda dostala do rukou cizinců na severu Čech a působí léta v orgánech společnosti Severočeská vodárenská společnost, a.s.  MF DNES článek 15.9.2017 Voda Čechům. Odtékání zisků z vodáren bude volebním hitem

Důsledek “ohloupení” politiků nesou na svých bedrech občané

17.9.2017 idnes Válova

 

Test, co je možné, co projde – precedens pro další regiony

Ověřím, zda jde realizovat “vrácení” vodárny tak, abych na tom královsky vydělal a vše vypadalo, že jsem odsunut, ale přitom mám v rukou Smlouvy servisní a poradenská a těmi dál tečou zisky na můj účet. Tento úspěšný test je potřebný mít jako důkaz „kamarádům politikům“ v dalších regionech. Jde to zrealizovat, my vyděláme a všichni přitom budou šťastní, jak je voda v českých rukou.

 1. Domluvím se s těmi, se kterými jsem monopol vody v regionu ovládl. Nejdříve mí politici prodlouží provozní smlouvy, i když byl jejich termín ukončení v nedohledu. Zastupitelé SOUHLASÍ. Jednak tomu nerozumí a „kamarádi politici“ odvedli dobrou „argumentační“ práci. Platnost Smlouva o provozování se tak dostává za rok 2028 a město tím “bohužel” přichází o možnost čerpat dotace z EU, což my víme, ale zastupitelé to nevěděli. Proto se prodloužení smlouvy dělalo. 🙂  Vznikl krásný obchod desetiletí.
 2. Vytvořila se logická záminka, proč je třeba vodárnu odkoupit do města – PROTOŽE JE PŘECE POTŘEBA ZÍSKAT DOTACE Z EU.
 3. Na oko dělám s prodejem vodárny městu drahoty, ale „nakonec“ se projevím jako partner, který myslí na blaho občanů a města a souhlasím, že akcie vodárny městu prodám. Město mi zaplatí hodnotu akcií a navíc doplatí i zisky, které bych inkasoval po dobu trvání smlouvy. (Efekt nedávno prodloužené smlouvy je tak stamiliónový).
 4. Pár lidí se ozve, ale tady je má argumentace snadná a logická:

Politici chtějí kupovat, já prodávat “nechci” a proto musí pochopit, že nejsem Harry Potter, ani charita, já podnikám.

Všichni jsme šťastní (obyčejní lidé také, ti nic netuší). Já mám na účtu v cizině stovky miliónů nebo miliardu. Město může čerpat dotace z EU, z nichž mi sice vlastně polovinu zaplatilo za akcie, ale to nikomu z neznalých nedochází.

Vypadá, že jsem z vodárny zmizel, ale já nezmizel 🙂

Dávno předtím, jsem “provozní” vodárnu prodal městu, jsem všechny důležité činnosti  (včetně kvalifikovaných zaměstnanců, které je provádí) z vodárny vyvedl do mých dceřiných společností – řekněme Voda česká servisní a Voda česká poradenská. Ty mají know-how původní vodárny a mají s prodanou vodárnou uzavřené dlouholeté smlouvy o servisních a poradenských službách. Tímto kanálem potečou ke mně peníze z vodárny dál, bez toho, že by o tom veřejnost a média věděli.

Tak, precedens máme, peníze také a hurá do vracení vodáren do rukou samospráv po celé ČR

 1. Udělám inventuru voleb do sněmovny a „oslovím“ kamarády ve starých i  nových stranách.
 2. Utužím existující „dobré“ vztahy s politiky a vodaři na regionální úrovni.
 3. Najdu prostor, jak „pomoci“ stranám, které spolupracují a mají méně peněz – ČSSD, ODS, KDU, STAN.
 4. Najdu lidi, kteří mi otevřou dveře k obchodníkovi, který vede ANO.
 5. Oslovím PIRÁTY, např. přes ekologii a SPD např. přes heslo ti předtím tady dělali lumpárny, mi samotnému to vadilo.
 6. Ověřím loajalitu “kontaktů” na důležitých postech, jejich nejednání/jednání zajišťuje neschopnost vést úřad, obec a ministerstvo a můj přístup k důvěrným informacím.

Nic z toho nedělám napřímo. Dělají to za mne lidé v zákulisí politických stran, místní politici, vodaři a lidé, které léta platím, např. přes vodárenská sdružení

Výzva k zamyšlení

Podívejte se ve svém okolí pozorně, a zamyslete se, zda náhodou podobné jednání nelze vypozorovat u vás v regionu, ve městě, v obci nebo ve straně.

V dalším díle popíšu následující krok, který bych jako koncern v České republice realizoval  –  novou strategii O(h)loupení zastupitelů

Nenechte si ujít nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

 

Soud potvrzují, že máme pravdu. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je neakceptovatelný. Proto léta prosazujeme: Vrácení priorit lidí do správy vody a odsun koncernů od české vody. Vše financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE