1. díl: Tunel na konci tunelu aneb iluze vrácení vody do rukou měst

Místy to vypadá, že se v českém vodárenství blýská na lepší časy pro občany, města a stát

Politické strany, se předhání v prohlášeních ohledně toho, že je třeba převzít infrastrukturu zpět, prohlašují, že je třeba vodu deprivatizovat a jsou u nás i strany, které mají vrácení vody do rukou samospráv ve volebním programu léta.

Jaká je, ale realita?

V kostce shrnuto, mám vážnou obavu, že když starý tunel končí, tak se kope nový.

sežraná ČR

Na výše uvedenou otázku můžete najít odpověď, jen pokud znáte odpověď na tyto otázky.

 • Jaké priority mají koncerny a v jakém postavení jsou?                                 Zisk a monopol vody ovládají.
 • Kdo koncernům umožnil získat monopolní postavení?                                  Politici a vodaři.
 • Kdo jim umožňuje 20 let naplňovat jejich soukromé priority?                         Politici a vodaři.
 • Kdo nastavuje, co bude dál?                                                                         Politici, vodaři a koncerny.
 • Jaké vztahy jsou mezi koncerny a těmi, kdo rozhodují o tom, co bude dál?   Přátelské.

 

Co bych udělal, kdybych byl koncern a věděl, že veřejné mínění začíná politiky tlačit k převzetí vody zpět?

Připravím s „kamarády politiky“ další verzi ohloupení zastupitelů. Z vody inkasuji léta každý rok stamilióny či miliardy. Rozhodně udělám kroky, abych o ně nepřišel, jen protože lidé pochopili jak jsme zastupitele před léty ohloupili.  Dnes mám vše podstatné kolem vody v rukou a na „druhé straně“ mám řadu „kamarádů“. Prostě bych udělal totéž, co jsem udělal, když mne „kamarádi politici, v letech 1993 -2006, instalovali do pozice osoby ovládající monopol a zisky z vody.

Připravím jen jinou strategii, jak u vody zůstat a domluvím se na její realizaci s „kamarády politiky“. Vše na principu – něco za něco:

Zůstanu u monopolu vody, ale nebudu tolik vidět a vy budete mít peníze, stavební zakázky, místa v orgánech, přednostní investování před volbami, sponzoring fotbalu nebo hokeje, aquaparky. Prostě vše, co dělá vám a voličům radost! Pro mne v klidu, protože vše zaplatí právě ti voliči v ceně vody.

Fáze ověření

Společně s „kamarády politiky a vodaři“, připravím novou strategii „ohloupení“ zastupitelů. Využiji 20 let budovanou síť vztahů, kontaktů a kamarádíčků v regionech, která dnes již prorostla i na vyšší úrovně a to napříč politickými stranami.

Termín „ohloupení“ použil senátor Kubera (ODS), který se snažil vysvětliti, jak se voda dostala do rukou cizinců na severu Čech a působí léta v orgánech společnosti Severočeská vodárenská společnost, a.s.  MF DNES článek 15.9.2017 Voda Čechům. Odtékání zisků z vodáren bude volebním hitem

Důsledek „ohloupení“ politiků nesou na svých bedrech občané

17.9.2017 idnes Válova

 

Test, co je možné, co projde – precedens pro další regiony

Ověřím, zda jde realizovat „vrácení“ vodárny tak, abych na tom královsky vydělal a vše vypadalo, že jsem odsunut, ale přitom mám v rukou Smlouvy servisní a poradenská a těmi dál tečou zisky na můj účet. Tento úspěšný test je potřebný mít jako důkaz „kamarádům politikům“ v dalších regionech. Jde to zrealizovat, my vyděláme a všichni přitom budou šťastní, jak je voda v českých rukou.

 1. Domluvím se s těmi, se kterými jsem monopol vody v regionu ovládl. Nejdříve mí politici prodlouží provozní smlouvy, i když byl jejich termín ukončení v nedohledu. Zastupitelé SOUHLASÍ. Jednak tomu nerozumí a „kamarádi politici“ odvedli dobrou „argumentační“ práci. Platnost Smlouva o provozování se tak dostává za rok 2028 a město tím „bohužel“ přichází o možnost čerpat dotace z EU, což my víme, ale zastupitelé to nevěděli. Proto se prodloužení smlouvy dělalo. 🙂  Vznikl krásný obchod desetiletí.
 2. Vytvořila se logická záminka, proč je třeba vodárnu odkoupit do města – PROTOŽE JE PŘECE POTŘEBA ZÍSKAT DOTACE Z EU.
 3. Na oko dělám s prodejem vodárny městu drahoty, ale „nakonec“ se projevím jako partner, který myslí na blaho občanů a města a souhlasím, že akcie vodárny městu prodám. Město mi zaplatí hodnotu akcií a navíc doplatí i zisky, které bych inkasoval po dobu trvání smlouvy. (Efekt nedávno prodloužené smlouvy je tak stamiliónový).
 4. Pár lidí se ozve, ale tady je má argumentace snadná a logická:

Politici chtějí kupovat, já prodávat „nechci“ a proto musí pochopit, že nejsem Harry Potter, ani charita, já podnikám.

Všichni jsme šťastní (obyčejní lidé také, ti nic netuší). Já mám na účtu v cizině stovky miliónů nebo miliardu. Město může čerpat dotace z EU, z nichž mi sice vlastně polovinu zaplatilo za akcie, ale to nikomu z neznalých nedochází.

Vypadá, že jsem z vodárny zmizel, ale já nezmizel 🙂

Dávno předtím, jsem „provozní“ vodárnu prodal městu, jsem všechny důležité činnosti  (včetně kvalifikovaných zaměstnanců, které je provádí) z vodárny vyvedl do mých dceřiných společností – řekněme Voda česká servisní a Voda česká poradenská. Ty mají know-how původní vodárny a mají s prodanou vodárnou uzavřené dlouholeté smlouvy o servisních a poradenských službách. Tímto kanálem potečou ke mně peníze z vodárny dál, bez toho, že by o tom veřejnost a média věděli.

Tak, precedens máme, peníze také a hurá do vracení vodáren do rukou samospráv po celé ČR

 1. Udělám inventuru voleb do sněmovny a „oslovím“ kamarády ve starých i  nových stranách.
 2. Utužím existující „dobré“ vztahy s politiky a vodaři na regionální úrovni.
 3. Najdu prostor, jak „pomoci“ stranám, které spolupracují a mají méně peněz – ČSSD, ODS, KDU, STAN.
 4. Najdu lidi, kteří mi otevřou dveře k obchodníkovi, který vede ANO.
 5. Oslovím PIRÁTY, např. přes ekologii a SPD např. přes heslo ti předtím tady dělali lumpárny, mi samotnému to vadilo.
 6. Ověřím loajalitu „kontaktů“ na důležitých postech, jejich nejednání/jednání zajišťuje neschopnost vést úřad, obec a ministerstvo a můj přístup k důvěrným informacím.

Nic z toho nedělám napřímo. Dělají to za mne lidé v zákulisí politických stran, místní politici, vodaři a lidé, které léta platím, např. přes vodárenská sdružení

Výzva k zamyšlení

Podívejte se ve svém okolí pozorně, a zamyslete se, zda náhodou podobné jednání nelze vypozorovat u vás v regionu, ve městě, v obci nebo ve straně.

V dalším díle popíšu následující krok, který bych jako koncern v České republice realizoval  –  novou strategii O(h)loupení zastupitelů

Nenechte si ujít nejlepší z VIDEÍ nejen o vodě!
Přihlaste se k odběru VIDEÍ

 

 

Soud potvrzují, že máme pravdu. Systém, kdy jsou zájmy soukromých firem nadřazeny zákonům a zájmům lidí, je neakceptovatelný. Proto léta prosazujeme: Vrácení priorit lidí do správy vody a odsun koncernů od české vody. Vše financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Podobné články