Investice-dotace Kolonizace ČR Koncerny Lobbisti a naháněči koncernů Politici Pravda o vodě Vak Kroměříž Zisky z vody

1. díl Titanik je nepotopitelný: Corona doba odhalila nahotu státu, kapitalismus bez kapitálu a důsledky …

1. díl Titanik je nepotopitelný: Corona doba odhalila nahotu státu, kapitalismus bez kapitálu a důsledky …

Corona doba ukázala, že na ní bohatnou ti, kteří mají moc a privilegia, kterou jim zajistí politici

Ukazuje se, že pro řešení problému, který ve státě i ve světě lidé mají, rozhodně nebude stačit si pořádně mýt ruce. Ukazuje se to v této době zcela jednoznačně. Na druhé straně bohatých stojí občan. Žije pod obrovským fyzickým a psychickým tlakem a krátí se mu zdroje na úhradu k životu potřebných nákladů, přichází o celoživotní úspory a velká část lidí přišla o jakékoliv rezervy a padá do dluhové pasti, protože přišla o zaměstnání atd..

Politici si všimnou, že zdravotníci, kteří stojí v první linii, riskují a brání lidské životy, nemají ochranné pomůcky a mají málo peněz a slibují, že dostanou přidáno. K tomu potřebují pandemii…? A co potřebují k tomu, aby si všimli, že nemocnice skupují finanční skupiny, spekulanti i mafie a zavádí podobný provozní tunel, jaký byl zaveden do vodáren? A kde jsou lidé, kteří se starají v době pandemii o energii, odpady, vodu, bezpečnost …?

Pokud potřebují k pochopení situace ve strategickém odvětví pandemii, pak je zásadní problém v politicích a zdravotníci (vodaři, energetici, policisté, hasiči…) nikdy přidáno nedostanou. Nebude z čeho přidávat, pokud nebudeme tisknout další bezcenné papírky, zadlužovat republiku a tvářit se, že Titanik je nepotopitelný

Odhaluje se hanebnost systému, který nejen v České republice zavedli přes politické nominanty nadnárodní korporace a finanční skupiny (často mafiánské) za posledních 30 let. Stát se stává nesvéprávný a neschopný řídit svobodně bez vlivu korporací a mafie svůj ekonomický chod, lidé mají díky tomu existenční problém, padají do dluhové pasti, střední třída se propadá čím dál níže a bohatnou jen samovyvolení – nájezdníci, korporace, finanční mafie, Hadi v oblecích a část s nimi kolaborujících politiků.

Modla zisku nad rozumem

Odhaluje se stále více, že zisk se stal modlou bez ohledu na zdravý rozum, bez ohledu na lidi, stát a přírodu. Je zaveden kapitalismus bez Kapitálu a to za pochybných podmínek, díky kterým procento privilegovaných žije a parazituje z veřejných a státních zakázek, vytváří si zákony na míru a staví se do pozice nedotknutelnosti.

“Zprivatizovány” byly i pro stát strategická odvětví. Část politiků se přímo podílela na “privatizaci”, která je spíše rozkrádáním veřejného majetku a kolaborovala přitom s nájezdníky. Vidět to je zejména při instalaci novodobé podoby kolonialismus, v podobě ekonomicko-sociálně patologického systému dobývání renty, přes tzv. provozní modely, které umožňují instalaci soukromých penězovodů na peněžní toky ve strategických odvětvích a jejich vysávání bez ohledu na to, že v odvětví schází peníze na jejich obnovu a rozvoj: 

  • Ovládnutí peněžních toků ve strategických odvětvích koncerny
  • Privatizaci zisků a zestátnění nákladů
  • Žádné podnikatelské riziko, kdy stát garantuje koncernům zisky
  • Žádné investiční náklady, kdy veřejný sektor financuje koncernům investice 
  • Všechny náklady vždy nakonec zaplatí občané z poplatků nebo z daní a k tomu jim přibyla povinnost platit zisky koncernů a politické mafie.
V České republice je ukázkový příklad zrůdnosti systému “Solární byznys”, ale toto se týká i pro stát dalších strategických odvětví jako je energetika, vodárenství, plynárenství, bankovnictví a poslední dobou stále více zdravotnictví.

Vodárenství – Míra nerovnosti narůstá

Koncerny bohatnou a lidé a stát na to doplácí. Je smutný fakt, že žádná politická strana v ČR za 30 let, i když o negativních důsledcích ví, (pravidelně je od roku informujeme, naposledy o vodě Chartou voda 300, kromě předvolebních řečí a videí reálně pro nápravu nic nedělá a nejsou ani ochotné nám s nápravou pomoct. Přitom ví, že reálně děláme léta kroky, které k nápravě vedou, a dosáhli jsme výsledky, které v řadě regionů pomohly lidem i městům a obcím. Např. ubránit vodárny proti nájezdu koncernů (Přerov, Kroměříž, Náchod, Pardubice…)
Důsledek? Nejen u nás posloucháme, že na nic nejsou peníze. Na druhé straně hraje propagandistická písnička – máme se nejlépe, co jsme se kdy měli. Nemáme.

Dočetli jste až sem?

Zamyslete se, zda vám toto vadí a zde a jak jste ochotni pomoct tomu, aby toto skončilo? Voda drahá, cizinci dolují zisky, politici jim slouží a lidé šetří a neušetří – ČR je Absurdistán

Ono to tak být nemusí. O tom, co se dá proti tomu dělat, napíšu v dalším článku a doložím to konkrétními příklady ze zahraničí i z ČR.

 

 

podpořte nás

Informování a obranu vody a lidí financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE