Media Náprava Pravda o vodě

Novinářka Jana Lorencová mě navrhla na vyznamenání, za to co dělám pro obranu vody a lidí

Novinářka Jana Lorencová mě navrhla na vyznamenání, za to co dělám pro obranu vody a lidí

Odkaz na výše uvedený příspěvek J. Lorencové na jejím FB jsem zaregistroval koncem dubna 2020.

S touto dámou jsem se poznal v roce 2016 poté, co jsem poslancům předal CHARTU VODA 300. Za její lidskost, postoje a především investigativní novinářskou práci si jí vážím a na tom nic nemění, že na řadu věcí nemáme vždy stejný názor a má hroznou neřest – kašle a přitom opravdu hodně kouří :-).

Vážím si jí i za to, že se jako jediný poslanec v ČR za posledních 20 let se reálnými skutky snaží mi i Nadačnímu fondu PRAVDA O VODĚ pomoct bránit vodu, vodárny a lidí.

Když mi řekla, že mne navrhne na vyznamenání, řekl jsem ji, že to od ní beru jako poklonu, bodejť by ne, vždyť zdokumentovala, zveřejnila a tím pomohla zastavit toto:

 

Řekl jsem jí ať to nedělá, že metál je k ničemu. Politici by mi místo toho mohli pomoct vodu bránit a ne dělat pravý opak, když řada z nich na úkor lidí s koncerny kolaboruje.

Řekl jsem jí, že lepší než metál je napsat společně knihu o vodě – Špinavá voda a …

Prostě, žádný metál a to od jakéhokoliv prezidenta, zájmy lidí do správy vody nevrátí. Asi se mnou souhlasíte, že Metál bez vody žádnou hodnotu nemá.  

Neposlechla mě. Jako obvykle je tvrdohlavá a návrh prezidentovi poslala a dokonce veřejně vyzvala i své přátelé, aby to udělali také. Přečetl, jsem si co napsala a co napsali lidé, kteří na její výzvu na FB reagovali. Ve většině případů jsou to pro mě neznámí lidé. Nepopírám, že mě jejich komentáře příjemně překvapily.

Chci všem říct dvě věci:

 1. Všem, kteří reagujete na návrh paní Lorencové pozitivně, děkuji

V podstatě jste mi tím metál dali, ale tím, co píšete, jste mi dali daleko více. Dostávám tím potvrzení, že práce, kterou dělám, dává smysl i vám a její cíle také.

 1. Ukončit kšeftování s českou vodou.
 2. Vrátit do správy vody zájmy lidí.
 3. Prosadit v zákonech 10 principů, které garantují:
   • Lidem právo na vodu.
   • Veřejný charakter správy vody.
   • Schopnost státu prosazovat a řešit problémy kolem vody bez vlivu a ohledu na zájmy překupníků, koncernů a mafie.

 

       2. Žádné vyznamenání od prezidenta ČR za posledních 20 let dostat nemohu

Politická nomenklatura posledních 20 let nemůže dopustit, abych dostal jakékoliv oficiální ocenění od státu (od politiků). I kdyby to prezident chtěl udělat, tak se to nestane, protože návrhy kandidátů filtrují poradci a kancelář a ten můj filtr rozhodně dál nepustí.

Jeden z poradců prezidenta je člověk z ČSSD, která v komplotech, proti kterým jsem se postavil, ve velkém jela a jede. Ano, vím, že i v ČSSD jsou i slušní politici, kteří se mnou vodu bránili či brání – p. Orgoníková či pan Mišák ale vedení ČSSD jelo a vlastně stále jede i proti nim.

 

P. Lorencová určitě chápe, že metál k životu nepotřebuji, ale řekla mi, že přivede k tomu, co dělám pozornost médií a tím pomoc i podporu. Asi v tom má pravdu, tak právě proto koncernofilové z řad politiků a koncerny, kterým slouží, nemohou dopustit, abych ho dostal. 

Mám s tím zkušenost. Poměrně vysoce postavení lidé v protikorupčním fondu mě navrhovali na nějakou cenu. Prý se najednou objevil takový tlak na to, ať to stáhnou, že to stáhli. Cca 3 dny předtím než se to udělovalo mi přitom volali, jestli mohu přijet v daném termínu na udělení ceny.

Těžkou hlavu mi to nedělá, stejně mi nikdy s vodou nepomohli a vím, že je dobré spoléhat jen na sebe, ale vodní mafie má lidi všude.

Paní Lorencové jsem zavolal, poděkoval a znovu vysvětlil, že její iniciativa bude ztráta času. Z rozhovoru je mi jasné, že to nevzdá a zkusí to. Za toto její vyjádření podpory děkuji a vám také, ale nechci, abyste byli zklamaní, proto říkám jaký stav.

 

V podstatě již metál mám a to od vás. 🙂 

Teď již jen ukončit kšeftování s vodou, vyřešit sucho, zadržení vody a její čistotu.

Jana Lorencová

Jana Lorencová je známá investigativní novinářka. Po absolvování gymnázia studovala v 60. letech 20. století na vysoké škole žurnalistiku, studium nedokončila kvůli nesouhlasu se vstupem vojsk Varšavské smlouvy. Krátce pracovala v médiích, ale i odtud byla v roce 1970 donucena odejít. Od roku 1970 pracovala z politických důvodů skoro dvacet let jako servírka, teprve pak se mohla vrátit k profesi, kterou v 60. letech studovala.

Po roce 1989 se vrátila zpět k novinářské praxi. Do roku 1994 působila v tištěných médiích, poté se stala zaměstnankyní České televize. Přízeň publika i nepřízeň mocných získaly její důsledné reportáže v pořadech Nadoraz, Fakta, Klekánice, Za zdí – těch reportáží bylo na 250.

Nejznámější jsou její reportáže o cause LTO (lehké topné oleje), o podvodech s drahými kameny a krachujících kampeličkách. Získala řadu novinářských ocenění, např. cenu Ferdinanda Peroutky, Křepelky a Trilobita. Ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 kandidovala jako nestraník z druhého místa kandidátky hnutí ANO 2011 v Moravskoslezském kraji a byla zvolena. Získala 6 929 preferenčních hlasů. Do Poslanecké sněmovny ČR v roce 2017 již nekandidovala.

 

Krvavé oleje- Politiky vymyšlený a části policie řízený a krytý zločin s naftou = LTO

 

 

Hodně podobné věci se dějí ve vodárenství a energetice

NADAČNÍ FOND PRAVDA O VODĚ

Informování a obranu vody a lidí financuje z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy. Od státu a politiků nechceme ani korunu, aby nás nemohli ovlivňovat. To nám umožňuje odhalit často protiprávní jednání politiků.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

nebo

Děkujeme?

 

 

 

Žádné komentáře

Comments are closed here.

10 principů, jak vrátit do správy vody zájmy lidí podepsalo již přes 31.000 lidí.

CHCI PODPOŘIT

Voda je dar, proto ji a lidi bráníme.
Vše financujeme z vlastních zdrojů a z příspěvků lidí, jako jste vy.

Transparentní účet

966665 / 0300 ČSOB

NEBO

 

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

AUTOŘI PROJEKTU PRAVDA O VODĚ

Českou vodu si prodávejme bez cizinců a překupníků. Lidé, města i voda na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, kvalitní trubky v zemi a rozumnou cenu vody.

SLEDUJTE A SDÍLEJTE