PRAVDA A FAKTA O VODĚ! Kdo rozhoduje o ceně vody? KONCERNY nebo radnice?

Věříte tomu, že KONCERN nebo radnice?

Zejména zaměstnanci koncernů nebo lidé na výplatních páskách různých vodárenských sdružení, které koncerny založily nebo je např. přes představenstvo ovládají, šíří mezi lidi, média a politiky, že o ceně vody rozhodují radnice.

Asi vás překvapím, protože v podstatě říkají pravdu, ale v tomto souhlasu je zásadní právě to V PODSTATĚ. Protože dané „rozhodování“ je často pouze a jen formální záležitost. Proti sobě totiž stojí buď zcela informačně a znalostně nevyvážené subjekty nebo dokonce kamarádi z mokré čtvrti. Posledních 15- 20 let je důkazem, že někteří anti-politici působí ve vodárnách nebo na radnicích v rolích trojských koňů. Jako zastupitelé nehájí zájmy vodárny, občanů a měst či obcí.

Na jedné straně stojí plně „vyzbrojený“ a vším disponující koncern

V některých regionech (a to nejen v ČR) je stav takový, že koncern drží v rukou nejen veškeré účetní doklady o provozu vody a kontroluje zcela peněžní toky, ale často přes smlouvy o provozování vodárenské infrastruktury, zajišťuje také přes další smlouvy – poradenské a servisní služby, např. i vedení účetnictví městské či okresní vodárny. Veškerý vodárenský management skutečně disponující informacemi zaměstnávají koncerny. Městská vodárna stojí před koncernem úplně nahá. Pokud cokoliv řekne, tak koncern rovnou ví, kam tím míří a jak reagovat. U velkých vodáren to už někdy došlo tak daleko, že i mediální komunikaci zajišťuje vodárně i koncernu stejná agentura.

Na druhé straně sedí v lepším případě slušný zastupitel, který o vodě neví nic a který nemá ani vlastní vodaře, kteří by mu potvrdili pravdivost dat

 1. Slušný člověk je zvolen do zastupitelstva a o vodárenství, resp. o kalkulacích vodného a stočného nemá potuchy.
 2. Nemá potuchy o obsahu smluv mezi koncernem a městskou vodárnou.
 3. Není akcionář městské vodárny a na valnou hromadu, kde nějaké informace možná jsou, se tudíž nedostane.
 4. Za město na valnou hromadu chodí jeden člověk pověřený zastupitelstvem a ten zprostředkovaně dle vlastního uvážení předává nebo filtruje informace zastupitelům.
 5. Na radnici působí daný člověk často pouze jedno volební období. Když už se za 4 roky trochu zorientuje, tak přijdou volby a přijde další slušný politik, opět vodou nepolíbený.
 6. Vodárenský management byl z okresních vodáren často vyveden do rukou koncernu bezúplatně v době vytunelování okresní vodárny, což je 15-20 let zpět a politik netuší nic o tunelu ani o tom, že městská vodárna do té doby disponovala vším a o všem rozhodovala bez vlivu koncernu.
 7. Města ani zastupitelé nemají vlastní vodárenskou inteligenci nezávislou /neplacenou/ koncerny.
 8. Rozhoduje na základě informací, které mu předžvýkají lidé placení koncernem.
 9. Pokud se začne ptát, tak informace (pokud je dostane) v podstatě nemá, kde jinde ověřit než právě u lidí placených koncerny.

Na druhé straně v horším případě sedí trojský kůň nebo anti-politik, který léta skrytě hájí zájmy koncernu

 1. Člověk, často ochotný zprivatizovat i „vlastní dítě“, pokud má slíbeno, že dostane desetittisíce nebo statisíce v odměnách, např. na postu člena orgánů nějaké společnosti.
 2. Člověk, který se léta odvolává např. proti rozsudkům ukončujícím protiprávní působení koncernu u vody v okrese a vracející vodu zpět do vodárny v rukou měst.
 3. Člověk, který léta schvaluje ceny vody a zisky, kdy desítky či stovky miliónů končí na účtu koncernu, zatímco městská vodárna tvoří zisk v řádu pouhých jednotek miliónů.

 

Realita v ČR

 1. Informování zastupitelů o průběhu valné hromady městské vodárny v reálném světě vypadá tako: 

informace o VH - zastuitelům

 

Informování starostů na valné hromadě městské vodárny o jednání s koncernem v reálném světě vypadá takto:

hodlate neco dělat

 

Informování starostů na valné hromadě městské vodárny o cenových kalkulacích a ziscích z vody v reálném světě vypadá takto:

aký zsik jste schválili koncernu

 

Závěr

Čemu věříte? Kdo rozhoduje o ceně vody?

 1. O ceně vody, kalkulacích vodného a stočného a o ziscích koncernu rozhodují relevantně radnice ?
 2. O ceně vody, kalkulacích vodného a stočného a o ziscích koncernu rozhodují radnice pouze formálně?
 3. O ceně vody, kalkulacích vodného a stočného a o ziscích koncernu radnice vlastně nerozhodují, protože jimi Trojské koně manipulují, lžou jim, zapírají jim informace a dokonce se starostům či zastupitelům  vysmívají.

Prohlášení, že o ceně vody rozhodují radnice je dle vás:

 1. Pravda
 2. Lež
 3. Brutální manipulace s občany ČR, jejímž účelem je o(h)lupování lidí.

prazdny - div j  Zpřístupnění  zásadních a často lidem nedostupných informací, je jednou z hlavních činností Nadačního fondu PRAVDA O VODĚ

PODPOŘTE NÁS

převodem na transparentní účet u ČSOB

číslo účtu: 966665/0300

nebo

SOUV.ČLÁNKY

Trojské koně: Jak se dostala česká voda a miliardy z ní do rukou cizinců?

Zrada: Kdo je odpovědný za předání zisků z vody do rukou cizinců?

Podobné články